ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ»   І Н Ф О Р М У Є  :

1. Щодо перерахунку вартості природного газу для побутових споживачів у зв’язку з рішенням Окружний адмінсуд м. Києва

4 березня 2019 року Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправною та не чинною постанову Кабміну №315 від 27 квітня 2016 року “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2015 року №758” з моменту її прийняття.

Так, з 1 жовтня 2015 року, діяла постанова Кабміну №758 “Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (відносини у перехідний період)”. Окремими постановами вносилися до неї різні зміни – в тому числі щодо рівня ціни.

Ці ціни встановлювалися на певні періоди часу.

З 1 жовтня 2015 року діяли граничні роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів, диференційовані залежно від виду та обсягів використання природного газу, а саме:

1) для приготування їжі та/або підігріву води – 7,188 гривні за 1 куб. метр;

2) для індивідуального опалення або комплексного використання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води) – 7,188 гривні за 1 куб. метр, крім обсягів до 1200 куб. метрів, що використані за період з 1 жовтня 2015 р. по 31 березня 2016 р. (включно), за ціною 3,6 гривні за 1 куб. метр (лише під час опалювального періоду).

Граничні роздрібні ціни на природний газ для побутових споживачів, на період з 1 травня 2016 року по 31 березня 2017 року повинні визначатися окремим рішенням Кабміну.

З 1 травня 2016 року по 31 березня 2017 року (включно) гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів всіх категорій становила 6,879 грн за 1 куб. метр. Тобто, вона була знижена, а не підвищена.

Отже, визнання нечинною постанови КМУ №315 з дати прийняття, теоретично ставить під сумнів законність цін на газ і тепло лише з 1 травня 2016 року до 31 березня 2017 року.

По-перше, суд не ухвалював рішення про перерахунок тарифів для споживачів.

По-друге, не зрозуміло, якими тоді повинні бути роздрібні ціни на природний газ для населення, теплокомуненерго, адже немає чинної постанови уряду, яка їх визначає.

2. Проведення акції «Газовий запас» для споживачів м. Одеси та Одеської області.

В період з 5 по 25 вересня 2019р. ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» було проведено акцію «Газовий запас», яка передбачала, можливість побутових споживачів передплатити необхідний обсяг газу на зимовий період (з 01.10.2019р. по 31.03.2020р.) за фіксованою ціною (5995,53грн).

За результатами проведення акції було встановлено, що нею скористалося близько 1,5 тис. побутових споживачів м. Одеси та Одеської області.

У свою чергу, ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» докладало всіх зусиль для інформування населення та надання допомоги в укладенні додаткових угод.

Важливим моментом було й те, що зазначена акція не поширювалась на пільгові категорії споживачів, субсидіантів та на споживачів, об’єкти яких не обладнані індивідуальними лічильниками газу.

Також, споживачі користуючись даною акцією змогли придбати природний газ, при цьому залишаються зобов’язаними сплачувати послуги транспортування та розподілу газу щомісяця в залежності від обсягів фактично спожитого газу згідно виставлених рахунків.

З детальною інформацією щодо умов акції «Газовий запас» можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» http://gazpostach.od.ua.

3.  Накопичення заборгованості та застосування штрафних санкцій до побутових споживачів за прострочення оплати.

Напередодні початку опалювального сезону 2019 – 2020 р. та збільшення споживання природного газу, а відповідно і збільшення суми платіжок за газ, ТОВ «ОДЕСАГАЗ-ПОСТАЧАННЯ» нагадує своїм споживачам, що 01.05.2019 року введено в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, зокрема статтею 26 Закону «Відповідальність за неналежне виконання договору» передбачено:

“У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення.”

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.»

Строк сплати за спожитий газ для побутових споживачів складає 10 число кожного місяця, що йде за розрахунковим.

В платіжках за спожитий природний газ, у разі наявності простроченої заборгованості, буде відображатися сума нарахованої пені у встановленому законодавством розмірі.

Сума нарахованої пені підлягає обов’язковій сплаті.

Застерігаємо Вас від накопичення заборгованості за спожитий газ та нарахування штрафних санкцій.

                   4.  Новий порядок нарахування та виплати пільг на оплату комунальних послуг.

01 жовтня 2019 року набрала чинності постанова КМУ від 17.04.2019 № 373 в частині затвердження Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Система призначення, обліку та виплати пільгової знижки на сплату комунальних послуг в грошовій формі буде аналогічною субсидіям, з якої вже знайомі багато сімей в Україні.

Так, структурні підрозділи соціального захисту населення в залежності від тарифу на комунальні послуги та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування, розраховують суму пільги.

Також, при нарахуванні пільги структурними підрозділами враховується інформація від постачальників послуг про наявність заборгованості.

Постачальник природного газу не приймає участі у визначенні пільги або обсягів газу, на які поширювалася пільга, як це передбачено наразі.

Постановою передбачено дві форми виплати пільг:

 • у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк”, які в подальшому перераховуються на рахунок надавача послуг, та
 • у готівковій формі, яка здійснюється через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Пільговик зобов’язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг.

Адміністрація  ТОВ «ОДЕСАГАЗ – ПОСТАЧАННЯ»

0 0
0
Happy
0
Sad
0
Excited
0
Angry
0
Surprise
2+

15 thoughts on “ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

 1. Ребятки, которые купили газ наперед, внимательно прочитайте свои договора, и обратите внимание на пункт в котором, говорится о том что если цена на газ повысится, то вы сможите пользоваться купленными кубами, а если понизится, то кубы будут заморожены в течении 6 месяцев будут возвращать деньги

  2+
 2. Романе не могли б ви написати статью про те, як діти зі школи (першої) йдуть додому по вулиці Т.Шевченко в напрямку “Скурти”, вранці та після навчання, по тротуарам, які зайняті автомобілями в щент. Особливо біля новобудов за магазином “У Івана”. Пройти їм не можливо, вони ходять по дорозі, поліція бездіяльна. А володарі автявок зробили собі на тротуарах парковки, біля багатовквартирних домівок.

  2+
  1. Да Диана умница. Представь ты живешь в там. Есть машина, а гаража нет. Где поставишь свою “автявку”?
   Правильно, поближе к дому, а еще лучше чтоб из окна видно было. Так же, Диана?

   1+
   1. Ващі автівки не повинні заважити дітям ходити до школи та іншим пішоходам. Продавайте авто – ходіть пішки по тротуарам де стоять автіки.

    2+
  2. А машины которые стоят не тротуаре с другой стороны улицы, так то в газовое понаехали, чем немало мешают жителям домов.

   1+
 3. К сведенью придурков из Одессагаз-поставки. Ваши долбаные платежки на вашем долбаном сайте появляются не раньше 15 числа. Это вы специально так придумали?
  Мы подаем данные по счетчику 1 числа, а платежку видим только после 15.

  3+
  1. а что, для того, чтобы умножить количество потребленных кубов на тариф нужна высшая ученая степень по математическим наукам?

   2+
   1. Для особо одаренных поясняю, что оплата происходит на основании выставленных счетов.
    Таким как ты нужно придумать чтобы они платили ещё за содержании недвижимости за границей Коболеву. Терпила.

    1+
   2. Некоторые придурки сами считают сколько должны заплатить олигархам за газ. Для этих идиотов КМ принял соответствующее постановление. Чтобы они наконец-то расслабили свой мозгер. https://www.facenews.ua/news/2019/460997/

    0
 4. Роман, также проследите пожалуйста,как дети ходят во вторую школу по ул.Соборная. Начиная, с ул. Радостная по улице Соборная родители идут с детьми в дет.садик по дороге,и дети в школу,в то время гоняют машины, а деться некуда.Тротуара по этой улице нету и никого не интересует, как можно детям идти в школу. Мы родители переживаем за детей. Временами даже не хочется из-за этого ребенка отпускать в школу.

  2+
  1. “Роман, также проследите пожалуйста”
   Фигасе, даже так? 🙂
   Так он “проследящий”

   0
 5. Прочти свой договор, баран. Если ты не умеешь считать и ждешь, чтобы тебе кто-то выставил счет, то терпила это как раз-таки ты.

  1+
  1. Бараны работают в Одесса-газ. Ты один из них.
   Пока не будет выставленного счета – оплаты не будет.
   Вы там вообще охренели? Мало того, что уроды продают газ по завышенной цене так им еще расчеты проводи сколько должен!
   Для вас, охеревших уродов, КМ вот что придумал. https://www.facenews.ua/news/2019/460997/
   КМ уродам разъяснил их обязанности.

   0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Next Post

В ОВІДІОПОЛІ ПРОРИВ ЦЕНТРАЛЬНОГО ВОДОГОНУ. БУДЕ ПРИПИНЕНО ВОДОПОСТАЧАННЯ

03 жовтня 2019 року в Овідіополі по вул.Вертелецького на перехресті с вул.Мира відбувся порив центрального водогону. Нещодавно тут проводились ремонтні роботи, які були закінчені сьогодні. Причину пориву буде встановлювати аварійна бригада КП «Водопостач». Центральна частина смт. Овідіополю буде без водопостачання, як мінімум до кінця 04 жовтня. Роман ВаршанідзеАЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ 2+