Е-ДЕКЛАРАЦІЯ. СТРОК ПОДАЧІ ДЕКЛАРАЦІЇ СПЛИВ.

Кількість переглядів 1200

Не рекомендується легковажити чи забувати про виконанням вимог фінансового контролю. До основних заходів контролю відноситься моніторинг способу життя суб’єктів декларування, передбачений статтею 51 Закону України «Про запобігання корупції». Однак, він фактично є лише складовою перевірки достовірності інформації у поданих деклараціях. 

Суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – е-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Суб’єкти декларування, які не мали можливості до 1 квітня за місцем військової служби подати e-декларацію за минулий рік у зв’язку з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, направленням до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу, подають е-декларацію за звітний рік протягом 90 календарних днів із дня прибуття до місця проходження військової служби чи дня закінчення проходження військової служби, визначеного частиною другою статті 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

У випадку неподання, несвоєчасного подання е-декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей законодавством України передбачено відповідальність. Як свідчить судова практика, переважна більшість осіб, притягнутих до адміністративної чи кримінальної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю, якраз і є службовцями органів місцевого самоврядування та депутатами місцевих рад.

P.S.

Кожну подану декларацію можна проаналізувати і поширити найцікавіші деталі. Проте загальний настрій, щодо оприлюднених статків – це шок пересічного українця, від оприлюднених у деклараціях творів мистецтва, будинків, автомобілів, зброї, сум на банківських рахунках, готівки, золотих монет, годинників! Останні тенденції декларують тварин, декоративних хижаків! Цікаво, якби порахувати загальну суму? Дехто припускає, що задекларованою готівкою можна було б погасити борги України перед міжнародними кредиторами, або є ще багато ідей!

Happy
Happy
1
Sad
Sad
0
Excited
Excited
0
Sleepy
Sleepy
0
Angry
Angry
0
Surprise
Surprise
0

1 коментар до “Е-ДЕКЛАРАЦІЯ. СТРОК ПОДАЧІ ДЕКЛАРАЦІЇ СПЛИВ.

  1. Задекларованою готівкою можна було б погасити борги України перед міжнародними кредиторами, це точно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Коментування закрито.