Як можна придбати мисливську зброю і що для цього потрібно знати? РОЗГЛЯНЕМО:
- Які є види мисливської зброї?
- Як отримати дозвіл на придбання зброї?
- Придбання зброї.
- Як зберігати зброю?
- Строк дії дозволу
ДОВІДКОВО!
Згідно з чинним законодавством, громадянин України може придбати мисливську гладкоствольну зброю лише після досягнення 21 року, мисливську нарізну зброю – 25 років. Кількість одиниць зброї яку має намір придбати одна людина не обмежена, однак власник зброї повинен забезпечити її схоронність.
Які є види мисливської зброї?
Мисливська вогнепальна зброя використовується в спорті, на полюванні, для самозахисту, для колекціонування. Вона може бути:
- гладкоствольною;
- нарізною.
До мисливської вогнепальної зброї належать:
- мисливські гвинтівки,
- карабіни та штуцери,
- гладкоствольні рушниці,
- гладкоствольні рушниці із свердловиною “парадокс” з нарізами 100-140 мм на початку або в кінці ствола,
- мисливські рушниці зі свердловиною “сюпра”,
- комбіновані рушниці, що мають поряд з гладкими і нарізні стволи.
Мисливська зброя повинна відповідати таким вимогам:
- для стрільби зі зброї використовуються мисливські патрони відповідного калібру;
- загальна довжина з розкладеним та зафіксованим прикладом має становити не менше 800 мм;
- ємність магазину (барабана) (з установленим обмежувачем за наявності) нарізної зброї не має перевищувати 10 патронів, а гладкоствольної – 4 патронів;
- мати запобіжник;
- довжина ствола мисливської зброї повинна відповідати вимогам ГСТУ 78-41-002-97.
Як отримати дозвіл на придбання зброї?
Щоб отримати дозвіл на придбання зброї, необхідно зібрати (у вказаній послідовності) та надати перелічені документи до органів внутрішніх справ (районні або міські відділи дозвільної системи – для гладкоствольної зброї, відділ обласного управління дозвільної системи (крім Києва та Севастополя) – для нарізної зброї):
- медична довідка (ф. №127/о – наказ МОЗ України №252-99).
Обов’язково слід пройти наркологічний та психіатричний огляди та отримати медичну довідку. Огляд можна пройти в державних лікувальних закладах або в приватних клініках, які мають ліцензію для оформлення такої довідки. Вартість та швидкість отримання довідки залежить виключно від закладу. Документи для отримання медичної довідки:
паспорт.
військовий квиток.
сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду (форма МЗ України № 140-0/у).
медична довідка про проходження обов’язкового попереднього та періодичного психіатричних оглядів (форма МЗ України № 122-2/у);
дві фотокартки розміром 3х4 см;
направлення з відділу кадрів, якщо проходження медичної комісії пов’язано з працевлаштуванням на посаду, якою передбачено носіння вогнепальної зброї.
Захворювання, які не дозволяють отримати довідку на придбання зброї:
наркологічні протипоказання;
психіатричні протипоказання;
важкі форми цукрового діабету, які супроводжуються коматозними станами.
хворобливий стан, який проявляється у виді астено-невротичного синдромі, істерії, а також стану після перенесених захворювань нервової системи, які супроводжуються помірними парезами, паралічами, порушенням координації рухів;
порушення функцій вестибулярного апарату, в тому числі хвороба Меньєра;
гострота зору з корекцією нижче 0,08 на кращому оці;
стійка сльозотеча, яка не піддається лікуванню;
обмеження поля зору більше ніж на 20 град. у будь-якому мерідіані, центральна скотома (абсолютна або відносна). - Довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил користування ними та їх застосування.
- Обов’язково треба навчитися користуватися зброєю, здати іспит та отримати про це довідку. В Одесі це можливо зробити в Одеському обласному стрілецькому клубі.
- Копія паспорту;
Мова йде про копії першої та другої сторінки паспорту, а також сторінки з реєстрацією.
Якщо Ваше фактичне місце проживання не співпадає з місцем реєстрації в паспорті, необхідно додатково надати документ, підтверджуючий фактичне місце проживання (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо). - Платіжне доручення або квитанція.
Необхідно сплатити за послугу та надати платіжне доручення або квитанцію з позначкою банку, поштовим відділенням або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги (реквізити отримуйте та обов’язково перевіряйте в органах внутрішніх справ безпосередньо перед сплатою за послугу). - Заява про видачу дозволу на придбання зброї.
Заява про видачу дозволу на придбання зброї складається на ім’я керівника органу внутрішніх справ за місцем Вашого проживання. - Заповнена карта-заява.
Разом з заявою про видачу дозволу на придбання зброї необхідно заповнити та подати карту-заяву з Вашими персональними даними. Уповноважений орган надасть відповідь на Вашу заяву на протязі одного календарного місяця. - Довідка про відсутність (наявність) судимості.
Придбання зброї
Строк дії дозволу на придбання зброї – 3 місяця та видається він на конкретну кількість зброї певного типу.
Після придбання зброї, в магазині роблять відмітку про продаж конкретної зброї у дозволі.
На протязі десяти діб з моменту придбання Вам необхідно зареєструвати придбану зброю в органах внутрішніх справ за місцем проживання та отримати дозвіл на її зберігання та носіння.
Після придбання нарізної або травматичної зброї Вам треба оформити її відстріл та огляд.
Отримання дозволу на зберігання та носіння зброї
Щоб отримати дозвіл на зберігання та носіння зброї, необхідно зібрати (у вказаній послідовності) та надати перелічені нижче документи до органів внутрішніх справ (районні або міські відділи дозвільної системи – для гладкоствольної зброї, відділ обласного управління дозвільної системи – для нарізної зброї):
- дві фотокартки 3х4 см;
- дублікат дозволу на придбання з відміткою магазину про продаж зброї або з відміткою про переоформлення її у визначеному законодавством порядку;
- договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами (вартість полісу на 3 роки – 51 грн);
- платіжне доручення або квитанція з позначкою банку, поштовим відділенням або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
- заява про видачу дозволу на зберігання та носіння зброї пишеться на ім’я керівника органу внутрішніх справ за місцем Вашого проживання.
Як зберігати зброю?
Зброя та боєприпаси до неї зберігаються в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем Вашого постійного місцепроживання.
Зброя повинна бути не заряджена.
ВАЖЛИВО!
Боєприпаси повинні бути саме того калібру, на яку зброю Ви маєте дозвіл. Зберігати невідповідні зброї боєприпаси заборонено.
ДОВІДКОВО!
Кількість зброї, яку може мати один громадянин України, не обмежено. Однак за наявності трьох або більше одиниць зброї приміщення або сейф повинні бути обладнані охоронною сигналізацією (автономною або з підключенням до ПЦН органів внутрішніх справ).
Строк дії дозволу
Дозвіл на зберігання та носіння мисливської вогнепальної зброї видається строком на 3 роки. Після цього його необхідно подовжувати. Для цього необхідно зібрати (у вказаній послідовності) та надати наступні документи до органів внутрішніх справ:
- медична довідка (ф. №127/о – наказ МОЗ України №252-99)
- платіжне доручення або квитанція з позначкою банку, поштовим відділенням або коду проведеної операції про внесення коштів за надання відповідної платної послуги;
- договір страхування цивільної відповідальності перед третіми особами;
- заява про подовження строку дії дозволу.
ВАЖЛИВО!
Не дозволяється користуватися зброєю іншим членам сім’ї (наприклад, дружині). У випадку, якщо дозвіл є у декількох членів сім’ї, кожний власник повинен зберігати свою зброю окремо та не надавати доступу до неї іншим.
ДОВІДКОВО!
Дозвіл на вогнепальну зброю дозволяє також придбання мисливського ножа. Відомості про придбаний ніж заносяться в дозвіл на вогнепальну зброю. (Наказ МВС України № 622 від 21 серпня 1998; Постанова Верховної Ради України “Про право власності на окремі види майна” (№2471-12).
Одеський місцевий центр з надання БВПД
Останні коментарі