УВАГА ! – ГОЛОВА СУДУ СЕРГІЙ ЧВАНКІН

31 травня 2019  року в стінах Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі ВККСУ) відбулась за масштабами країни з одного боку непримітна, а з другого боку знакова подія для перевірки дієвості задекларованих колишнім очільником держави Петром ПОРОШЕНКО реформ, а саме «судової реформи».

Про що мова. Саме у цей день під будівлею, де проводила своє засідання ВККСУ, зібрались представники численних громадських організацій, об’єднань, активістів з вимогами до вказаного державного органу об’єктивно розглянути питання відповідності займаній посаді та статусу судді голови Київського районного суду м. Одеси  Сергія ЧВАНКІНА.

Про знаковість цієї події свідчать і передача активістами корупційного досьє членам ВККСУ на суддю ЧВАНКІНА, де було зазначено конкретні факти невідповідності задекларованого способу життя цим посадовцем його реальним статкам, і мінування будівлі ВККСУ, і намагання передачі дружиною ЧВАНКІНА 50 000 доларів США одному з активістів за не проведення акції під будівлею ВККСУ.

Проте, 31.05.2019 року у зв’язку із «важливістю» питання, що розглядалось, на засідання ВККСУ запрошувався лише один ЧВАНКІН С.А. Проте, сподіванням активістів на справедливий розгляд матеріалів, що надійшли до ВККСУ, збутись не судилося. Незважаючи на те, що         ЧВАНКІН  адекватно не зміг пояснити наявність у тещі ГОЛУБЄВОЇ Олени, яка є вчителькою, елітного житла у ЖК «Оазіс», збудованого одіозним забудовником Ківаном, незадекларованого будинку, невідповідність способу його життя задекларованим статкам, ВККСУ визнала ЧВАНКІНА таким, що начебто відповідає займаній посаді. Слід зазначити, що з цим рішенням категорично не погодилась Рада доброчесності, яка вважає ЧВАНКІНА  не гідним статусу судді.

У зв’язку з цим, у ВККСУ призначать нове засідання, на якому співбесіду з одіозним суддею проведуть усі 15 членів комісії, а не 3, як минулого разу. Розгляд справи ЧВАНКІНА у ВККСУ відбудеться 14.06.2019 року.

Для привернення уваги суспільства персоні ЧВАНКІНА коротко нагадаємо хто є такий цей ЧВАНКІН, яким чином він потрапив до суду, а також наведе нові факти узурпації останнім суддівської влади в Одеському регіоні, які ще не висвітлювались у ЗМІ.

Тож знайомтесь. Сергій ЧВАНКИН є випускником Одеської національної юридичної академії 2002 року, до 2008 року ЧВАНКІН  працював на різних прокурорських посадах прокуратури Київського району м. Одеси, а потім протягом 3-х років обіймав посаду судді Суворовського районного суду м. Одеси.

У 2011 році Указом колишнього Президента України ЯНУКОВИЧА, ЧВАНКІНА було переведено з  посади Суворовського районного суду м. Одеси на посаду голови Київського районного суду м. Одеси.

Слід зазначити, що це призначення було проведено з грубим порушенням вимог ч.ч.2,4 ст.20 Закона Украины «Про судоустрій та статус суддів». Позаяк, головою Київського районного суду м. Одеси міг бути призначений лише суддя цього суду, і лише за поданням відповідної ради суддів. Відповідно до вказаного законодавства призначення судді на адміністративну посаду не допускається. Проте, для призначенця СЕРГІЯ КІВАЛОВА – ЧВАНКІНА «Закони не писані». О тут у нагоді стали родинні зв’язки ЧВАНКІНА з колишнім керівником Центральної виборчої комісії часів Президента Януковича В.Ф. Ківаловим С.В. Ні для кого в Одесі не є таємницею, що дружина ЧВАНКІНА є племінницею одіозного регіонала. Адже КІВАЛОВ С.В. і до цього часу зберіг вплив на усю суддівську систему, у тому числі і на ВККСУ, де більшість становлять «його люди».

Також нічого дивного не має у тому, що Київський районний суд м. Одеси з часу незаконного призначення його очільником ЧВАНКІНА  продовжує зберігати репутацію самого корумпованого суду Одеси та карманного суду для нечистих на руку правоохоронців. Справжнє «ОЗГ» з місцевих керманичів ГУ НП в Одеській області, прокуратури Одеської області та «самого чесного та прогресивного суду» утворилась у серпні 2018 року та діє до цього часу.

У друкованих та електронних ЗМІ час від часу з’являлись публікації про вимагання неправомірної вигоди прямо чи опосередковано самим ЧВАНІКІНИМ та його ручними суддями, втручання у систему автоматичного розподілу справ, грубе порушення правил підсудності справ у Київському районному суді м. Одеси, який є уособленням та осередком корупції в регіоні.

Але те, що відбулось влітку 2018 року у системі відправлення правосуддя у м. Одесі, не має аналогів в Україні через нахабність, правовий нігілізм при прийнятті рішень, яке негативно вплинуло на якість та законність прийнятих тисяч справ, а відтак законних прав та інтересів великого кількості громадян.

За інсайдерською інформацією керівництво ГУ НП в Одеській області в особі колишнього очільника ГОЛОВІНА, прокуратури Одеської області в особі ЖУЧЕНКА, члена молодої команди Вінницьких реформаторів, у змові з головою Київського районного суду м. Одеси ЧВАНКІНИМ  пролобіювало прийняття незаконного, абсурдного за своїм змістом рішення Голови Національної поліції України КНЯЗЄВА С.М., щодо внесення змін до наказу Національної поліції України від 06.11.2015 року № 16 «Про визначення місцезнаходження територіальних органів Національної поліції», а саме визначити місцезнаходження Головного управління Національної поліції в Одеській області за адресою: вул. Академіка Філатова, 15-а, м. Одеса, 65080 (копія цього злочинного наказу голови НПУ №807 від 28.08.2018 року додається).

У контексті цього питання слід зазначити, що після внесення змін до Конституції України, КПК України, заборони прийняття до свого провадження з 19.11.2017 року кримінальних проваджень до свого провадження слідчими прокуратури, 90 % справ відповідно до вимог ст. 216 КПК України належить розслідувати слідчим Національної поліції України. Відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України усі рішення щодо обрання міри запобіжного заходу для підозрюваних, проведення обшуків, виїмок, арешту майна та інші приймаються слідчими суддями суду за місцем знаходження органу досудового розслідування.

З огляду на те, що об’єктивно стан професійного виконання службових обов’язків слідчих Національної поліції України, а також їх процесуальних керівників – працівників відповідних органів прокуратури через звільнення професійних кадрів, призначення недолугих керівників вже давно пробив дно, слідчі СУ НП в Одеській області та їх процесуальні керівники з прокуратури Одеської області час від часу отримували «ляпаси» від суддів Приморського районного суду м. Одеси у вигляді справедливих виправдувальних вироків, відмови від накладення арешту на майно фігурантів «замовних» справ, об’єктивні застави для підозрюваних осіб з огляду на обставини справ. Це звісно не могло подобатись керівництву прокуратури Одеської області та ГУНП в Одеській області, які у ручному режимі намагались працювати з фігурантами замовних справ. Тут у нагоді став голова Київського районного суду м. Одеси ЧВАНКІН, який присягнув на вірність очільникам зазначених правоохоронних органів, пообіцявши забезпечити винесення суддями підконтрольного йому суду потрібних рішень. Після чого зазначене тріо «продавило» потрібне їм рішення Головою Національної поліції  визначення за ГУ НП в Одеській області юридичної адреси у Київському районі м. Одеси, по вул. Філатова, 15-а, незважаючи на те, що насправді ГУ НП в Одеській області знаходиться за адресою : м. Одеса, вул. Єврейська, 12, СУ ГУНП в Одеській області у м. Одесі, по вул. Шевченка, 8-г, тобто у ПРИМОРСЬКОМУ районі Одеси.

Таким чином, фактично з серпня 2018 року завдяки забаганці цих «вершителів долей» на чолі з головою Київського районного суду м. Одеси ЧВАНКІНИМ слідчими СУ ГУНП в Одеській області незаконно спрямовуються клопотання про обрання міри запобіжного заходу, його зміни, тимчасового допуску до речей, проведення обшуків, арешту майна. Як наслідок, тисячі незаконних рішень, які можуть бути скасовані судами вищого рівня. Результати цього «карманного правосуддя» перевершили очікування навіть самих членів цього «ОЗГ» – несправедливі вироки, мільйонні безпідставні застави звичайним мешканцям Одеси і як наслідок створення передумов до вирішення питань по – ЧВАНКІНУ.

До речі, статистика свідчить про те, що відсоток скасованих Одеським апеляційним судом у різних сферах рівень суддів ЧВАНКІНА є найбільшим по області.

Відчуття безкарності завдяки впливому родичу породило у цього «вовка в овечій суддівській мантії» почуття вседозволеності.

Так, відповідно до вимог ст. 35 КПК України у суді функціонує автоматизована система документообігу суду, що забезпечує об’єктивний та неупереджений розподіл матеріалів кримінального провадження між суддями з додержанням принципів черговості та однакової кількості проваджень для кожного судді.

Проте, ЧВАНКІНУ, який хизується своєю ні для кого невідомою науковою діяльністю, напевно ніколи ознайомитись з цими основоположними принципами відправлення правосуддя. Цей посадовець, який з 2011 року фактично узурпував владу у Київському районному суді натиснув на підконтрольних йому суддів – і як наслідок, отримав необхідний йому документ,  з тим, щоб мати вплив на розподіл справ між суддями.

Так, рішенням зборів суддів Київського районного суду м. Одеси від 14.08.2015 року (зі змінами від 28.09.2016 року) затверджено Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Київському районному суді м. Одеси (далі АСДС).

Навіть поверховий аналіз цього документу, свідчить про те, що він не відповідає засадам, визначеним КПК України та іншим процесуальним кодексам, оскільки містить положення, які дозволяють Голові суду самостійно приймати рішення в окремих випадках щодо розподілу тих чи інших справ.

Наприклад: п.5.3. передбачено, що «розподіл судових справ із судового контролю за дотриманням прав, свобод, та інтересів осіб у кримінальному провадженні здійснюється серед слідчих суддів з урахуванням графіку їх роботи, затвердженого наказом голови суду». А як вам такий перл, зазначений у п. 7.6 «узгоджене головою суду, письмове звернення судді або доповідна записка керівника суду є підставою для керівника апарату для налаштування АСДС в частині особливостей розподілу справ на відповідного суддю».

Пунктом 7.4 АСДС передбачено право голови суду вводити зменшуючий коефіцієнт, зменшувати відсоток справ, що підлягає розподілу для розгляду суддею в окремих випадках.

З цього приводу, слід зазначити, що за обґрунтованою скаргою адвоката ПОГОРЄЛОГО О.Ю. до Вищої ради правосуддя, поданої у 2018 році через порушення принципу автоматичного розподілу справ було перерозподілено понад 80 справ, які перебували у провадженні судді Коротаєвої до її звільнення, іншим суддям. Проте, це лише є виключення з правил, встановлених ЧВАНКІНИМ  у підконтрольному йому суді.

Щодо «правосудних» рішень та процесуальних витівок ручних суддів ЧВАНКІНА С.А. ГАЛІЯ С.П., ФЕДУЛЕЄВОЇ Ю.О., БОРЩОВА І.О., ЧАПЛИЦЬКОГО В.В. слід ознайомитись через відповідні посилання у електронних ЗМІ.

Для характеристики цього «оборотня в мантії» слід зазначити, що «діяльність» очолюваного ЧВАНКІНИМ протягом тривалого часу перебуває у зоні особливої уваги керівництва Одеського апеляційного суду. Але краплею, яка переповнила чашу витримки став фактично сабатаж, організований особисто головою Київського районного суду м. Одеси ЧВАНКІНИМ резонансної справи «2-го травня», коли у м. Одесі відбулись масові безлади та загинула велика кількість людей.

Так, з відома ЧВАНКІНА терміново захворіли судді, які мають кримінальну спеціалізацію, віддані голові суду, Борщов І.О., Галій С.П., Чаплицький В.В. та Федулеєва Ю.О. Як наслідок, Одеському апеляційному суду терміново довелось змінювати підсудність цієї справи, доручивши розгляд Іллічівському міському суду Одеської області, який є меншим за чисельністю, створивши проблеми та додаткове навантаження у роботі цього суду. Таким, чином, через забаганки ЧВАНКІНА небажання останнього організувати належним чином Київського районного суду м. Одеси, конвойним підрозділам Південного ТУ Національної гвардії довелось протягом 3-х років забезпечувати доставку обвинувачених за межі м. Одеси, витрачаючи додаткові паливо-мастильні матеріали, які б могли бути витрачені на потреби нашого війська.

Проте, ініційована головою Одеського апеляційного суду КОЛЕСНІКОВИМ Г.Я. скарга до ВККСУ на дії ЧВАНКІНА та підконтрольних йому суддів позитивного результату не принесла. Голова та члени ВККСУ надягають «рожеві» окуляри у тих випадках, коли до розгляду надходять обґрунтовані скарги на дії та рішення ЧВАНКІНА та його «команди».

До речі, ЧВАНКІН, який полюбляє показуху в усьому, спілкується з громадкістю за допомогою прес-релізу жодного разу не прийняв на особистому прийомі представників громадських організацій Одещини, активістів, ховаючись за чисельною охороною, яку нарядив у форму судових приставів. Крім того, заслуговує уваги, що у Київському районному суді м. Одеси найбільша кількість з судів Одещини штатних та позаштатних помічників з числа колишніх студентів його «Альма матір» Одеської НЮА, які є призовного віку та за допомогою ЧВАНКІНА та його зв’язків  ухиляються від призову на строкову службу. Зазначені «мажори» поважно кожний ранок приїжджають до суду на своїх люксових автомобілях, які паркують на стоянці суду. Вони теж напевно уявляють себе майбутніми вершителями суду, як і їхній нинішній «шеф». О тут би проявити принциповість військовими комісарам області, замість того, щоб тягнути на строкову службу безхатченків та осіб, що не можуть за себе заплатити.

Нажаль без відповіді залишається ключове питання: «Чому при цих фактах, інформації активістів та громадських організацій регіону, не спостерігається адекватної реакції з боку Києва?».

Напевне, Закон України «Про відновлення довіри до судової системи», на який українці покладали великі надії, насправді є фікцією. Люстрація закінчилась, так і не розпочавшись. Одне сподівання на реалізацію планів новообраного Президента України ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО про повне перезавантаження системи правосуддя».

Журналіст «АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ» Роман Варшанідзе
Голова ГО «МІЖРЕГІОНАЛЬНА ПРАВОЗАХИСНА ГРУПА «ЗАХИСТ»
Максим Каралкін

0 0
0
Happy
0
Sad
0
Excited
0
Angry
0
Surprise

5 коментарів

 1. ОЛЕНА сказав:

  Сподіваємось на об’єктивність ВКК.

  3+
 2. Инна сказав:

  Редкий гондон…. знаю Чванкина лично

  1+
 3. ВЛАДИМИР сказав:

  Пока не будет полной перезагрузки власти, ничего не поменяется.

  1+
 4. Алексей сказав:

  В інших судах картина таже. Приміром в Одеському окружному адміністративному суді особисто стикався з правовим нігілізмом суддів. Так вигравши справу у Дальницького сільського голови Крутюка С. щодо земельної ділянки в с. Санжейка , останній замість того щоб виконати рішення суду і надати мені дозвіл на виготовлення землевпорядної документації , продав участок. І суддя цього не “помітив”. Маю підозру , що участок набув сам суддя Одеського окружного адмін.суду. чи ближнє оточення СВИНАРЧУКІВ. Якщо когось зацікавлять моя судова тягаганина , можу розповісти більш детально. На даний час процес триває.

  1+
 5. Алексей сказав:

  В тому же Київському суді суддя Чаплицький В.В. тоже намагався скрити злочин ( відмовив у скасуванні постанови слідчого про закриття кримінального провадження) , а саме ДТП , в котрому загинула молода жінка на пішоходному переході м. Одеси і в котрої лишився сиротою син 10 ти років. Мабуть у цього покидька як і в його шефа нічого людського не лишилось.

  1+