18 травня 2026 року я як голова правління ГО «НЕЗЛАМНА ПОЗИЦІЯ» звернувся до Овідіопольської селищної ради із заявою щодо порушення вимог законодавства про публічне звітування селищного голови та ігнорування постанови П’ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2026 року у справі № 420/29520/25.
12.05.2026 року Овідіопольська селищна рада на своєму сайті опублікувало оголошення про перегляд онлайн-звіту селищного голови Лідії Савелієвої 20.05.2026 року о 17:00.


Проведення звіту виключно у форматі онлайн-трансляції на платформі YouTube із можливістю залишення запитань у чаті не відповідає вимогам закону щодо проведення відкритої зустрічі з територіальною громадою.


Правова позиція з цього питання підтверджена Постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2026 року у справі № 420/29520/25 (далі – Постанова), якою:
- встановлено обов’язок селищного голови звітувати саме у формі відкритої зустрічі з мешканцями громади;
- визначено, що оприлюднення звіту або інші форми інформування не є належним виконанням такого обов’язку;
- визнано протиправною бездіяльність у разі відсутності відкритої зустрічі.
Формат YouTube-трансляції:
- не забезпечує проведення саме відкритої зустрічі з територіальною громадою;
- не гарантує безпосередньої участі мешканців у звіті;
- не забезпечує належної реалізації права громадян на особисте звернення із запитаннями та зауваженнями;
- допускає вибірковість у розгляді запитань;
- обмежує доступ до участі значної частини мешканців громади, які не мають доступу до мережі Інтернет або не користуються цифровими сервісами.
Таким чином, проведення звіту виключно у зазначеному форматі є неналежним виконанням вимог законодавства та Постанови, а також порушує право територіальної громади на безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування.
У своїй заяві я попередив САВЕЛЬЄВУ Л. І., що у разі ігнорування зазначених вимог будемо звертатись до правоохоронних органів з метою притягнення її до кримінальної відповідальності за не виконання Постанови П’ятого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2026 року у справі № 420/29520/25.
Ще матеріали на тему:
- 03.09.2025 ГО «НЕЗЛАМНА ПОЗИЦІЯ» ПРОСИТЬ СУД ВИЗНАТИ ПРОТИПРАВНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЛІДІЇ САВЕЛЬЄВОЇ
- 27.03.2026 СУД ВИЗНАВ ПРОТИПРАВНОЮ БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ЛІДІЇ САВЕЛЬЄВОЇ
- ГО «НЕЗЛАМНА ПОЗИЦІЯ» ВИМАГАЄ ВІД ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО СЕЛИЩНОГО ГОЛОВИ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ
Роман ВАРШАНІДЗЕ
АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ







Всем пофиг аж больно от этого,а он бегает все
Ты лучше расскажи как убиваете собак со Своей дамой?
пук
Молодець Рома! Добивай ціх сук! Задовбали вже! Тільки знають як гроші красти.
КОЛЯН- зробив теж ПУК. докази ба-ла-бол.
Доказів немає? А рішення суду? Що там прописано – визнати бездіяльність!!!
стыдно смотреть на этот мясокомбинат на ножках, в Овиде на каждом шагу спортзал, возьми да запишись растряси свою цистерну жира, я понимаю воровство денег из бюджета интересная работа но нужно же хоть чуть чуть следить за собой
Спортзал їй вже не допоможе… «Горбатого» могила виправить.
Так там звітувати нема про що. Увесь звіт видно по стану Овідіополя.
Конечно будет боятся. Ведь там придёться на неудобные вопросы отвечать и сразу, а в онлайне можно затянуть и подумать как соврать 😂, а можно вообще не ответить и удалить вопрос 😂
Роман выдвинул требования после ее приглашения на онлайн платформу 20.05.Отказа с ее стороны пока что нет.Будет официальный больничный и опять все с рук сойдет.
Овідіополь,чого ж ти такий незмінний? Як був у 2014 році з ямами і захаращенням,так і лишився.Приїхав з родиною на Батьківщину,де не був вже з 2014 року,як було так все і лишилося,нового нічого немає.
ти сук@ сидів за кордоном і хотів щоб ми тобі тут зміни робили. сцикунам не місце в громаді.
Не хоче, то хай полишає посаду!
Та ви що? а що робити з апаратом (жополизами) їх куди подіти ?
Так граждане! Хватит портит имидж поселка! Всё так плохо?! А попробуй сейчас купить у кого-то из вас хату! Что вы запоёте?! Дом на на берегу живописного лимана, развитая инфраструктура, газификации, районная больница, две гимназии, рынок – где вы всегда можете купить домашние яйца, курицу, молоко, два супермаркета!!! Короче, меньше чем за 1000000 $ не могу продать хату 1964 года постройки!!! Сам бы жил и жил, если бы не нужда бабушки на операцию!!! Хорош хаить рай на земле!!!
А ми дивуємось чому бардак в школі і.Шевченка, бардак на вищому рівні порождає бардаки на низах. Щодня з ліцею вилазять якісь ляпи і чомусь ніхто не звертає уваги на це. І знов виліз ляп , додумалась пані бокал прикриватись дітьми, відео записали. Про що? Яким чином варшанідзе порушує і заважає? Він що уроки зриває? Приходить на уроки? СМІШНО!!! Поясніть ті хто придумали це відео? яким чином? Він просто, як я зрозумів, хоче говорити з директором, а вона боїться і випихає дітей.
Звичайно боїться не зручних питань. Але хвалиться, що була у Савельєвоі і вона бокал дала такі поради.
Це жаххххххх. Про бакалавра стільки пишуть, що вона робить, а влада робить вигляд наче нічого не відбувається. Правду каже бокал, що я Ткаченко і Савельєвой ділюся
«Чим далі в ліс, тим товстіші партизани»

Мені здається, що Овідіопольська селищна голова Лідія САВЕЛЬЄВА потроху божеволіє.
До онлайн-зустрічі вона вирішила додати спілкування телефоном. Що завгодно, аби тільки не відкрита зустріч із виборцем.
два питання Савєльєвій -що конкретно зробила вона за 10 років свого правління; і чи збирається вона видвигатись на третій термін ? Дозвонитись не можливо по вказаним номерам !!!!!!!!!!!
Мені так, подобається, як треба у громаді щось зробити, так не на часі, не має грошей, у нас війна, а як тарифи підвищувати 2 рази так під час війни можно! Всі дороги в селищі в ямах, вона для селища нічого не робить! Вона повинна скласти свої повноваження, але вона їх складати не хоче, бо треба третій будинок добудувати в Савіньоні.
про тарифи . приймає держава. про дороги . коли почнуть таксисти платити тоді і дороги гарні будуть. по будинку . наведи докази не має тоді ба-ла-бол.
Держава приймає тарифи, чому тоді в інших селах тарифм нижче? Я працюю і сплачую податки! Куди ідуть податки людей ? Так зрозуміло каструльоголовий?
поц.ло. наприклад. відстань транзиту. тобі щось говорить. про податки. твоїх податків хватає лише на те щоб по прибирати в туалеті на площадці. де ти падло мимо дірки насрало. ось куди пішли твої податкові крохи.
яка нах… відстань транзиту? ти ще скажи що ти своїм ї#алом смокчеш, вумник
не подобається, тяжко? змінив місце роботи ніхто не тримає тебе !
коли громаді стало важко. вони по тікали за кордон. пересиділи а коли побачили. що ми все ж таки вистояли. знову злазяться та ще возмущаются що нічого не змінилося в Овідіополі .
https://www.048.ua/news/4108582/cornomorskij-sud-zakriv-spravu-po-rozkradannu-socviplat-v-ovidiopoli
Никитинский всё! Кончился! И что рома добился своими “репортажами”? А сколько пафоса было)))
Ось Вам і рома! https://newformat.info/politics/zhurnalisty-na-zamovlennia-iak-rejdery-ta-ahenty-fsb-vykorystovuiut-media-v-odesi/
Що ти на це скажеш,кусок говна?
https://newformat.info/politics/zhurnalisty-na-zamovlennia-iak-rejdery-ta-ahenty-fsb-vykorystovuiut-media-v-odesi/