ВЕЛИКОДОЛИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЗАПРОШУЄ НА ГРОМАДСЬКІЙ ДІАЛОГ

Кількість переглядів 835

12 квітня 2023 року о 14 :00 у сесійній залі Великодолинської селищної ради відбудеться громадський діалог.

Тема діалогу:

«БЛАГОУСТРІЙ ВЕЛИКОДОЛИНСЬКОЇ ГРОМАДИ – РОЗПОДІЛ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ МІЖ КОМУНАЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ, БІЗНЕСОМ ТА МЕШКАНЦЯМИ»

Всі, хто має бажання взяти участь у діалозі, необхідно заповнити коротку форму реєстрації за посиланням:

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ЗАХІД

Прийом заявок на участь в заході триватиме до 11.04.2023

По матеріалах: Великодолинська селищна рада

Роман Варшанідзе

АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ

Happy
Happy
0
Sad
Sad
0
Excited
Excited
0
Sleepy
Sleepy
0
Angry
Angry
1
Surprise
Surprise
0

5 коментарів до “ВЕЛИКОДОЛИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ЗАПРОШУЄ НА ГРОМАДСЬКІЙ ДІАЛОГ

  1. Згідно з п.9 ст.10 закону «Про благоустрій населених пунктів» до повноважень сільських, селищних, міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить здійснення контролю за станом благоустрою та утриманням територій, інженерних споруд та об’єктів, підприємств, установ та організацій, їх озелененням, охороною зелених насаджень, водних об’єктів тощо.

    У ст.25, ч.1 ст.28 закону «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір про утримання та благоустрій прибудинкової території. Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, за погодженням із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

    Відповідно до п.3.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 №105, якими врегульовано питання утримання зелених насаджень, до елементів благоустрою віднесено, зокрема, зелені насадження (у тому числі снігозахисні, протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах і алеях, бульварах, садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях.

    У п.5.5 вказаних правил передбачено, що відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

    — на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності — балансоутримувачі цих об’єктів;

    — на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях — установи, організації, підприємства;

    — на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, — забудовники чи власники цих територій;

    — на безхазяйних територіях, пустирях — місцеві органи самоврядування;

    — на приватних садибах і прилеглих ділянках — їх власники або користувачі.

    У п.7 ч.1 ст.17 закону «Про благоустрій населених пунктів» передбачено право громадян звертатися до суду з позовами про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

    Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

    У ч.2 ст.1166 ЦК передбачено, що особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.

    Таким чином організація благоустрою населених пунктів, визначення балансоутримувача та контроль за станом зелених насаджень належить до відання саме виконавчого органу міської ради.

    ВАЖЛИВО: В той же час, за змістом норм ст.ст.10, 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування» безпосереднє визначення балансоутримувача об’єктів благоустрою комунальної власності, до яких належить і проїжджа частина та її елементів належить до повноважень саме виконавчих органів місцевого самоврядування, які також мають здійснювати функції із забезпечення належного утримання та ремонту об’єктів благоустрою комунальної власності. Відтак, за умови відсутності балансоутримувача відповідальність за належне утримання та ремонт об’єктів благоустрою комунальної власності має покладатись на відповідний виконавчий орган місцевого самоврядування, який мав би визначити такого балансоутримувача.

    Окрім цього, приписи пункту 7 частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 1 статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» вказують, що організація благоустрою населених пунктів, визначення балансоутримувача в тому числі контроль за станом зелених насаджень належить до віддання саме виконавчого органу міської ради.

    Такий висновок узгоджується з правовою позицією, яку Верховний Суд виклав у постановах
    від 28 лютого 2019 року по справі № 211/1489/13-ц, провадження № 61-27913св18 (ЄДРСРУ № 80181211), від 4 квітня 2018 року у справі № 2-1474/11-ц, від 13 червня 2018 року у справі № 554/14547/14-ц та від 25 лютого 2019 року у справі № 466/4051/15-ц

    Джерело: https://alibi.dp.ua/1061-vidpovidalnist-za-shkodu-zavdanu-padinnyam-dereva-stovpu-ta-in-sporudi-na-avtomobil

    **************************

    Що тут обговорювати і яку відповідальність ділити? Те, що визначено ЗАКОНОМ і чим керується Верховний Суд?

    Чиновники, ПРАЦЮЙТЕ ! ! ! !

    Займайтесь озелененням, займайтесь прибиранням, збором, вивезенням і утилізацією (захороненням) сміття/відходів, безпритульними тваринами, освітленням вулиць і інших громадських місць тощо. Кошти Вам на це виділяються відповідно до нормативів, тому не розкрадайте їх, а витрачайте за цільовим призначенням, і не треба буде збирати жодних громадських слухань, зборів людей, суботників з халявною працею жителів (не мешканців!) по благоустрою населеного пункта.

    Залучайте поліцію, активістів задля виявлення вандалів, хуліганів і злодіїв, які заподіюють шкоди майну громади, звертайтеся до прокуратури і суддів задля покарання винних у цих правопорушеннях осіб, залучення їх до громадських/примусових робіт…

  2. Дуже шкода, що в нашому селі(Овідіополь) не запрошували до діалогу, з приводу благоустрою вулиці Шевченка, коли десятки дерев знищили під корінь, заради парковочних місць.

  3. Ініціатива та відповідальність обраних депутатів запорука успіху благоустрою с. Великодолинське

  4. Благоустройство- это замечательно, но может это немного не ко времени? В стране идет страшная война, может собраться головам всех громад, обратиться к правительству, чтобы деньги выделяемые бюджетом отдать на ВСУ, думаю люди бы вас поддержали, а не сажать сосенки под звуки летающих ракет, но видимо надо сосенки сажать, так проще бюджет пилить. А хлопцам в окопах нужна элементарная непромокаемая обувь.

Коментування закрито.