
20 січня 2025 року міський голова Білгород-Дністровського Одеської області Віталій ГРАЖДАН постав перед судом за організацію нападу та захоплення бази відпочинку у селі Сергіївка Білгород-Дністровського району Одеської області. Ця справа від самого початку справа привернула значну увагу громадськості та медіа через високий статус підозрюваного та серйозність обвинувачень.
За даними слідства, міський голова ГРАЖДАН Віталій Вікторович використовував свій вплив та службове становище для організації групи, яка здійснила напад на базу відпочинку. Цей інцидент стався влітку минулого року, коли група озброєних осіб увірвалася на територію бази, застосувавши силу до охоронців і відпочивальників, та незаконно захопила її.
Одеська обласна прокуратура висунула обвинувачення Віталію ГРАЖДАН в організації вимагання передачі права на майно з погрозою насильства над потерпілою – ЄРОХІНОЮ Альоною Миколаївною, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 189 КК України). Також до відповідальності притягнуться інші учасники злочину, серед яких є члени місцевої охоронної фірми та особи з кримінальним минулим.
Слідство тривало декілька місяців, протягом яких були зібрані численні докази та свідчення. Було проведено кілька обшуків, вилучено документи та записи з камер відеоспостереження, які підтверджують участь голови міськради в організації нападу.
Адвокати підозрюваного наполягають на його невинуватості та стверджують, що всі обвинувачення є безпідставними. Вони заявляють, що міський голова займається захистом інтересів громади та не має жодного відношення до злочину.
На першому засіданні судового процесу під головуванням судді Приморського районного суду міста Одеси ГАЄВА Людмила Вадимівна було розглянуто клопотання сторони обвинувачення на продовження строку тримання під вартою. Клопотання прокурора було задоволено, строк тримання під вартою подовжений.
Очікується, що справа, яка отримала єдиний № 522/730/25, буде розглядатися детально, з залученням великої кількості свідків та експертів. Вирок у цій справі може мати значний вплив на репутацію міської влади та стане важливим прецедентом у боротьбі з корупцією на місцевому рівні.
Ця резонансна справа стала яскравим прикладом того, як службовці можуть зловживати своїм становищем для досягнення особистих цілей. Водночас вона демонструє важливість незалежних та ефективних судових процесів у забезпеченні справедливості та захисту прав громадян.
Впевнений, що громадськість буде слідкувати за цим процесом, результат розгляду якого будемо з нетерпінням очікувати всі разом.
Роман ВАРШАНІДЗЕ
АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ
Верховна Рада зобов’язала ЗМІ видаляти негативні коментарі про владу України. Громадянам забороняють критикувати дії чиновників, а ЗМІ нестимуть покарання, якщо не видалятимуть такі коментарі.
14 січня Рада ухвалила законопроєкт №11321, за яким ЗМІ зобов’язані обмежити доступ громадян до негативних коментарів про чиновників. ЗМІ повинні видалити їх протягом трьох робочих днів з моменту отримання скарги, припису Національної ради, чи ухвали суду про відкриття провадження.
Під цензуру можуть потрапити оцінки читачів із твердженнями про корупцію та інші вчинки чиновників. Ініціатором законопроєкту виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.