КОЛИШНІ СКЛАДИ РАДГОСПУ «ПЕРЕМОГА» В ВЕЛИКОДОЛИНСЬКОМУ ЗРОБИЛИ ЖИТТЯ МІСЦЕВИХ НЕСТЕРПНИМ

You may also like...

19 Responses

 1. Анонім сказав:

  Граб с Гончаровым доляху с завода хавают, поэтому ничего люди не добьются.

 2. Надежда сказав:

  Смотрю и думаю, а где же трудяги поселкового совета. И тут мой взгляд останавливается. Граб с Гончаровым сидят в засаде в кустах, а их уши и глаза грузинского происхождения прибежали и тихо наблюдают. Как же они бедные оставили магазин Гончарова который арендуют за 100 гривен в год. Как то странно, а почему не пришли Грущенко с Солодухою? Они же везде нос свой должны засунуть и вынюхать, а потом с Грабом разработать очередной аферестичный план. Наверное почуяли неладное из за поддержки людей общественными организациями.

  • Анонім сказав:

   Солодуха пока посадки по тихому пилит,скоро и с него спросим,в этот раз уйти незамеченным не получилось

 3. Анонім сказав:

  Роман, а чего по Никитинскому и Рябоконю не освещаете? Кориш? Людям очень интересно понаблюдать как єти су*и будут выкручиваться, 18.05.18 в Черноморском суде начнётся расмотрение.

  • Начнется суд – будем освещать, по мере возможности. Вы написали 18.05, это наверное 18.06? Я посмотрю на сайте суда, расписание заседаний.

  • Анонім сказав:

   К ним на суд нужно Самооборону Одессы пригласить,те быстро Юрку на нары отправят

 4. Анонім сказав:

  23.10.2017

  Справа № 522/18555/17

  Провадження № 1-КП/522/1575/17

  В И Р О К

  І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

  23 жовтня 2017 року

  Місцевий Приморський районний суд м. Одеси у складі

  Судді Пислар В.П.

  За участю секретаря Голан А.В.

  прокурора Рекеди Д.Ю.

  захисника ОСОБА_1

  розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017160000000791 від «22».09.2017 року за обвинуваченням:

  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, на утриманні неповнолітня дитина, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимої,-

  – у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України,

  В С Т А Н О В И В :

  В липні 2014 року, ОСОБА_2, маючи намір на отримання з державного бюджету грошових коштів в якості державної соціальної допомоги без проходження певної процедури оформлення та перевірки законності підстав для отримання такої допомоги, 24.07.2014 за номером телефону +380677853814 звязалась з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, який є депутатом Великодолинської селищної ради VI скликання Овідіопольського району Одеської області та керівником організованої ним злочинної групи, яка здійснює заволодіння грошовими коштами, що виділяються з державного бюджету в якості державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  Під час бесіди, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, використовуючи свій статус депутата та представника інтересів громади, діючи в порушення вимог порядку та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», повідомив ОСОБА_2 про те, що вона може надати свої персональні дані для оформлення та подальшого отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  При цьому, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження повідомив ОСОБА_2 про те, що у неї відсутні законні підстави для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, що визначені Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», однак, у разі надання її згоди на участь у даній злочинній діяльності та надання йому незаконної винагороди у розмірі 50% від нарахованих сум соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, він вчинить дії щодо оформлення та нарахування такої допомоги.

  В цей час у ОСОБА_2 виник злочинний намір спрямований на привласнення держаних коштів.

  При цьому, ОСОБА_2 не була обізнана про склад, структуру, план та функції учасників організованої групи, очолюваної Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та не входила до неї.

  Таким чином, у ОСОБА_2, виник злочинний намір спрямований на незаконне привласнення державних коштів.

  Так, ОСОБА_2, достовірно знаючи про відсутність у неї законних підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, усвідомлюючи незаконність своїх дій, дій Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невідомих її учасників злочинного угруповання, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення грошових коштів державного бюджету, погодилась на пропозицію та умови Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження і таким чином, вступила з останнім у попередню змову щодо привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

  Діючи відповідно до вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, при зустрічі в липні 2014 року на території смт. Великодолинське Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 надала Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження копію свідоцтв про народження двох дітей, копії паспорту на її своє імя, ІПН, тощо, які необхідні для проведення процедури нарахування соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  В липні 2014 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, після отримання від ОСОБА_2 вищевказаних документів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, виконуючи роль керівника організованої групи, відповідно до розробленого ним плану та функцій учасників групи, з метою створення підстав для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, знаходячись у приміщенні Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, розташованого за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, передав копії вищевказаних документів учаснику організованої групи Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, яка у зазначений період часу перебувала на посаді виконуючого обовязки начальника відділу соціальних компенсацій і гарантій Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації.

  Одночасно, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження надав вказівку Невстановленій слідством особі № 3, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження про необхідність зареєструвати ОСОБА_2 в журналі «реєстрації приймання заяв і документів усіх видів соціальної допомоги» під датою та порядковим номером, які передували реальному періоду оформлення даного звернення, а також надавав вказівку виконати усі необхідні дії щодо процедури оформлення заяв і документів, необхідних для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, шляхом внесення в електрону базу АСОПД неправдивих даних щодо нього, з метою створення нібито законних підстав для нарахування державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Крім того, у той же період часу, керівник організованої групи Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження надав вказівку члену організованої злочинної групи – начальнику Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Невстановленій слідством особі № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження контролювати реєстрацію ОСОБА_2 та використовуючи код та пароль свого персонального доступу до електронної бази АСОПД, здійснювати нарахування їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку

  призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Невстановлена слідством особа № 3, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, 28.07.2014, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення коштів державного бюджету, виконуючи свої функції учасника організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження плану та розподілу ролей, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись на своєму робочому місці в приміщенні Овідіопольської районної державної адміністрації за адресою Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, отримавши копії документів ОСОБА_2, на виконання вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, безпідставно, використовуючи персональні код та пароль доступу, внесла в електрону базу автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики (АСОПД) неправдиві відомості щодо ОСОБА_2, які давали підстави для отримання нею соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, а саме: діючи на виконання злочинного плану діяльності організованої групи, усвідомлюючи наслідки своїх незаконних дій та бажаючи їх настання, умисно, в порушення положень п. 10 Порядку, не відобразила відомості про те, що ОСОБА_2 на момент оформлення державної соціальної допомоги перебувала у шлюбі з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, що створило умови для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, згідно з Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, затвердженим Постановою КМУ від 24.02.2003 року № 250.

  Далі, член злочинного угруповання Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення коштів державного бюджету, виконуючи свої функції учасника організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження плану та розподілу ролей, достовірно знаючи про відсутність у ОСОБА_2 підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись на своєму робочому місці у приміщенні Овідіопольської районної державної адміністрації, за адресою Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, в порушення Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000 та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», використовуючи персональні код та пароль доступу до електронної бази АСОПД, 28.07.2014 здійснив нарахування ОСОБА_2 грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», а саме: 28.07.2014 за серпень 2013 року у сумі 1890 грн. 77 коп.,

  за вересень 2013 року – 1890 грн. 77 коп., 28.07.2014 за жовтень 2013 року – 1890 грн. 77 коп., 28.07.2014 за листопад 2013 року – 1890 грн. 77 коп.,

  за період з грудня 2013 року до липня 2014 року – 19 149 грн. 08 коп.

  Вказані грошові кошти виплачено шляхом перерахування на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_1.

  В подальшому, нарахування здійснювалися Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження наступним чином: 15.10.2014 і 17.10.2014 за період з серпня 2014 до жовтня 2014 року – 7701 грн. 99 коп., 02.11.2014 за листопад 2014 року – 2567 грн. 33 коп.,

  за грудень 2014 року – 2567 грн. 33 коп., 26.12.2014 за січень 2015 року – 2567 грн. 33 коп., 17.02.2015 за лютий 2015 року – 2567 грн. 33 коп.,

  за березень 2015 року – 2567 грн. 33 коп., 02.04.2015 за квітень 2015 року – 2567 грн. 33 коп., 29.04.2015 за травень 2015 року – 2676 грн. 51 коп.,

  за червень 2015 року – 2745 грн. 45 коп., 01.07.2015 за липень 2015 року – 2745 грн. 45 коп., 17.08.2015 за серпень 2015 року – 2745 грн. 45 коп.,

  за вересень 2015 року – 2745 грн. 45 коп., 02.10.2015 за жовтень 2015 року – 3269 грн. 91 коп., 02.11.2015 за листопад 2015 року – 3007 грн. 68 коп.,

  за грудень 2015 року – 3007 грн. 68 коп., 06.02.2016 за лютий 2016 року – 3007 грн. 68 коп., 29.02.2016 за березень 2016 року – 3007 грн. 68 коп.,

  за квітень 2016 року – 3007 грн. 68 коп., 05.05.2016 за травень 2016 року – 3007 грн. 68 коп., 01.06.2016 за червень 2016 року – 3007 грн. 68 коп.,

  за липень 2016 року – 3007 грн. 68 коп., а всього ОСОБА_2 виплачено соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на суму 75 769 грн. 39 коп.

  Так, на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий ДАТА в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_1 з державного бюджету перераховано грошові кошти в якості соціальної державної допомоги у сумі 75 769 грн. 39 коп.

  Після кожного нарахування та отримання щомісячної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, ОСОБА_2, не будучи обізнаною про план, структуру та функції учасників організованої групи, очолюваної Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, у невстановлених досудовим розслідуванням місцях на території Овідіопольського району Одеської області, в невстановлені досудовим розслідуванням дати та час протягом періоду часу з липня 2014 року до липня 2016 року, при зустрічах з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження передавала йому половину отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів.

  Після отримання половини, незаконно нарахованої ОСОБА_2 суми коштів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, відповідно до розробленого ним плану та функцій керівника організованої групи, незаконно привласнені грошові кошти розподіляв між всіма учасниками керованого ним злочинного угруповання.

  Дії обвинуваченого ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 3 ст. 191 КК України за ознаками: привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

  22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_2, укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_2 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

  Сторони узгодили покарання за ч. 1 ст. 191 КК у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки, із звільненням від відбування покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк 2 роки з покладанням обовязків, передбачених п. 2, ч. 1 ст. 76 КК України.

  Згідно умов даної угодиобвинуваченому роз’яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди.

  В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_2 повністю визнала свою винуватість у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України та підтримала вищезазначену угоду. При цьому пояснила, що вона повністю розуміє права, надані їй законом, наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, щодо якого вона визнає себе винуватою, вид покарання, який буде застосовано до неї у разі затвердження угоди судом, відтак просила затвердити угоду.

  Відповідно до ст. 468 КПК України в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості.

  Згідно ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

  Згідно вимог ст. 474 КПК України якщо угоду досягнуто обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов’язковою участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

  Відповідно до ст. 314 ч.3 п.1 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

  Дослідивши угоду про визнання винуватості між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_2 суд переконавшись що, укладена угода є добровільним волевиявленням обвинуваченого тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах, встановивши правильне розуміння обвинуваченим змісту та наслідків укладення та затвердження угод, передбачені ст.473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угод судом, а також перевіривши їх на відповідність вимогам ч.4 ст. 469, ст. 472 КПК України, суд вважає, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_2 відповідає вимогам КПК України та закону, дії обвинуваченої кваліфіковані вірно за ч. 3 ст. 191 КК України, умови угод не суперечать інтересам суспільства і не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, очевидна неможливість визнання взятих на себе умов угод відсутні, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, у зв’язку із чим, суд вважає, що угода підлягає затвердженню.

  Керуючись ст.ст. 314, 468-470, 472, 474, 475 КПК України, суд, –

  У Х В А Л И В :

  Угоду про визнання винуватості, укладену 22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 та обвинуваченою ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 12017160000000791 від «22».09.2017 року затвердити.

  ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України та призначити їй покарання у вигляді 3 /трьох/ років позбавлення волі.

  Застосувати ст. 75 КК України і звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням. Не приводити вирок у виконання, якщо протягом 2 /двох/ років випробувального терміну ОСОБА_2не скоїть нове кримінальне правопорушення.

  У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_2 протягом двох років випробувального терміну:

  -повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

  Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу не застосовувати.

  На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Одеської області через районний суд протягом 30 діб від дня його проголошення.

  Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

  Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

  У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

  Суддя місцевого Приморського

  районного суду м. Одеси ОСОБА_5

 5. Анонім сказав:

  ОСОБА_2 – Шуляк Наталія Петрівна, скорее всего жена депутата Великодолинского сельсовета
  Невстановлена слыдством особа №1 – Никитинский Юрик
  Исходя из того, что заключила сделку со следствием – получит Юрик срок 100%, возможно не реальный, а условный, но клеймо останется на всю жизнь.

 6. Анонім сказав:

  24.10.2017

  Справа № 522/18546/17

  Провадження № 1-КП/522/1570/17

  В И Р О К

  І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

  24 жовтня 2017 року

  Місцевий Приморський районний суд м. Одеси у складі

  Судді Пислар В.П.

  За участю секретаря Голан А.В.

  прокурора Рекеди Д.Ю.

  захисника ОСОБА_1

  розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017160000000790 від «22».09.2017 року за обвинуваченням:

  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, на утриманні двоє неповнолітніх дітей ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, непрацюючої, проживаючої: ІНФОРМАЦІЯ_5/А, не судимої в силу ст. 89 КК України,-

  – у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України,

  В С Т А Н О В И В :

  В липні 2014 року, ОСОБА_2, маючи намір на отримання з державного бюджету грошових коштів в якості державної соціальної допомоги без проходження певної процедури оформлення та перевірки законності підстав для отримання такої допомоги, 17.07.2014 за номером телефону +380677853814 звязалась з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, який є депутатом Великодолинської селищної ради VI скликання Овідіопольського району Одеської області та керівником організованої ним злочинної групи, яка здійснює заволодіння грошовими коштами, що виділяються з державного бюджету в якості державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  Під час бесіди, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, використовуючи свій статус депутата та представника інтересів громади, діючи в порушення вимог порядку та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», повідомив ОСОБА_2 про те, що вона може надати безпосередньо йому свої персональні дані для оформлення та подальшого отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  При цьому, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження повідомив ОСОБА_2 про те, що у неї відсутні законні підстави для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, що визначені Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», однак, у разі надання згоди на участь у даній злочинній діяльності та надання йому незаконної винагороди у розмірі 50% від нарахованих сум соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, він вчинить дії щодо оформлення та нарахування їй такої допомоги.

  При цьому, ОСОБА_2 не була обізнана про склад, структуру, план та функції учасників організованої групи, очолюваної Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадженнята не входила до неї.

  Таким чином, у ОСОБА_2, виник злочинний намір спрямований на незаконне привласнення державних коштів.

  Так, ОСОБА_2, достовірно знаючи про відсутність у неї законних підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, усвідомлюючи незаконність своїх дій, дій Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження та інших невідомих її учасників злочинного угруповання, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення грошових коштів державного бюджету, погодилась на пропозицію та умови Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження і таким чином, вступила з останнім у попередню змову щодо привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

  Діючи відповідно до вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, при зустрічах в період з липня по серпень 2014 року на території Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 надала Невстановленій слідством особі № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження копію свідоцтв про народження двох дітей, копії паспорту на її імя, копію свідоцтва про шлюб, копії свідоцтва про розлучення, копію ІПН, які необхідні для проведення процедури нарахування соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  На початку серпня 2014 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, після отримання від ОСОБА_2 вищевказаних документів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, виконуючи роль керівника організованої групи, відповідно до розробленого ним плану та функцій учасників групи, з метою створення підстав для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, знаходячись у приміщенні Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, розташованого за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, передав копії вищевказаних документів учаснику організованої групи Невстановленій слідством особі № 2, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, яка у зазначений період часу перебувала на посаді виконуючого обовязки начальника відділу соціальних компенсацій і гарантій Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації.

  Одночасно, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження надав вказівку Невстановленій слідством особі № 2, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження про необхідність зареєструвати ОСОБА_2 в журналі «реєстрації приймання заяв і документів усіх видів соціальної допомоги» під датою та порядковим номером, які передували реальному періоду оформлення даного звернення, а також надавав вказівку виконати усі необхідні дії щодо процедури оформлення заяв і документів, необхідних для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, шляхом внесення в електрону базу АСОПД неправдивих даних щодо неї, з метою створення нібито законних підстав для нарахування державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Крім того, у той же період часу, керівник організованої групи Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження надав вказівку члену організованої злочинної групи – начальнику Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації ОСОБА_3, контролювати реєстрацію документів ОСОБА_2 та використовуючи персональні код та пароль доступу до електронної бази АСОПД, здійснювати нарахування їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про, державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Невстановлена слідством особа № 2, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, 28.07.2014, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення коштів державного бюджету, виконуючи свої функції учасника організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадженняплану та розподілу ролей, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись на своєму робочому місці в приміщенні Овідіопольської районної державної адміністрації за адресою Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, отримавши копії документів ОСОБА_2, на виконання вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, безпідставно, використовуючи персональні код та пароль доступу, внесла в електрону базу автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики (АСОПД) неправдиві відомості щодо ОСОБА_2, які давали підстави для отримання нею соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, а саме: діючи на виконання злочинного плану діяльності організованої групи, усвідомлюючи наслідки своїх незаконних дій та бажаючи їх настання, умисно, в порушення положень п. 10 Порядку, не відобразила відомості про те, що ОСОБА_2 перебуває у шлюбі з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6.

  Далі, член злочинного угруповання Невстановлена слідством особа № 3, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення коштів державного бюджету, виконуючи свої функції учасника організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження плану та розподілу ролей, достовірно знаючи про відсутність у ОСОБА_2 підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись на своєму робочому місці в приміщенні Овідіопольської районної державної адміністрації за адресою Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, в порушення Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000 та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», використовуючи персональні код та пароль доступу до електронної бази АСОПД, 28.07.2014 здійснив нарахування ОСОБА_2 грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», а саме: за лютий 2014 року – 2317 грн. 33 коп., за березень – 2317 грн. 33 коп., за квітень – 2317 грн. 33 коп., за травень – 2317 грн. 33 коп., за червень – 2317 грн. 33 коп., за липень – 2317 грн. 33 коп.

  Вказані грошові кошти виплачено шляхом перерахування на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» №3127122964.

  В подальшому, нарахування здійснювалися Невстановленою слідством особою № 3, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження наступним чином: 0Г. 10.2014 і 02.10.2014 за серпень-жовтень 2014 року – 6 951 грн. 99 коп., 02.11.2014 за листопад 2014 року – 2317 грн. 33 коп., 02.12.2014 за грудень – 2317 грн. 33 коп., 26.12.2014 за січень 2015 року – 2317 грн. 33 коп.,

  за лютий 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.03.2015 за березень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.04.2015 за квітень 2015 року – 2317 грн. 33 коп.,

  за травень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.06.2015 за червень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 01.07.2015 за липень 2015 року – 2317 грн. 33 коп.,

  за серпень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 03.09.2015 за вересень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.10.2015 за жовтень 2015 року – 2794 грн. 11 коп.,

  за листопад 2015 року – 2555 грн. 72 коп., 02.12.2015 за грудень 2015 року – 2659 грн. 96 коп., 25.12.2015 за січень 2016 року – 1995 грн. 45 коп.,

  за лютий 2Х)16 року 2757 грн. 68 коп., 29.02.2016 за березень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., 03.04.2016 за квітень 2016 року – 2757 грн. 68 коп.,

  за травень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., а всього ОСОБА_5 було виплачено соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на суму 69 861 грн. 26 коп.

  Так, на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий ДАТА в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_1 з державного бюджету перераховано грошові кошти в якості соціальної державної допомоги у сумі 69 861 грн. 26 коп.

  Після кожного нарахування та отримання щомісячної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, ОСОБА_2, не будучи обізнаною про план, структуру та функції учасників організованої групи, очолюваної Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, у невстановлених досудовим розслідуванням місцях на території Овідіопольського району Одеської області, в невстановлені досудовим розслідуванням дати та час протягом періоду часу з липня 2014 року до січні 2015 року, при зустрічах з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження передавала йому половину отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів.

  Так, у період з січня 2015 по березень 2016 року, після незаконного отримання щомісячної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, ОСОБА_2 діючи за попередньою змовою з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, перераховувала половину отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження У подальшому, в березні 2016 року, більш точний час та дату встановити не надалося можливим, до ОСОБА_2 надійшло смс-повідомлення від Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження з текстом про подальше перерахування половини отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» № 4149497855389203 ОСОБА_6.

  Так, в період з березня по травень 2016 рік, ОСОБА_2 діючи за вказівкою Невстановленої слідством особи № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, перераховувала через термінал «Приватбанк» на території смт. Овідіополь Одеської області, половину незаконно отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» № 4149497855389203 ОСОБА_6, якою користувався Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження та яка у ході досудового розслідування у нього виявлена та вилучена співробітниками правоохоронних органів.

  Після отримання половини, незаконно нарахованої ОСОБА_2 суми коштів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження, відповідно до розробленого ним плану та функцій керівника організованої групи, незаконно привласнені грошові кошти розподіляв між всіма учасниками керованого ним злочинного угруповання.

  Дії обвинуваченої ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 3 ст. 191 КК України за ознаками: привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

  22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_7 та обвинуваченим ОСОБА_2 , укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_2 беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

  Сторони узгодили покарання за ч. 3 ст. 191 КК у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, із звільненням від відбування покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк 2 роки з покладанням обовязків, передбачених п. 2, ч. 1 ст. 76 КК України.

  Згідно умов даної угодиобвинуваченій роз’яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди.

  В підготовчому судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_2 повністю визнала свою винуватість у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України та підтримала вищезазначену угоду. При цьому пояснила, що вона повністю розуміє права, надані їй законом, наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, щодо якого вона визнає себе винуватою, вид покарання, який буде застосовано до неї у разі затвердження угоди судом, відтак просила затвердити угоду.

  Відповідно до ст. 468 КПК України в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості.

  Згідно ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

  Згідно вимог ст. 474 КПК України якщо угоду досягнуто обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов’язковою участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

  Відповідно до ст. 314 ч.3 п.1 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

  Дослідивши угоду про визнання винуватості між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_7 та обвинуваченою ОСОБА_2 суд переконавшись що, укладена угода є добровільним волевиявленням обвинуваченої тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах, встановивши правильне розуміння обвинуваченим змісту та наслідків укладення та затвердження угод, передбачені ст.473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого вона визнає себе винуватою; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угод судом, а також перевіривши їх на відповідність вимогам ч.4 ст. 469, ст. 472 КПК України, суд вважає, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою ОСОБА_2 відповідає вимогам КПК України та закону, дії обвинуваченої кваліфіковані вірно за ч. 3 ст. 191 КК України, умови угод не суперечать інтересам суспільства і не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, очевидна неможливість визнання взятих на себе умов угод відсутні, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, у зв’язку із чим, суд вважає, що угода підлягає затвердженню.

  Керуючись ст.ст. 314, 468-470, 472, 474, 475 КПК України, суд, –

  У Х В А Л И В :

  Угоду про визнання винуватості, укладену 22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_7 та обвинуваченою ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 12017160000000790 від «22».09.2017 року затвердити.

  ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України та призначити їй покарання у вигляді 3 /трьох/ років позбавлення волі.

  Застосувати ст. 75 КК України і звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням. Не приводити вирок у виконання, якщо протягом 2 /двох/ років випробувального терміну ОСОБА_2 не скоїть нове кримінальне правопорушення.

  У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_2 протягом двох років випробувального терміну:

  -повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

  Міру запобіжного заходу засудженій ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу не застосовувати.

  На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Одеської області через районний суд протягом 30 діб від дня його проголошення.

  Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

  Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

  У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

  Суддя місцевого Приморського

  районного суду м. Одеси ОСОБА_8

 7. Анонім сказав:

  Запорожець Олена Миколаївна

 8. Анонім сказав:

  23.10.2017

  Справа № 522/18553/17

  Провадження № 1-КП/522/1573/17

  В И Р О К

  І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

  23 жовтня 2017 року

  Місцевий Приморський районний суд м. Одеси у складі

  Судді Пислар В.П.

  За участю секретаря Голан А.В.

  прокурора Рекеди Д.Ю.

  захисника ОСОБА_1

  розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Одесі кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017160000000792 від «22».09.2017 року за обвинуваченням:

  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, одруженого, на утриманні двоє н/п дітей, непрацюючого, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого,-

  – у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України,

  В С Т А Н О В И В :

  В березні 2014 року, ОСОБА_2, маючи намір на отримання з державного бюджету грошових коштів в якості державної соціальної допомоги без проходження певної процедури оформлення та перевірки законності підстав для отримання такої допомоги, 07.03.2014 за номером телефону +380677853814 звязався з невстановленою слідством особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, який є депутатом Великодолинської селищної ради VI скликання Овідіопольського району Одеської області та керівником організованої ним злочинної групи, яка здійснює заволодіння грошовими коштами, що виділяються з державного бюджету в якості державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  Під час бесіди, Невстановлена слідством особа, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, використовуючи свій статус депутата та представника інтересів громади, діючи в порушення вимог порядку та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», повідомив ОСОБА_2 про те, що він може надати свої персональні дані для оформлення та подальшого отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  При цьому, Невстановлена слідством особа, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження повідомив ОСОБА_2, про те, що у нього відсутні законні підстави для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, що визначені Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», однак, у разі надання його згоди на участь у даній злочинній діяльності та надання йому незаконної винагороди у розмірі 50% від нарахованих сум соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, він вчинить дії щодо оформлення та нарахування такої допомоги.

  При цьому, ОСОБА_2 не був обізнаний про склад, структуру, план та функції учасників організованої групи, очолюваної Невстановленою слідством особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та не входив до неї.

  Таким чином, у ОСОБА_2, виник злочинний намір спрямований на незаконне привласнення державних коштів.

  Так, ОСОБА_2, достовірно знаючи про відсутність у нього законних підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, усвідомлюючи незаконність своїх дій, дій Невстановленої слідством особи, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та інших невідомих йому учасників злочинного угруповання, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення грошових коштів державного бюджету, погодився на пропозицію та умови Невстановленої слідством особи, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження і таким чином, вступив з останнім у попередню змову щодо привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

  Діючи відповідно до вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, при зустрічі в березні 2014 року, більш точний встановити не надалося можливим, на території Овідіопольського району Одеської області ОСОБА_2 надав Невстановленій слідством особі № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження копію паспорту громадянина України, ІПН, свідоцтва про народження дітей тощо, які необхідні для проведення процедури нарахування соціальної допомоги малозабезпеченим сімям.

  В березні 2014 року, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлено, після отримання від ОСОБА_2 вищевказаних документів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, виконуючи роль керівника організованої групи, відповідно до розробленого ним плану та функцій учасників групи, з метою створення підстав для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, знаходячись у приміщенні Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Одеської області, розташованого за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, передав копії вищевказаних документів учаснику організованої групи Невстановленій слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, яка у зазначений період часу перебувала на посаді виконуючого обовязки начальника відділу соціальних компенсацій і гарантій Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації.

  Одночасно, Невстановлена слідством особа № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження надав вказівку Невстановленій слідством особи № 3, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження про необхідність зареєструвати ОСОБА_2 в журналі «реєстрації приймання заяв і документів усіх видів соціальної допомоги» під датою та порядковим номером, які передували реальному періоду оформлення даного звернення, а також надавав вказівку виконати усі необхідні дії щодо процедури оформлення заяв і документів, необхідних для нарахування соціальної допомоги ОСОБА_2, шляхом внесення в електрону базу АСОПД неправдивих даних щодо нього, з метою створення нібито законних підстав для нарахування державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Крім того, у той же період часу, керівник організованої групи Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження надав вказівку члену організованої злочинної групи – начальнику Управління соціального захисту населення Овідіопольської районної державної адміністрації Невстановленій слідством особи № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження контролювати реєстрацію ОСОБА_2 та використовуючи код та пароль свого персонального доступу до електронної бази АСОПД, здійснювати нарахування їй грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям».

  Невстановленій слідством особи № 3, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, 29.05.2014 діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою привласнення коштів державного бюджету, виконуючи свої функції учасників організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження плану та розподілу ролей, зловживаючи своїм службовим становищем, знаходячись на своєму робочому місці в приміщенні Овідіопольської районної державної адміністрації за адресою Одеська обл., Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Шевченка, буд. 169, отримавши копії документів ОСОБА_2, на виконання вказівок Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, безпідставно, використовуючи персональні код та пароль доступу, внесла в електрону базу автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики (АСОПД) неправдиві відомості щодо ОСОБА_2, які давали підстави для отримання ним соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, а саме: діючи на виконання злочинного плану діяльності організованої групи, усвідомлюючи наслідки своїх незаконних дій та бажаючи їх настання, умисно, в порушення положень п. 10 Порядку, не відобразила відомості про те, що працездатні члени його родини не працювали та, що ОСОБА_2 перебуває у шлюбі з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4.

  Далі, член злочинного угруповання Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, виконуючи свої функції учасника організованої групи, відповідно до розробленого Невстановленою слідством особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження плану та розподілу ролей, діючи умисно, з корисливих мотивів, достовірно знаючи про відсутність у ОСОБА_2 підстав для отримання соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, зловживаючи своїм службовим становищем, в порушення Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000 та Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», використовуючи код та пароль свого персонального доступу до електронної бази АСОПД, 29.05.2014 здійснив нарахування ОСОБА_2 грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сімям» від 01.06.2000, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям», а саме: за лютий-травень 2014 року – 9 269 грн. 32 коп., 02.07.2014 за липень 2014 року – 2317 грн. 33 коп.

  Вказані грошові кошти виплачено шляхом перерахування на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_1.

  В подальшому, нарахування здійснювалися Невстановленою слідством особою № 2, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження наступним чином: 26.04.2015 за серпень 2014 року по січень 2015 року – 13 903 грн.

  98 коп., 27.04.2015 за лютий-квітень 2015 року – 6 951 грн. 99 коп., 29.04.2015 за травень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.06.2015 за червень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 01.07.2015 за липень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 17.08.2015 за серпень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 03.09.2015 за вересень 2015 року – 2317 грн. 33 коп., 02.10.2015 за вересень, жовтень 2015 року – 2794 грн. 11 коп.,

  за листопад 2015 року – 2555 грн. 72 коп., 02.12.2015 за грудень 2015 року – 2640 грн. 42 коп., 06.02.2016 за лютий 2016 року – 2757 грн. 68 коп.,

  за березень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., 03.04.2016 за квітень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., 05.052016 за травень 2016 року – 2757 грн. 68 коп.,

  за червень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., 02.07.2016 за липень 2016 року – 2757 грн. 68 коп., а всього ОСОБА_2 було виплачено соціальної допомоги малозабезпеченим сімям на суму 73 200 грн. 26 коп.

  Так, на особистий рахунок ОСОБА_2 відкритий в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» № НОМЕР_1 з державного бюджету перераховано грошові кошти в якості соціальної державної допомоги в сумі 73 200 грн. 26 коп.

  Так, у період з травня 2014 року по березень 2016 року, після кожного нарахування та незаконного отримання щомісячної соціальної допомоги малозабезпеченим сімям, ОСОБА_2 діючи за попередньою змовою з Невстановленою слідством особою № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, перераховував через термінал «Приватбанк» на території м. Білгород-Дністровський половину отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження

  У подальшому, 09.03.2016, до ОСОБА_2 надійшло смс-повідомлення від Невстановленої слідством особи № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження з текстом про подальше перерахування половини отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» № 4149497855389203 ОСОБА_4.

  У подальшому, з квітня по липень 2016 року, ОСОБА_2 діючи за вказівкою Невстановленої слідством особи, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, перераховував через термінал «Приватбанк» на території м. Білгород-Дністровський, половину незаконно отриманих в якості соціальної допомоги малозабезпеченим сімям коштів на банківську картку «Приватбанк» № 4149497855389203 ОСОБА_4, якою користувався Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження та яка у ході досудового розслідування у нього виявлена та вилучена співробітниками правоохоронних органів.

  Після отримання половини, незаконно нарахованої ОСОБА_2 суми коштів, Невстановлена слідством особа № 1, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, відповідно до розробленого ним плану та функцій керівника організованої групи, незаконно привласнені грошові кошти розподіляв між всіма учасниками керованого ним злочинного угруповання.

  Дії обвинуваченого ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 3 ст. 191 КК України за ознаками: привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

  22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_2, укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_2 беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

  Сторони узгодили покарання за ч. 3 ст. 191 КК у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, із звільненням від відбування покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк 1 рік з покладанням обовязків, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 76 КК України.

  Згідно умов даної угодиобвинуваченому роз’яснено наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди.

  В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_2 повністю визнав свою винуватість у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України та підтримав вищезазначену угоду. При цьому пояснив, що він повністю розуміє права, надані йому законом, наслідки укладення та затвердження угоди, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, який буде застосовано до нього у разі затвердження угоди судом, відтак просив затвердити угоду.

  Відповідно до ст. 468 КПК України в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості.

  Згідно ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

  Згідно вимог ст. 474 КПК України якщо угоду досягнуто обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов’язковою участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

  Відповідно до ст. 314 ч.3 п.1 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

  Дослідивши угоду про визнання винуватості між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 та обвинуваченими ОСОБА_2 суд переконавшись що, укладена угода є добровільним волевиявленням обвинуваченого тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угодах, встановивши правильне розуміння обвинуваченим змісту та наслідків укладення та затвердження угод, передбачені ст.473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угод судом, а також перевіривши їх на відповідність вимогам ч.4 ст. 469, ст. 472 КПК України, суд вважає, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_2 відповідає вимогам КПК України та закону, дії обвинуваченого кваліфіковані вірно за ч. 3 ст. 191 КК України, умови угод не суперечать інтересам суспільства і не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, фактичні підстави для визнання винуватості наявні, очевидна неможливість визнання взятих на себе умов угод відсутні, узгоджені вид та міра покарання відповідають загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України, у зв’язку із чим, суд вважає, що угода підлягає затвердженню.

  Керуючись ст.ст. 314, 468-470, 472, 474, 475 КПК України, суд, –

  У Х В А Л И В :

  Угоду про визнання винуватості, укладену 22 вересня 2017 року між прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_5 та обвинуваченим ОСОБА_2 у кримінальному провадженні № 12017160000000792 від «22».09.2017 року затвердити.

  ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України та призначити йому покарання у вигляді 3 /трьох/ років позбавлення волі.

  Застосувати ст. 75 КК України і звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням. Не приводити вирок у виконання, якщо протягом 1 /одного/ року випробувального терміну ОСОБА_2 не скоїть нове кримінальне правопорушення.

  У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_2 протягом одного року випробувального терміну:

  -повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

  Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу не застосовувати.

  На вирок може бути подана апеляція в Апеляційний суд Одеської області через районний суд протягом 30 діб від дня його проголошення.

  Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

  Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

  У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

  Суддя місцевого Приморського

  районного суду м. Одеси ОСОБА_6

 9. Анонім сказав:

  Скорокіржа Олексій Вікторович

 10. Анонім сказав:

  Роман, как же Вы пропустили приговоры? Надеемся что будете освещать процес получения Юриком приговора, ЗАСЛУЖЕННОГО!!!

 11. Анонім сказав:

  Приговоры есть по людям, которых он находил и втягивал в эту схему, и к тому же вышеизложенные приговоры осужденными не оспаривались, а апелляции поданы Никитинским – затягивает время, т.к. Роман не мне Вам рассказывать о том, что факты установленные в приговорах выше обязательнв для приговора по Никитинскому.
  Не понимаю – почему Вы не осветили этот вопрос, люди должны знать о том, что виновные в много месячном коллапсе выплат будут наказаны, почему тишина?

  • Вот Вы написали про это и мне об этом стало известно. Если бы мне кто-то сообщил о таких судебных заседаниях, то мы бы постарались там быть. В любом случае, спасибо за информацию, мы возьмем ее на вооружение.

 12. Анонім сказав:

  Рядом с этими людьми должны находиться и депутаты которые штамповали липовые акты. Там должны быть ещё некоторые жёны бедных Великодолинских депутатов или те по круче отмазались?

 13. Антон сказав:

  Аноним, вы кого имели ввиду жену депутата Берестенка Руслана – Аню?

 14. сосед сказав:

  Аню кстати сбушники ищут с подозрением в руках, прячется, но всё равно найдут и осудят, лед тронулся… в четверг и пятницу опять приходили и искалискал её. Интересовалис адресами нового дома и родителей. Получите уже свой приговор и забейте очередной гвоздь в юркину крышку