ОВІДІОПОЛЬСЬКА ГРОМАДА: ДЕПУТАТИ ВІДХИЛИЛИ ЗВІТ ЦЕНТРА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЗА 2024 РІК

04 квітня 2025 року на пленарному засіданні 55 сесії Овідіопольської селищної ради депутати розглянули звіти комунальних установ «Центр надання соціальних послуг» та «Центр раннього втручання, соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями».

ЗВІТ про роботу зв 2024 рік
директора КУ « Центр надання соціальних послуг»
Оксани ТРАМБАЧ

Згідно з рішенням Овідіопольської селищної ради від 14.12.2020 року № 29-VIII «Про створення Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради, з метою забезпечення та виконання функцій із надання базових соціальних послуг в Овідіопольській територіальній громаді особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, було створено КУ «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної (далі – Центр).

Основними завданнями Центру є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потрапляння в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення, надання таким особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, відповідно до їх потреб та переліку послуг згідно із Класифікатором соціальних послуг, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики.

З метою забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2024 року № 881«Деякі питання забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя», згідно з рішенням селищної ради від 20.09.2024 року №1622-VIII «Про затвердження структури та загальної чисельності Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради в новій редакції», в Центрі була введена посада фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Центр через свої структурні підрозділи – Відділення соціальної роботи та Відділення надання соціальних послуг за місцем проживання – догляд вдома забезпечує надання соціальних послуг догляду вдома, соціального супроводу осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть самостійно їх подолати.

Відповідно до Положення Центр надає 11 соціальних послуг:

  • догляд вдома, соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
  • соціальна профілактика.
  • консультування.
  • інформування.
  • представництво інтересів.
  • екстрене (кризове) втручання.
  • соціальний супровід сімей у яких виховуються діти – сироти і діти, позбавлені
  • батьківського піклування (опікуни, ПС, ДБСТ).
  • соціальна інтеграція та реінтеграція.
  • соціальна адаптація.
  • соціально-психологічна реабілітація.

Штатна чисельність працівників Центру у 2024 році складала 34 штатних одиниці, фактично працювало 26 штатних працівників, із них: 1 головний бухгалтер, 1 юрисконсульт, 1 завідуючий відділенням соціальної роботи, 1 завідуючий відділенням надання соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома), 1 інспектор з кадрів, 2 фахівця із соціальної роботи, 1 психолог, 1 соціальний працівник, 1 фахівець із соціальної допомоги вдома, 15 соціальних робітників та 1 водій.

До структури Центру також входять:

  • Пункт прокату: надання особам похилого віку та особам з інвалідністю, послуг із забезпечення їх технічними засобами реабілітації на підставі договорів прокату ТЗР.
  • Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (діяльність бригади поширюється лише в межах територіальної громади Овідіопольської селищної ради).

За 2024 рік КУ «Центр надання соціальних послуг» було складено 218 актів оцінки потреб осіб/сімей. Виявлено 18 сімей та 12 осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО).

Загалом, за 2024 рік охоплено соціальними послугами 404 особи.

Відділення соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома).

Завдання Відділення – підвищення якості та доступності послуг. Ведеться контроль по забезпеченню якісного та своєчасного обслуговування громадян, що знаходяться на обліку у відділенні соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома). Постійно проводиться моніторинг (поточне оцінювання результатів, складання звітів, перегляд індивідуальних планів). Сформовано справи підопічних відділення, які містять індивідуальні плани надання соціальної послуги вдома, що відповідає визначеним індивідуальним потребам отримувачів соціальної послуги, паперова база даних щодо соціального обслуговування.

Впродовж 2024 року був наданий комплекс соціальних послуг 136 особам, які частково або повністю втратили здатність до самообслуговування, з яких 34 особи з інвалідністю. Протягом 2024 року було взято на облік до Відділення 12 осіб.

Протягом 2024 року надання соціальних послуг Відділенням соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома) здійснювалося на території Овідіопольської селищної ради (с-ще Овідіополь, с. Миколаївка, с. Калаглія) та на території Дальницької сільської ради, згідно рішення Дальницької сільської ради від 22.12.2023 року № 1667-VIII «Про бюджет Дальницької сільської територіальної громади на 2024 рік».

Працівниками Відділення вирішувалися питання про влаштування одинокопроживаючих осіб похилого віку до закладу охорони здоров’я, у зв’язку із погіршенням стану їх здоров’я, здійснювалася організація надання гуманітарної допомоги особам, які перебувають на обліку Відділення та вирішувалися інші життєві проблеми.

Протягом 2024 року Відділенням соціальних послуг за місцем проживання здійснюється робота з виявлення, надання допомоги бездомним особам на території Овідіопольської громади у формі представництва їх інтересів у вирішенні таких проблем як: відновлення документів, отримання консультацій стосовно їх прав, оформлення пенсії або державної соціальної допомоги, отримання медичних послуг, влаштування до закладів охорони здоров´я та громадських організацій.

До зимового періоду 2024-2025 років працівниками вказаного Відділення проведено огляд осель, спілкування з особами/сім’ями, які перебувають на обліку Центру, щодо опалення в зимовий період з метою визначення потреб у забезпеченні їх твердим паливом, виявлення проблемних питань та шляхів їх вирішення.

Згідно телефонного та очного опитування підопічні, які перебувають на обліку Відділення задоволені соціальною послугою догляду вдома, що відображається покращенням емоційного, психологічного, фізичного стану отримувачів соціальної послуги.

При Відділенні соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома), відповідно до Положення про Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, затвердженого директором КУ «ЦНСП», функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації та пересування для надання додаткових соціальних послуг категоріям населення з особливими потребами.

Так, протягом 2024 року у пункті прокату було видано 17 одиниць інвентаря (ТЗР), як засоби реабілітації.

Відділення соціальної роботи.

Завдання Відділення – проведення оцінки потреб осіб/сімей у соціальних послугах, проведення інформаційно-просвітницької, профілактичної роботи, надання соціальних послуг, ведення випадку, здійснення соціального супроводу осіб/сімей в СЖО, супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, соціальний патронаж осіб, які відбули покарання.

За 2024 рік фахівцями відділення було складено 88 актів оцінки потреб осіб/сімей. Надано послуги 268 особам, з них – 144 дитини.

Виявлено 18 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (СЖО), знято 5 сімей: з позитивним результатом – 4 сім´ї, з мінімізованим чинником СЖО – 1.

Відділенням соціальної роботи було охоплено соціальними послугами:

  • 60 осіб за повідомленнями про вчинення домашнього насильства (постраждалі особи, кривдники, діти).
  • 7 сімей опікунів.
  • 8 сімей, із числа внутрішньо переміщених осіб.
  • 7 сімей, де один, чи кілька членів мають інвалідність.
  • 9 сімей члени, яких перебувають у конфлікті з законом.
  • 1 дитячий будинок сімейного типу (Назарові – виховується 6 дітей).
  • 1 прийомна сім’я (Карпенко – виховується 4 дитини).
  • 1 сім´я, де мати одна виховує дітей.
  • 3 особи із числа дітей сиріт.
  • 22 сім´ї (малозабезпечені особи/сім´ї, багатодітні сім´ї, сім´ї, члени яких потребували допомоги в оформленні документів, соціальних виплат, реєстрації місця проживання).

За результатами надання соціальних послуг фахівцями відділення були вжитті наступні заходи:

  • організовано та супроводжено 6 дітей із сімей в СЖО, для консультації спеціалістів «Українського медичного Центру реабілітації матері та дитини МОЗ України».
  • організовано оздоровлення – 3 дітей.
  • поліпшено житлові умови – 1 сім’я.
  • надана допомога в оформлені пакету документів для отримання соціальних виплат малозабезпеченої сім’ї – 2 сім’ї.
  • влаштовано до закладів освіти – 2 дитини.
  • надано допомогу в оформленні статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 5 дітей.
  • сприяння у працевлаштуванні – 1 особа, із числа дітей, позбавлених батьківського піклування.
  • проведено роботу щодо необхідності навчання – 1 родина.
  • психологічне консультування щодо попередження дитячої бездоглядності та безпритульності – 1 родина.
  • за сприяння Центру організовано надання гуманітарної допомоги від благодійних організацій у вигляді продуктів харчування – 27 сімей з дітьми, які опинилися в СЖО.

Спеціалістами відділення соціальної роботи у 2024 році були надані наступні соціальні послуги:

  • консультування – 25,
  • інформування – 29.
  • соціальний супровід сімей/ осіб в СЖО – 11.
  • соціальна профілактика – 4.
  • екстрене (кризове) втручання – 26.
  • представництво інтересів – 2.
  • супроводження 1дитячого будинку сімейного типу та 1 прийомної сім’ї.

Протягом 2024 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623, спеціалістами Центру здійснювався контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Проведено моніторинг серед вразливих верств населення Овідіопольської територіальної громади, які перебувають на обліку Центру щодо потреби у забезпеченні твердим паливом на опалювальний сезон 2024-2025 років, за результатами якого вказані категорії населення були своєчасно забезпеченні твердим паливом.

Мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі за 2024 рік було здійснено 40 виїздів та охоплено 60 осіб, проведенні заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

Також, було здійснено спільні виїзди фахівців, психолога Центру, служби у справах дітей, відділу соціальної політики та ювенальної превенції у родини, які опинилися у складних життєвих обставинах, або мають ризики опинитися в СЖО, з метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо недопущення домашнього насильства.

У рамках акції «16 днів проти насильства» спеціалісти відділення разом з представниками ювенальної превенції провели лекції у навчальних закладах громади.

За 2024 рік у Центрі було проведено моніторингу щодо дотримання прав дітей при наданні соціальних послуг та спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та\або насильства за ознакою статі (мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства). Під час моніторингових візитів порушень не виявлено.

Підвищення професійних навичок та кваліфікацій. Протягом 2024 року директор, спеціалісти Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради пройшли курси підвищення кваліфікації за різними навчальними напрямками:

  • «Система підтримки та супроводження ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту» – 1 спеціаліст.
  • «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, які постраждали від насильства, пов’язаного з війною, торгівлі людьми, експлуатації або гендерно зумовленого насильства в Одеській області» – 2 спеціаліста.
  • «Щодо розширення навичок психологічної та соціальної допомоги постраждалим особам під час війни та у період післявоєнного відновлення» – 1 спеціаліст.
  • «Забезпечення комплексного реагування з метою захисту осіб, які постраждали від насильства, пов’язаного з війною, торгівлею людьми, експлуатації або гендерно зумовленого насильства в Одеській області» – 1 спеціаліст.
  • «Спори, щодо визначення місця проживання дітей та участі батьків у їх вихованні у період дії воєнного стану (залучення спеціальних знань та судова практика)» – 1 спеціаліст.
  • «Батьківство без стресу» – 1спеціаліст.
  • «Квітка стійкості» – 1спеціаліст.
  • «Домашнє насильство. Ознаки та прояви»» – 1 спеціаліст.
  • «Мінімізація ризиків гендерно зумовленого насильства» – 1 спеціаліст.
  • «Важливі навички в періоди стресу» – 1 спеціаліст.
  • «Надання першої допомоги » – 9 спеціалістів.

Крім того, спеціалісти Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради взяли участь у 107 онлайн семінарах на різні тематики.

Співпраця. КУ «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради у процесі своєї діяльності тісно співпрацює з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг (органами, установами, закладами, благодійними та громадськими організаціями), які в межах компетенції надають допомогу сім’ям/особам та/або здійснюють їх захист.

Впродовж 2024 року, в рамках співпраці КУ «Центр надання соціальних послуг» відповідно до укладених меморандумів про співпрацю тісно взаємодіяла при наданні соціальних послуг та допомоги вразливим верствам населення, з КНП «Овідіопольська лікарня» (надання паліативної медичної допомоги), ГУ ДСНС в Одеський області (забезпечення належного рівня пожежної безпеки осіб/сімей, які перебувають на обліку КУ «Центр надання соціальних послуг»), ГО «Нове Небо» (сприяння в отриманні соціальної допомоги та соціальній реабілітації осіб, які через складні життєві обставини, спричиненні такими соціальними чинниками як: бездомність, зловживання наркотичними речовинами, алкоголем, потребують піклування та підтримки), філією Державної установи «Центр пробації» в Одеській області (надання допомоги або послуг суб’єктам пробації, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі або звільнені від відбування покарання з випробуванням). Така співпраця сприяє розвитку зв’язків між суб’єктами надання соціальних послуг, впровадженню єдиних підходів та плану дій для своєчасного виявлення, попередження та ефективного реагування, надання допомоги, зокрема дітям, сім’ям, особам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Центр постійно отримує методичну допомогу від КУ «Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат» Одеської обласної ради, від інших вищестоящих установ соціальної сфери та проводить роботу у розповсюдженні серед населення громади методичних рекомендації щодо переліку соціальних послуг, профілактики та шляхів подолання складних життєвих обставин.

Діяльність Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради удосконалена та відповідає потребам в наданні комплексу соціальних послуг мешканцям Овідіопольської громади.

Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради тісно співпрацює з різними благодійними фондами та громадськими організаціями, а саме:

  • БФ «КАРІТАС ОДЕСА УГКЦ».
  • БФ «МОЖЛИВІСТЬ».
  • МБФ «НЕКСТ».
  • Жіночою організацією БФ «ВІТРИ ЗМІН».
  • БФ «Маніфест миру».
  • БФ «Добрий САМАРЯНИН».
  • ГО «Культура демократії».
  • БФ «Люди ІКС».

В рамках співпраці було організовано надання гуманітарної допомоги особам похилого віку, особам з інвалідністю, одиноким особам, сім´ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та внутрішньо переміщеним особам, які переїхали із зон бойових дій та проживають на території Овідіопольської громади. Допомога надавалася у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, канцелярських товарів, організація дитячих заходів з подарунками.

З метою підтримки дітей, за участю Центру, було організовано святкові розважальні заходи до новорічних свят для дітей ВПО, дітей із сімей, загиблих захисників та дітей СЖО, які проживають на території Овідіопольської громади (с. Миколаївка, с. Калаглія, селище Овідіополь).

І надалі пріоритетними напрямами діяльності Центру залишається розширення співпраці з громадськими, благодійними та іншими організаціями для підвищення якості надання соціальних послуг та запровадження інноваційних форм надання соціальних послуг.

Фінансування. Центр утримується за рахунок коштів, які відповідно до бюджетного кодексу України виділяються з місцевого бюджету Овідіопольської селищної ради та бюджету Дальницької сільської ради.

На утримання Центру, із урахуванням субвенції із бюджету Дальницької сільської ради, у 2024 році було виділено 6091,41 тис. грн., із них витрачено 6074,16 тис. грн. Матеріально-технічна база центру на даний час складається із комп’ютерної техніки, меблів для облаштування робочих місць працівників, пальне та ремонт службового автомобіля Центру.

Крім того, відділенням соціальних послуг за місцем проживання (догляд вдома) протягом року надавалися соціальні послуги на платній основі.

Всього за 2024 рік соціальні послуги на платній основі було надано на загальну суму 29895,90 грн. (спец. фонд), із них використано на утримання Центру 26827,09 грн.

На забезпечення діяльності фахівця із супроводу ветеранів війни було виділено із місцевого бюджету 58168,00 грн., з них на закупівлю ноутбука та БФП – 35000,00 грн., на закупівлю меблів та канцтоварів – 23168,00 грн.

Робота Центру постійно висвітлюється на офіційному сайті Овідіопольської селищної ради, у соціальній інтернет мережі Фейсбук, що дає можливість знайомити мешканців громади з переліком послуг, які надаються Центром.

Депутати не підтримали Звіт директора КУ «Центр надання соціальних послуг»:

  • «ЗА» – 13
  • «ПРОТИ» – 0
  • «УТРИМАЛИСЯ» – 1
  • «НЕ БРАЛИ УЧАСТЬ У ГОЛОСУВАННІ» – 3
  • «ВІДСУТНІ» – 10

Звіт про результати діяльності за 2024 рік
директора КУ «Центр раннього втручання, соціально-психологічної  реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»
Світлани ВАШЕСТІК

Рішенням Овідіопольської селищної ради від 14 грудня 2020 року № 31-VІІІ на базі Овідіопольського районного центру було створено Комунальну установу «Центр раннього втручання, соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» Овідіопольської селищної ради. В даному центрі функціонує два направлення: раннє втручання та соціально-психологічної реабілітація.

 Послугу раннього втручання отримують родини, які виховують дітей  віком від 0 до   4-х років, які мають медичні діагнози, що призводять до  порушень розвитку в одній   або більше сфер (моторній, когнітивній, соціально-емоційній, комунікативній, адаптаційній); дітей з  ризиком виникнення фізичних, сенсорних, психічних, розумових порушень розвитку внаслідок дії біологічних або соціальних факторів.

Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді надається дітям віком від 4 до 18 років  та молодим особам віком від 18 до 35 років, які мають статус дитини або особи з інвалідністю, батькам чи законним представникам  дітей та молоді  з інвалідністю.

Центр працює з урахуванням фактичних потреб дітей з інвалідністю та залежно від віку, статі, виду захворювання.

Безоплатно надає такі базові соціальні послуги:

  • інформування;
  • консультування;
  • денний догляд дітей з інвалідністю;
  • соціальна адаптація;
  • соціальна реабілітація;
  • соціально-психологічна реабілітація.

На протязі року щотижня проводяться зустрічі фахівців раннього втручання Одеської області в ZOOM. На цих конференціях команди показують результати роботи з певною родиною. Під час цих зустрічей проходить обговорення певних проблем в роботі

За звітній період Центр надав послуги трьом родинам з Дальницької громади (Роксолани, Дальник, Новоградківка).

Центр надав послуги 29 родинам, в яких виховуються діти віком до 4-х років, 15 д – віком з 4-х до 18 років, 3 молодим особам та 40 батькам. Всього – 87 осіб.

Відвідувачам надано 3111 послуг:

  • Дітям до 4- х років – 445 послуг раннього втручання.
  • Дітям від 4-х до 18 років – 1444, з них: психологічних – 368; соціально – педагогічних – 1026; соціально-медичних – 50.
  • Молоді – 426, з них: психологічних – 123; соціально – педагогічних – 262;    соціально-медичних – 41. 
  • Батькам – 796, з них:  психологічних – 78;   інформаційних –  75, інформаційних – 295; раннього втручання – 423. 

Депутати підтримали Звіт директора КУ «Центр раннього втручання, соціально-психологічної  реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»:

  • «ЗА» – 17
  • «ПРОТИ» – 0
  • «УТРИМАЛИСЯ» – 0
  • «НЕ БРАЛИ УЧАСТЬ У ГОЛОСУВАННІ» – 0
  • «ВІДСУТНІ» – 10

Ще матеріали на тему 55 сесії:

Роман ВАРШАНІДЗЕ

АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ

1 коментар до “ОВІДІОПОЛЬСЬКА ГРОМАДА: ДЕПУТАТИ ВІДХИЛИЛИ ЗВІТ ЦЕНТРА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЗА 2024 РІК

  1. бабця чого ви так головою трусите кожного разу перед голосуванням. це що у вас старческий маразм.? (чи сігнал шестеркам як голосовать)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.