ВСЕ ПРОПАЛО – ГРОШІ ЗАКІНЧИЛИСЬ. НАРАДА В ОВІДІОПОЛЬСЬКОЇ РДА

07 серпня 2018 року на нараді в Овідіопольської РДА ми дізнались, що в фінансовому плані Овідіопольський район відкинутий на початок „2000-х років“:

 • грошей нема і нам загрожує колапс з дошкільними закладами освіти та будинками культури,
 • паспорти населених пунктів виготовляються з недостовірними даними, що може призвести до невідповідного фінансування деяких статей соцзабезпечення,
 • доступності органів влади нема, тому населення з обмеженими можливостями відчувають неподобства при відвідуванні органів влади,
 • монетизацію пільг не проводять, тому з перевезенням пільговиків бардак,
 • документи до архівів не передають і ми можемо мати труднощі з отриманням необхідної інформації при вирішенні питань, як з нарахуванням пенсій, так і при необхідності підтвердити рішення місцевих влад минулих років,
 • зі сміттєвими звалищами не порядок, а це екологічна катастрофа,
 • медична реформа на грані провалу, поліклініка в Овідіополі вже аварійна, лікарня в Великодолинському ось-ось стане такою,
 • дорогу між Калаглією та Миколаївкою роблять, але є суттєві зауваження,
 • комунальне підприємство «Районне БТІ» на грані банкрутства і всім стало зрозуміло, що бюджетні гроші не можуть конкурувати з приватним бізнесом

– це стисло, про що ми дізнались на нараді з сільськими, селищними головами та головами ОТГ, яка була організована Овідіопольською РДА.

Нарада відбулась 07 серпня 2018 року в залі будинку Овідіопольської районної ради під головуванням голови Овідіопольської РДА Левчука В.В. в присутності голови Овідіопольської районної ради Маклашевського О.В. та Народного депутата України Гуляєва В.О.

А виною всього цього безладу – провалені вибори в Таїровську ОТГ, розвал району, який останні роки підтримували „місцеві князьки“ різного калібру, які розтягли по „своїм куточкам“ все те, що будувалось десятиліттями, а також повна закритись місцевої влади і не бажання бути ближчими до народу. Дохазяйнувались народні обранці – молодці.

Засідання розпочав голова Овідіопольської районного адміністрації Левчук В.В. (на відео 0’40’’):

На жаль у нас склалась така ситуація, що завдяки недостатнього поступлення ПДФО до районного бюджету у нас почала появлятись кредиторська заборгованість районного бюджету по видаткам, тобто в якійсь міри ми повернулись до того стану, який був на початку 2000-х років“.

Як з’ясувалось, у нас практично повністю відсутній бюджет розвитку району. З якого переляку був проведений ремонт у будинку районної ради? Про це Володимир Володимирович не доповів. Він продовжив:

У зв’язку з цим фактично у нас відсутній фонд розвитку, в цей рік у нас вже восьмий місяць, а ми не направили жодної гривні на соціальні об’єкти, на їх утримання. В той же час ясно, що потрібно готовити і школи, і дитячі садки до нового навчального року, і потрібно вишукувати кошти. Тому на сесії районного ради, яка відбулась 19 липня, були внесені зміни до районного бюджету і була зроблена спроба вишукувати кошти за рахунок урізання наших видатків на рахунок утримання з районного бюджету наших дитячих садків…“.

Народний депутат Василь Гуляєв (на відео 5’25’’), побувавши на сесії Молодіжненської сільської ради, доповів вже простою мовою – було 1 млн. 800 тис. грн. на фінансування дошкільного закладу в с. Молодіжне до кінця року, а після змін до районного бюджету стало 300 тис. (!!!), і це при необхідному мінімумі 180 тис. кожного місяця. Тобто немає коштів навіть на виплату двомісячної заробітної платні (!!!).

Але Гуляєв В.О. повідомив, що в Кабінеті Міністрів України є резерв, яким можна перекрити цю нестачу коштів.

Тому Левчук В.В. запропонував всім директорам дитячих дошкільних закладів району, а також директорам районних будинків культури, підготувати кошториси, для узгодження необхідних сум по фінансуванню, з метою подання до Кабінету Міністрів України на виділення грошей з резервного фонду.

Після цього Народний депутат підняв проблемне питання по підготовці паспортів сільських та селищних рад в яких вказується кількість населення в населених пунктах району. Але ці цифри дуже відрізняються від реальних показників – у Молодіжному наразі мешкає більше 4 тис. осіб, а в інформаційної довідці, яка подається до Одеської ОДА вказано 2,6 тис. Це пов’язано з тим, що доволі давно не проводилась перепис населення, а статистика річ вперта, поки їй не наддадуть нові дані, вона буде писати ті цифри, які є в її розпорядженні.

Домовились так – є погосподарські книги, тому кожна сільська та селищна рада нехай наддасть дані з цього джерела, яке відображає більш реальну картину.

По питанню створенню комітету доступності виступила начальник управління соцзахисту населення Овідіопольської РДА Вербицька Оксана Миколаївна (на відео 14’50’’), яка повідомила, що стан справ в районі по питанню доступності осіб з обмеженими можливостями до органів влади та соціальних об’єктів – катастрофічний. Комітети, або не створені, або анкети з цього питання ніхто не заповнив, крім Новоградьківської та Мар’янівської сільраді, інші просто проігнорували запит на інформацію.

Монетизація пільг (на відео 16’08’’) на перевезення пільгових категорій громадян в районі теж на низькому рівні. Оксана Миколаївна повідомила, що Овідіопольська РДА готова компенсувати витрати на проїзд цим категоріям, лише за умови фінансування цих витрат з бюджетів місцевих рад. Відповідно до постанови Кабміну метод фінансування змінився і державний бюджет більше не буде фінансувати наших пенсіонерів, учасників бойових дій, ветеранів та інвалідів. Зараз, якщо місцева влада бажає безкоштовного проїзду в транспорті пільговиків, то нехай сама і фінансує ці витрати, благо дохідна частина бюджетів у всіх збільшилась. Проте, жодна місцева рада рішення з цього питання не приймає, грошей зі своїх бюджетів не виділяє.

Великого ентузіазму у місцевих голів фінансувати проїзд соціально незахищених верст населення я на нараді не побачив, у всіх тільки претензії.

Голова Петродолинської сільської ради Кобзур Володимир Петрович (на відео 19’19’’) висловив свої зауваження до самих перевізників:

 • Чому перевізники заробляють кошти та не діляться з громадою?
 • Чому сільради облаштовують зупинки громадського транспорту, а перевізники не приймають у цьому участі?
 • Чому ми займаємось фінансуванням олігархів?

Володимир Петрович запропонував запросити самих перевізників та обговорити ці питання разом з ними.

Володимир Левчук зауважив Кобзуру (на відео 20’45’’): „Мова не йде про те, що ми (райадміністрація – ред.) будемо отримувати кошти і перераховувати, як Ви кажете, їх олігархам!.. Ми ці кошти повернемо людям!..

Василий Гуляєв (на відео 22’34’’) запропонував збирати всіх перевізників та сільських голів в одному залі для обговорення проблемних питань, хоча б один раз на квартал.

Але Володимир Левчук зауважив (на відео 23’45’’): „Лише вирішив проблему монетизації, ми зможемо на іншому рівні розмовляти (з перевізниками – ред.)“.

Великодолинський селищний голова Володимир Граб (на відео 22’36) запропонував введення проїзних білетів для громадського транспорту. Володимир Олександрович повідомив, що селищна рада не проти придбати ці білети і по ним пільговик мав би можливість здійснювати необмежну кількість проїзду в рамках певного часу.

Калаглійський сільській голова Шибаєв І.В. (на відео 29’20’’) виразив бажання отримувати процент від податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) без створення об’єднаної громади і тільки тоді щось компенсувати.

Народний депутат Василь Гуляєв просвітив його з цього питання. Василь Олександрович на прикладі села Молодіжного, повідомив Ігорю Валентиновичу, що з такою кількістю населення, як в селі Калаглія, їх ПДФО не вистачить навіть на утримання дитячого садочку, не говорючі вже про якісь додаткові компенсації. Ігор Валентинович більше питань не задавав на нараді.

Начальник архівного відділу Овідіопольської РДА Людмила Орлова (на відео: 32’25’’) нагадала присутнім головам про передачу документів, які зберігаються на місцях понад встановлені строки, на постійне зберігання до архівного відділу райадміністрації. З цим питання теж катастрофа.

Відповідно до вимог законодавства на місцях документи зберігаються лише 5 років, всі інші повинні бути в архіві, тобто всі документи до 2012 – 2013 року вже повинні лежати на полицях архіву РДА. А наразі ситуація така:

 • Авангардівська селищна рада здані документи по 2011 рік, впорядковані (тобто є їх опис) по 2014 рік;
 • Великодолинська селищна рада здані по 2008 рік, впорядковані до 2009 рік
 • Овідіопольська селищна рада здані по 2004 рік, впорядковані по 2009 рік
 • Таїровська селищна рада, здані по 2005, впорядковані по 2005;
 • Дальницька сільська рада, здані по 2011, впорядковані по 2011;
 • Доброолександрівська сільська рада, здані по 2009, впорядковані по 2017;
 • Йосипівська сільська рада, здані по 2006, впорядковані по 2006;
 • Калаглійська сільська рада, здані по 2013, впорядковані по 2016;
 • Кароліно-Бугазька сільська рада здані по 2014, впорядковані по 2014;
 • Мар’ьянівська сільська рада здані по 2011, впорядковані по 2013;
 • Миколаївська сільська рада здані по 2008, впорядковані по 2008;
 • Молодіжненська сільська рада здані по 2000 рік, про стан впорядкування даних немає;
 • Надлиманська сільська рада здані по 2011, впорядковані по 2011;
 • Новодолинська сільська рада взагалі ще не передавала документи на зберігання і про стан описи теж немає ніяких даних;
 • Новоградківська сільська рада здані по 2010, впорядковані по 2010;
 • Петродолинська сільська рада здані по 2010, впорядковані по 2010;
 • Сухолиманська сільська рада здані по 2001, впорядковані по 2001.

Друга тема, пов’язана з архівом – була створена нова комунальна установа «Трудовий архів». З цього питання виступив голова районної рада Маклашевський О.В. (на відео 37’02’’), який представив нового керівника цією установи: Сливку Олексія Михайловича. Цей архів зберігає всі кадрові документи та документи з нарахування та виплати заробітної платні на протязі 75 років.

Єдина сільська рада, яка відмовила в утриманні цього архіву – це Мар’янівська сільська рада. Голова Овідіопольської РДА Володимир Левчук зауважив (на відео 40’20’’):

Тут два варіанта, якщо ви відмовляєте, значить тоді ми всі ці документи передаємо вашій сільській раді і ви будите самі займатись своїми колгоспами…“.

Наступним виступив начальник управління ЖКХ Овідіопольської РДА Цуркан Б.В. (на відео 40’58’’), якій розповів про несанкціоновані сміттєзвалища. Зараз діє постійно діюча комісія з представниками екологічної інспекції.

Броніслав Васильович в своєї промові подякував Великодолинської селищної раді, яка привела в порядок територію на виїзді до села Доброолександрівка, де дуже давно існувала велика куча сміття про яку і я неодноразово писав. Інші несанкціоновані сміттєзвалища поки ще залишаються на місці.

В Дальницької ОТГ взагалі існує сміттєзвалище між селами Дальник та Санжійка, де ПРЕДСТАВНИКИ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ „обелечивают“ всіх хто привозить туди сміття. Ці люді, окрім отримання коштів, займаються ще і сортуванням, напевно теж з корисних мотивів, повідомив Бронислав Цуркан. Він додав, що працююча комісія буде притягувати всіх порушників до відповідальності.

Друге питання, по якому виступив Цуркан В.Б., це прийняття нового порядку розміщення рекламних конструкцій за межами населених пунктів. Згідно нового порядку, всі бажаючі розміщувати таки конструкції отримують дозвіл безкоштовно через центри надання послуг, для цього створений спеціальний департамент в Одеської ОДА.

Стосовно рекламних конструкція в межах населених пунктів, Броніслав Васильович нагадав, що його управління надіслала запити до сільських та селищних рад і їм потрібна детальна інформація з цього приводу до 10 серпня.

Два слова поросив добавити Народний депутат України Василь Гуляєв (на відео 47’22’’). Він повідомив, що Верховна рада Україна прийняла закони, якими розширюються повноваження сільських та селищних рад, навіть не об’єднаних, на землі за межами населених пунктів. Всі чекають коли президент підпише цей закон.

Стосовно сміття, Василь Олександрович привів приклад села Молодіжне, де вивіз сміття від населення, останні 12 років, робиться абсолютного безкоштовно. Всі це робиться за рахунок місцевих підприємців і завдяки такої схеми вдалось позбутись незаконних сміттєзвалищ.

Потім зі скаргою на Овідіопольский РЕС виступив Петродолинський сільський голова Кобзур Володимир Петрович (на відео 48’57’’). Зі слів Володимира Петровича співробітники РЕС без погодження з сільською радою почали встановлення нових опор за відсутністю технічних умов для цього, чим нанесли шкоду майну громади на суму біля 1,5 млн.грн., силами якої був освітлений весь населений пункт, а зараз треба все переробляти.

Голова Овідіопольської РДА Левчук В.В. запропонував зібратись всім на наступному тижню, але порядок денний необхідно сформувати сільським та селищним головам, а він зі свого боку забезпечить присутність представників відповідних служб.

Наступним слово взяв (на відео 51’56’’) голова Овідіопольської районної ради Маклашевський О.В., який підсумував деякі проблемні питання, а потім представив тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря КУ «ОЦПМСД» Анну Валеріївну Тимошенко (це первинна ланка медицини – педіатри та терапевти, яка повинна бути реформованою до кінця 2018 року).

Стосовно вторинної ланки медицини, Олег Вікторович наголосив, що постійною комісією райради ініційовані слухання, які відбудуться 14 серпня 2018 року (це наступний вівторок) о 10-й години в залі райради.

Тимошенко А.В. (на відео 59’40’’) доповіла, що до комунальній установи «ОЦПМСД» відноситься 9 установ (так званих акушерських пунктів) де працюють 29 лікарів. Всі лікарі мають відповідну техніку та під’єднанні до мережі Інтернет з метою доступу до системи «e-Health».

29 лікарів обслуговують пацієнтів у кількості 63’990 осіб. За день підписують 6-7 декларацій, це дуже мало. Необхідно підписувати не менш 10-12 декларацій на день. Загальна кількість підписаних декларацій на сьогодні – 9’246, це 14%. Залишилось підписати 54’744, або 86%. Це ЖАХ! Ніякого фінансування наші сімейні лікарі не отримують.

Лікар амбулаторії в с. Йосипівка Кучеренко М.М. має самий кращій показник підписаних декларацій – 1’442, при можливості підписання 1’800.

Самий жахливий стан з підписаними деклараціями в Великодолинській амбулаторії, підписано – 1’203, на 7 лікарів.

Голова Овідіопольської РДА Левчук В.В. зауважив (на відео 1’02’34’’):

Шановні, то не смішна тема, якщо не будуть підписані ці декларації, ви залишитесь без лікарів в своїх населених пунктах…“.

В розмову втрутився Великодолинський селищний голова Граб В.О. (на відео 1’04’18’’), який звернувся до голови райради Маклашевського О.В.:

Олег Вікторович, питання таке назріло, на черговій сесії, 14 серпня буде звернення про передачу Великодолинської лікарні Великодолинської селищної раді для створення комунальної установи…“.

Таке питання назріло, зі слів Володимира Олександровича у зв’язку з тим, що стан у лікарні ЖАХЛИВИЙ. Не до кінця ще проведена процедура введення в експлуатацію будинку лікарні після реконструкції, а воно вже потребує ремонту. Всі розуміють, що районний бюджет не має коштів на ще один ремонт тому мешканці звертаються до своїх депутатів, а ті в свою чергу до голови з вимогою щось зробити задля порятунку цього важливого об’єкту для селища.

Володимир Граб додав, що питання введення в експлуатацію будинку лікарні затягується вже останні п’ять років. Після недовгих суперечок між Маклашевським та Грабом, зі взаємними звинуваченнями у різних речах (дивиться відео), дійшли до того, що райрада чекає звернення від Великодолинської селищної ради та розгляне його.

Наприкінці в.о. головного лікаря первинної ланки медицини Тимошенко А.В. наголосила, що у зв’язку з аварійним станом лівого крила Овідіопольської поліклініки, тому дитяча консультація та сімейні лікарі тимчасово переїхали в центральну районну лікарню в гінекологічне відділення.

Народний депутат Василь Гуляєв підсумував, що його відношення до медичної реформи негативне, він не голосував за цей закон, але якщо у вас (він звернувся поглядом до в.о. головного лікаря Тимошенко А.В.) все вийде, це буде добре. Але декларації потрібно підписувати задля запобігання закриття амбулаторій та залишення населення без лікарів.

Стосовно ремонту автодороги між селами Калаглія і Миколаївка, Василь Олександрович подякував, що сумісно з Левчуком В.В. ці гроші вдалось знайти, але є зауваження по якості робіт і треба зробити виїзд на місце і все перевірити. АЛТЕРНАТИВА.ОРГ теж була запрошена на цей виїзд.

Олег Вікторович Маклашевський (на відео 1’14’03’’) не дав розійтись після промови Василя Гуляєва і додав трохи неприємного про наше КП «Овідіопольське РБТІ».

Підприємство на грані банкрутства – замовлень мало, заборгованість постійно зростає і потрібно щось вирішувати. Головне побоювання – це архів підприємства, якій збирався роками і наразі ми можемо його втратити. Питання виноситься на майнову комісію райради, а потім і на сесію. Можливе навіть ліквідація підприємства.

З наради, журналіст Роман Варшанідзе,
оператор/монтаж Андрій Хлопчик

3+
Подiлитися:

You may also like...

10 Responses

 1. Анонім сказав:

  Больница в БД лакомый кусок, Сколько площади можно продать, сдать в аренду комерсам, не зря воюют за неё… А ГРАБитель знает как и кому в рот положить и дальше продавать на право и на лево

 2. Анонім сказав:

  А Вася переживает за свой электорат – 1500 нужно добавить в списки, Вась не пройдёш больше, случайно ж проскочил… Ты ж ни хера не сделал для района, ну кроме личного обогащения и крышевания вора-кума из Большой

 3. Оптимист сказав:

  На глазах у всех нас , был разорван ,один из самых успешных районов Украины, наивно полагать, что могло закончиться по другому. К сожалению, ето только начало, все самое интересное, ждёт нас в не далеком будущем.

 4. Анонім сказав:

  За електорат ,Вася не сильно переживает ,для его ближайших планов, хватит! Надо полагать:)

 5. Анонім сказав:

  Очень обидно за район и очень жаль, что не отстояли район!

 6. Анти парашютист сказав:

  Маклашевский с Булавченко уничтожают коммунальное БТИ. Как оно может выжить, если все заказы направляются в частное БТИ Лорен, которым руководит Кругленко, человек Булавченко? А техники Лорена находились в помещениях коммунального БТИ, то есть за их помещение платило КП, а люди из-за этого думали, что обслуживаются в коммунальном БТИ. Все или почти все заказы предыдущий директор (Кругленко) и нынешний (Каськун) отправляют в БТИ Лорен. Откуда ж коммунальному заработать деньги? А ведь на рынке оно точно могло бы выжить, учитывая, что их расценки ниже, чем у частных БТИ. Вот так и уничтожают выгодное и удобное для народа предприятие. А архив БТИ пристроят … в новое КП «Архив» под контроль ручного Сливки.

  • Карма сказав:

   Антипарашютист,Ваш комментарий до любого текста альтернатива в заголовок.
   Правда 100%

 7. Дмитрий Медведев сказав:

  денег нет но вы держитесь!!! Вам в овидиополе счастья, здоровья и хорошего настроения!!!!

 8. Анонім сказав:

  Ты уже создал КП “Великодолинське” Хватит… Вова уходи на …

 9. Анонім сказав:

  сколько уходит денег на КП в администрации?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.