АТАКА НА ПРАВДУ: ДИРЕКТОР ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ НАМАГАЄТЬСЯ ЗАПРОВАДИТИ ЦЕНЗУРУ ДЛЯ МЕДІА

Онлайн-медіа «Альтернатива.орг» отримало претензію від виконувачки обов’язків директора Овідіопольського ліцею імені Т. Шевченка Світлани БОКАЛ. Я і раніше розумів, що Світлана Іванівна — не дуже розумна жінка, але після тексту цієї претензії я констатую: БОКАЛ Світлана Іванівна не може обіймати посаду директора закладу освіти, адже я впевнений, що з таким рівнем знань вона навряд чи пройде конкурс на заміщення посади.

Щодо суті претензії коротко:

  • Матеріал опубліковано в межах законної журналістської діяльності;
  • Зйомка не порушує приватного життя;
  • Згода на зйомку не потрібна в межах статей Цивільного кодексу, оскільки:
    • вона відкрито ведеться у місці, відкритому для відвідувачів;
    • особа виконує службові обов’язки;
    • інформація має суспільний інтерес.
      Усі ці умови наявні.
  • Твердження про «незаконне проникнення» є юридично необґрунтованими.
    Приміщення шкільної їдальні не є якимось спеціальним об’єктом, а є частиною адміністративної будівлі, тому доступ до нього не обмежений.
    Склад злочину за ст. 356 КК України відсутній.
  • Вимога видалити матеріал є неправомірною.
    Видалення або обмеження доступу до журналістського матеріалу можливе лише за рішенням суду, що прямо передбачено Законом «Про медіа».

Попереджаю всіх про неприпустимість тиску на журналіста. Погрози кримінальним переслідуванням за законну журналістську діяльність або навіть перешкоджання у зборі подібної інформації можуть містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 171 КК України.

Також мені відомо, що почався тиск на батьків з приводу написання заяви до правоохоронних органів з метою притягнення мене до відповідальності у зв’язку з тим, що деякі з учнів потрапили у сюжет.

Мені відомо щонайменше про один такий випадок. Тиск на батьків здійснював класний керівник. У цьому випадку батьки відмовили, адже вони повністю схвалюють мою діяльність.

Для всіх інших, на кого, можливо, здійснюється тиск: офіційно заявляю — ніхто спеціально ваших дітей не фільмував, усе було зроблено у зв’язку з тим, що ця інформація є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Це 29-та стаття Закону України «Про інформацію».

Відповідно до Закону України «Про медіа» суб’єкт у сфері онлайн-медіа зобов’язаний розглянути такого роду претензію (заяву) впродовж не більше п’яти робочих днів із дня отримання заяви.

Світлано Іванівно, ви обов’язково отримаєте відповідь, і ви вже, сподіваюсь, розумієте, яка це буде відповідь.

Пам’ятається мені, у нас уже одна посадова особа найвищого рівня в громаді зверталася із заявою і до поліції, і до суду. Всі ми пам’ятаємо, чим це закінчилося.

У ЦЬОМУ ВИПАДКУ НАСЛІДКИ ДЛЯ ПРЕТЕНЗІАТА БУДУТЬ НЕВТІШНІ.

Можна вже навіть констатувати — посадові особи на кшталт Світлани БОКАЛ, Володимира ЛІТВІНЧУКА, Олександра ТКАЧЕНКА, Лідії САВЕЛЬЄВОЇ та інших сприймають свої посади як бізнес, а об’єкти комунальної власності, якими вони керують, — як власні.

Будемо потроху їм доводити: вони просто наймані особи з метою керування нашим спільним майном громади, а кожен мешканець громади є власником і наших ліцеїв, і нашої лікарні, і будь-яких інших об’єктів, власником яких вказана Овідіопольська селищна рада.

Далі буде…

Ще матеріали на тему:

Роман ВАРШАНІДЗЕ

АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ

101 коментар до “АТАКА НА ПРАВДУ: ДИРЕКТОР ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО ЛІЦЕЮ НАМАГАЄТЬСЯ ЗАПРОВАДИТИ ЦЕНЗУРУ ДЛЯ МЕДІА

  1. Одеський апеляційний суд. Справа № 501/842/18. Головуючий Журавльов О.Г. Обвинувачена Висока С. засуджена до 11 років позбаленя волі. Суд під варту не взяв. (по справі ще 2 засуджених до реального строку позбавленя волі) це Чорноморський міський суд Одеської області . Протягом 2-х років (ДВОХ РОКІВ!!!!!!!!!!!!!!) справа в апеляційному суді не призначається до розгляду…….. Головуючий Журавльов О. Г., суддя апеляційного суду, не призначає ДВА роки справу до розгляду. ВАША ДУМКА… і ЦІКАВО ЦЕ ВАМ… Чому два року не призначають справу в апеляційному суді до розгляду….

  2. Сподіваємося на кращі зміни для нашого ліцею , в плані зміни керівництва.тТому що неможливо працювати з Бокал. Всіх хто їй не підлизує завантажує роботою яка не відповідає цьому працівнику з її посадовими обов’язками. А спробуй щось сказати або звільнить або примії не дасть. Доречі деяким вчителям пише догани , хоча вони того не заслуговують

      1. Моя мама розумна жінка, вона вже пенсіонерка, а керувати повинна молода людина.

    1. Бокал погрожує всім, хто не підкоряється мовчки. Павлюк погрожує звільнити за те, що Павлюк вимагає пояснення, чому її чоловіку не викликали швидку?

      1. Павлюк багато мріє и бреше – це факт великий.Зробила із цього цирк в громаді

          1. А в мене такого цирку і немає тому що я нічого не вигадую)

          2. Бокал ти не вигадуєш? Кращої злодюжки і аферистки треба ще пошукати.

        1. Бокал ну ти і кончина. Спочатку не викликала людині швидку, а тепер пишеш що це цирк. Коли красти гроші ти дуже швидко шариш, а на швидку у тебе голова не працювала. Таке враження, що ви з Ревуцькою і Мальцевим навмисно це зробили.

          1. 100 % правда! За ґрати злочинціа-убийців!!!

  3. Охота,чтоб ты утром не проснулся.Такое говно в громаде у нас.Иди работай лучше на нормальной работай,твое удостоверение давно не действует)

  4. ану Овідіопольці блисніть своїм розумом і скажіть в чому Рома тут не правий? а ліпше в тому . що ви вважаєте він не правий. подайте на нього до суду. чи ви тільки .ля-ля за угла можете.

    1. нехай ваш рома розкаже скільки бюджетних коштів із різних громад він отримав ні за що

    1. А чого твоя правда нічого не хоче розповісти за тцк?Що бідні хлопці наші сидять в підвалах Овідіопольського тцк тому що боїться,що самого загребуть,а синочку вивіз вже давним давно.

  5. рекомендую Світлані Бокал, після отримання відповіді, написати скаргу в Комісію з журналістської етики, а також в Національну спілку журналістів України. Хоча впевнений, вона і сама знає що робити

    1. Комісія з журналітській етики та НСЖУ це громадські організації. Вони можуть тільки соли насипати на голову Світлани Бокал. Вони не мають ніякого впливу на журналістів.

    2. Савельева уже писала и в комиссию и в спилку. С неё денег конечно же взяли, там пацаны не промах, какую-то писульку комисия даже сделала. Все поржали. А Савельева осталась без денег. С ее жадностью она потом месяц плохо спала, что зря потратила бабло.

  6. “Я і раніше розумів, що Світлана Іванівна — не дуже розумна жінка, але після тексту цієї претензії я констатую: БОКАЛ Світлана Іванівна не може обіймати посаду директора закладу освіти, адже я впевнений, що з таким рівнем знань вона навряд чи пройде конкурс на заміщення посади”. Це цитата з допису пана Романа. І у мене запитання як до автора цього шедевра, так і до громади. У нас з’явився новий орган з встановлення рівня розумового розвитку громадян та рівня їх освіченості? І сертифікати, як я розумію, вже видають: хто дуже розумний, а хто не дуже? І відповідно, констатують, яку посаду людина може обійняти? І очолює цей орган пан Роман?

      1. Якщо ви вважаєте себе журналістом, то повинні були б розуміти, що не маєте права на подібні висловлювання.Але ваш непрофесіоналізм дається взнаки.Крім того, Бокал, якщо не помиляюсь, математик, тож апріорі не може бути нерозумною людиною.Що ж до ваших успіхів у науках є великі сумніви.

        1. Уважно прочитайте «претензію». Відразу видно, що її писав математик, а не юрист. Там підпис стоїть саме пані Бокал, а це означає, що вона згодна з написаним:
          «порушує законні права працівників навчального закладу на повагу до приватного життя»
          Я що, прийшов до них додому?
          «створено негативний суспільний резонанс»
          А вони що хотіли: брехати та красти й отримати позитивний суспільний резонанс?
          «створювати викривлене уявлення про діяльність освітнього закладу»
          Треба бути чесними та говорити правду!
          Стаття 307 ЦК — «Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою…».
          Моя відеокамера не фільмує на плівку, я використовую цифрові засоби збереження.
          І навіть на плівку можна, якщо «…зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру».
          Їдальня — це не приватна кімната.
          Про статтю 182 КК взагалі читати смішно, адже моя діяльність ЗАКОННА.
          Стаття 308 ЦК також не підходить, адже треба читати до кінця:
          «Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або ІНТЕРЕСІВ ІНШИХ ОСІБ».
          Це прямо викликано моїм інтересом зафіксувати спосіб витрачання бюджетних коштів.
          Про персональні дані також смішно читати, адже відповідно до ст. 25 ЗУ «Про захист персональних даних», журналісту дозволяється обробка персональних даних за умови забезпечення балансу між правом на повагу до особистого життя та правом на свободу вираження поглядів. НІХТО Й НІКОГО НЕ ПРИНИЖУВАВ. Правдою принизити не можна!
          І стаття 356 також не підходить — ніякого самоправства тут немає. Я дію у межах законів.

          1. А дійсно! Громадські спостерігачі завжди були в комісії на НМТ

          2. Молодець, Роман!!! Продовжуйте висвітлювати всю неправомірну діяльність цього непрофесіонала. Тупа баба не повинна керувати школою!!! Нехай батьки та мешканці селища знають про махінації цієї особи.
            А вчителі від неї вже навчилися брехати, на камеру кажуть, що платять за обіди, а як пояснити яким чином, замовкли. Ото колективчик! Позор!

          3. І все ж журналіст має бути дещо більш об’єктивним(повністю об’єктивним бути неможливо).З вашого боку відчувається упередженість.Ви хочете цю ситуацію використати у так би мовити у політичних змаганнях.Крім того, до вчителів відчуваєте особисту неприязнь .Скоріш за все, це все з Вашого дитинства: слово “вчитель” викликає неприємні спогади про двійки в щоденнику, про покарання батьків, про знущання однолітків. Вас можна зрозуміти, можна, звісно, навіть Вам поспівчувати.

          4. А сама не береш гроші із історії?;)

        2. Бокал математик?!! Не смішіть мене… Вона веде уроки так , щоб до неї діти ходили за додатковими знаннями на платні позаурочні уроки, а на екзаменах садять учнів в такі місця де на них не потрапляє камера щоб писати відповіді. і ця процедура не БЕЗКОШТОВНА

          1. Це правда діти самі розповідають хто уже з нею домовився про здачу НМТ. Чому вони і бояться громадських спостерігачів.

          2. Романе, закиньте цю інформацію в обласний регіональний центр з тестування. Нехай посилять контроль.
            Тоді бокал піде з торбинкою по Овідіополю здачею роздавати.

  7. Це не оціночне судження, тому що воно вже було спростоване: диплом людині видали за певний рівень знань, і на цю посаду призначають маючи якісь підстави( той самий рівень знань призначаємого).

  8. У Бокал зараз агонія, під нею не те щоб захиталося крісло, яке вона насиджувала багато років, а воно вже фактично впало. Більш того, повилазили назовні її оборудки, як наприклад “допомога” у здачі НМТ окремими випускниками, очевидно за грошову винагороду.

  9. журналист делает хорошее дело, трясет это кубло с овидиопольскими змеями засевшими в школе и объедаюшие детей. Сегодня они воруют еду у детей а завтра будут курировать удары дронами по Овидиополю, вы поймите для этих скотов-учителей ничего святого нету, они маленькими детьми как щитом прикрываются, а потом ходят в церковь замаливать свои грехи. Мне стыдно, что когда то приходилось учиться в этой школе и считать этих учителей нормальными людьми

  10. Варшанідзе! Ви взагалі звідки тут з’явилися? вивчить українську мову для початку! Вас смішно слухати! 🤡 і вам до рівня Бокал, як до місяця!

  11. Шановні! У цієї мадам БОКАЛ зірвало дах капітально: воно верещить, кидається на всіх! Хтось візьметься вже за неї нарешті? це ж просто жахіття!

    1. скільки разів її бачив, жодного разу не помічав за нею такої поведінки. Таке враження, що такі коментарі пише або сам варшанідзе, або ті, кого він попросив так написати.

        1. Навіщо їм писати подивишся на тебе пані бокал і складається враження- щойно вийшла з городу.

          1. а вона що, на подіум має виходити?Покажи своє фото

  12. Романе Ще дуже велике прохання провести розслідування з наступних обьектів які порушують закон. Романе чому за адресою:
    1. смт. Овідіополь, вулиця Берегова, 2 кадастровий номер 5123755100:02:003:0105 це аптека біля АТБ проходить реконструкція без дозвільних документів та ще на землях громади, такий безлад також за адресами:
    2. смт Овідіополь, вулиця Портова, 17 Кадастровий номер 5123755100:02:003:0991 житловий будинок там зробили комерційне приміщення. Просимо перевірити цей безлад це все недоотримання до бюджету.
    3. Смт Овідіополь вулиця Миру 2, кадастровий номер 5123755100:02:003:0569 житловий будинок але там комерційне приміщення Піцца на дровах, просимо перевірити цей безлад, це все недоотримання до бюджету.

  13. На початку учбового року батьки підписують згоду на фотографування та відео дітей для висвітлення учбової діяльності.

    1. Але деякі вчителі користуються цим і змушують дітей зніматися для їхніх особистих “тікі-токів”

  14. Романе ніхто бокал не прибере, вона дуже вигідна бо вміє заробляти і ділитися. На конкурс вона не може піти бо вона пенсіонерка, а за законом пенсіонери не допускаються на конкурс директорів. Саме тому її стільки років тримають саме в. о.

  15. Той хто почитав претензію, то бачить як безтолково і безграмотно вона написана. Тому тільки почитавши претензію і дурнувате Вимагаю можна зробити висновок про розум пані в.о.

    1. Звідки в неї розум вона не знає, що таке 103. Горе людині зробила. А тепер бігає до Ткаченка і Савельєвоі щоб вони її захистили.

    2. Ті хто особисто отримував від Бокал повідомлення по менеджеру знають, що вона пише “загадками” , бо постійно неправильно пише, літери міняє, слова незрозумілі.

  16. ось це я і мала на увазі. коли говорила. що треба спочатку вивчити тему питання і лише потім відкривати рота.

  17. Директор лицея- истеричка! Роман абсолютно прав, они считают себя хозяевами положения. Вы ни у себя дома,где можете делать все, что угодно. Вы забыли для чего вы там находитесь. Наглые, бессовестные, какой пример для детей ?!!!

    1. Більшість дітей її ненавидять. Вона не вміє розмовляти ні з дітьми, ні з батьками, ні з колективом

          1. Павлюк не пише. Вона вимагає, щоб ти пояснила чому не викликали швидку її чоловіку. Він лежав, а ви чекали поки помре. Слабо пояснити? Дати інтервʼю якщо ти чиста????

          2. А ты пойди сделай Павлюк на смерть. Ты это умеешь и подлить и подсыпать.

        1. А тебе слабо бокал дать интервью Роману? Впустить наблюдателей на НМТ это ведь законно или лишение глаза не нужны

          1. А сколько родители в суд на тебя писали. Даром?

          2. Смішно на Вас всіх наглядати,це дуже цікаво,Знаючи всю правду від А до Я.Дивіться,щоб круг не вернувся до вас))

          3. А що бокал ти новий заказ зробила на смерть?

          4. А ти не боїшся бокал, що всі твої гадості і поробки повернуться до тебе?

          5. Иди нах@й.Бачу смілива яка,піди скажи Бокал все в лице.А то ви селюки можете тільки за спиною говорити

      1. ето правда, терпеть ее не можемо, дождається не можемо когда свалит, задолбала уже всех. Орет, шарпает нас

  18. Роман Варшанідзе: журналіст, який «замовчує» правду
    Інший соратник Коломійця та помічник
    Букача — Роман Варшанідзе (на прізвисько «Чебураха»), офіційний журналіст та керівник інтернет-
    видання Альтернатива.орг. Однак його
    журналістська діяльність більше нагадує роль провокатора у вишиванці.
    Роман Варшанідзе був близьким другом
    «Діда». Саме через «Діда» проходили всі
    накази ФСБ, який був господарем
    угруповання зрадників. Однак, Букача більше немає в живих. Після смерті Володимира Букача Варшанідзе, найімовірніше, замінив його.

  19. Роман Варшанідзе: журналіст, який «замовчує» правду
    Інший соратник Коломійця та помічник
    Букача — Роман Варшанідзе (на прізвисько «Чебураха»), офіційний журналіст та керівник інтернет-
    видання Альтернатива.орг. Однак його
    журналістська діяльність більше нагадує роль провокатора у вишиванці.
    Роман Варшанідзе був близьким другом
    «Діда». Саме через «Діда» проходили всі
    накази ФСБ, який був господарем
    угруповання зрадників. Однак, Букача більше немає в живих. Після смерті Володимира Букача Варшанідзе, найімовірніше, замінив.

  20. На перший погляд, ресурс подає себе як незалежний інформаційний проєкт. Водночас діяльність його представників неодноразово викликала суспільні дискусії та суперечки. Варшанідзе разом із командою використовують формат медіа для поширення власної позиції та формування відповідного інформаційного фону.
    В Альтернативі переважно конфліктні та резонансні матеріали, які супроводжуються емоційними коментарями й неоднозначною подачею інформації. Значна частина контенту побудована на гострій риториці, приверненні уваги та створенні суспільного резонансу. Місцеві жителі також неодноразово висловлювали думку про можливу особисту зацікавленість авторів у подібній діяльності.

  21. Епізод у Новоселівці
    У селі Новоселівка Кілійського району
    Варшанідзе було використано як інформаційний «палій». Його
    завдання звелося до створення шуму,
    звинувачень місцевих керівників та фабрикації приводів для судових позовів. Він навіть не спробував розібратися в ситуації, не вивчив роботу підприємства «Енікій», яке інвестує в модернізацію, створює робочі місця та виконує зобовʼязання
    перед пайовиками.
    Навпаки, Варшанідзе транслював лише ту інформацію, яка була вигідна рейдерам. Місцеві жителі побоюються, що підприємство спіткає долю зруйнованих господарств у сусідній Кулевчі, де від фермерства залишилися лише руїни.

  22. нцидент у Великодолинському
    селищі Великодолинське Варшанідзе «відзначився» скандалом із встановленням стели із
    встановленням стели за 367 тисяч
    гривень з місцевого бюджету.
    Фірма-підрядник «Тенбудсервіс» була зареєстрована у квітні 2019 року.
    Засновниками виступають
    громадський діяч Тенгіз Цхомелідзе та
    головний редактор видання
    «Альтернатива.орг», член
    виконавчого комітету Овідіопольської сільради Роман Варшанідзе.
    Найабсурднішим є те, що Роман
    Варшанідзе виступає як борець з корупцією і його видання, власне, позиціонує себе в цьому ж ключі.
    Місцеві жителі були обурені недоцільними витратами, а також фактом збагачення через фіктивні схеми. У соціальних мережах
    Варшанідзе прозвали провокатором, який використовує журналістське посвідчення як прикриття для сумнівної діяльності.

  23. пані бокал вже он дітей прижала, щоб виступили в її підтримку, аж смішно. Тім дітям пофіг на неї ,вона просто пообіцяла їм здачу НМТ без проблем.

        1. Слухати дітей?Вони хочуть,щоб школа згоріла.І що далі?Вірити цим малолеткам?

  24. А ми їхали і бачили цирк біля школи як віршик разом з дітьми кричали Світлана Іванівна виходь, це ми не зрозуміли їх не пускали в школу, чи вона заховалась і вони її шукали. може хтось пояснити що відбувалось

    1. це ми хтіли зайти в школу, а та дурочка нас не пускала, бо з нами був віршик. закрилася на замок

  25. Яка кончина ця бокал. Дітьми прикривається. А що вона скаже варшику? Вона знає все що про неї пишуть це правда

  26. Бокал готовиться принимать НМТ. Пошила торбу. Это ее задача заработать бабла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *