21 травня 2026 року у багатьох закладах та установах Овідіопольської громади пройшов парад вишиванок, у тому числі й в Овідіопольському ліцеї ім. Т. Шевченка. Знову на параді всі були у вишиванках, а керівник закладу Світлана Іванівна БОКАЛ як завжди… у «руському сарафані».
Щорічно в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Цього дня дорослі та діти вдягають вишиті сорочки. Адже вишиванка – це символ нашого народу, гордість українців. У цей день пройшов парад вишиванок і в Овідіопольському ліцеї ім. Т. Шевченка. Ліцеїсти гордо крокували в національному одязі.
А от в. о. директора БОКАЛ С. І. уже (до речі) не перший рік приймає парад у «квітчастому російському сарафані».

Це що? Прояв зневаги до національного одягу українців чи пропаганда російської культури?
Також скинули відео, де чутно її розмову у класі російською.

Може, пані БОКАЛ С. І. дуже полюбляє все російське?
Роман ВАРШАНІДЗЕ
АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ







Її сарафани то окремий вид мистецтва
Зараз ні в якому разі я не заглядаю в чужий гаманець, чи щось подібне, але погодьтесь вся школа у святковій сорочці вишиванці , всі вчителі також підтримали учнів , вся країна підтримує цей флеш моб, але не директор ліцею )
Вона ніколи не вдягала вишиванку. Суровцева її навіть заставляла, але вона протестувала. Та Бокал ігнорує хвилини мовчання коли її не бачать, вона спокійно говорить під час. Йде по коридору школи і тільки її чутно в цей час. Коли вступила тільки в свої “обов’язки” то одразу скасувала звучання гімну в школі та хотіла хвилину мовчання також відмінити, але її відмовили. Русня вона
ти шизофренік. але шизофренік який любить гроші))) скільки вартує твоя совість? хоча про що я? ти не знаєш, що таке совість…
Стандартная такса 200 баксов
Народ,а дiйсно, чого добивається цей дятел – чебурашкін? Вибачте, шановний журналіст Роман варшенідзе? Якщо він так любить грошики,то може його орки завербували,підривать країну морально внутрішніє.Він же в відкриту сіє колотнечі, бігає,як цуцик збирає інформацію,як погано працюють лікарі,вчителі? Розслідує смерть людини? Так хто його знає, може в той час,коли людина помирала, лікарі давали інтерв’ю цьому вездесущому справедливому журналюзі. Їм нема коли працювати,вони повинні позіровати на камеру. І всі ми мовчимо, тому що,не хочемо трогати гімном,щоб не воняло. Може потрібно якось його приструнити,зібрати збори селища,найти йому роботу,яка під час війни, допоможе народу вижити. Та крайній случай, хай сідає та вишиванки вишиває
Дійсно всі у вишиванках, діти, вчителі, а з боку директора повна зневага до національного одягу украінців
Вчителі скиньтесь на вишиванку директору
Пане Романе, припиніть займатися дешевим хайпом та цькуванням педагогів.
> Нагадуємо, що в Україні діє Конституція (ст. 19, 24). Жоден закон не зобов’язує громадян чи вчителів носити вишиванку — це виключно добровільна справа та вільний вибір кожної людини. Одяг — це приватна справа, поки він не порушує закон.
> Замість того, щоб сіяти ворожнечу між людьми, заглядати в чужі шафи й тарілки та роздмухувати скандали на порожньому місці, займіться реальною допомогою громаді. Залиште ліцей та вчителів у спокої!
він, допоможе громаді саме тоді, коли наші діти на перервах не будуть чути собачу мову від вчителів та директора!!!!!! ( і відповідно, припинять публічно слухати рашистський блотняк!!!!!!)
Рома озлобився на лікарів, напевно,не давали діагнозу)))) його ухилянту синулі чи він вплавь тікав через камиші? Або прийшлось отстегнуть побільше. До речі,а де ти накрав коштів, не з наших податків,надіюсь?думаю це не дуже дешево. Невже бігаючи з камерою можна таке бабло гребти? Людоньки, скиньтесь мені на камеру і бейджик журналіста,я тоже хочу заробити, будьте милосердні
Романе, це все цікаво,хотя не все зрозуміло..цей лікар прожив більше половини свого життя і нікого не зглавлтував, судячи по коментаріям, дуже позитивна людина,така натура, що ж тут поробиш ( Ви ходити,як вовкулака, кидаєтесь на людей з камерою,не убивати ж вас за це). Дівчинка виявилась сильно мнительна, не траплялися їй такі люди.. хотя зараз важко повірити,що есть такі залякані дівчатка- пиво, цигарки..сплошь і рядом… вагітність,роди в 11-13..а може там і вона проявила емоції,,обняла на радостях ( історія про це може умолчать)за те,що він її похвалив чи назначив лікарем…а потім вечером почалась істерика? А до вечора,як вона ходила облапана? може мама зрозуміла,що це шанс зрубити трошки..
Але я не про це… Романе, особисто мене цікавить,что мій чоловік, вашого віку, з великими проблемами по здоров’ю, без військових навиків,уже три роки не баче своїх дітей,на передку безвилазно, захищає нас. Його нема кому змінити,в той час,як ви гасаєте по селі з камерою,Вам не потрібно знищувати ворога? Вам ліпше тут воювати з бабусями – дідусями? Може спочатку подолаємо зовнішнього ворога,а потім розбиремося з цими ворогами ,хто палить траву,хто багато жере в їдальні,хто цілується? Ви дуже гарно володієте камерою,ви в кожному репортажі стверджуєте,що ви журналіст вищої проби…то підіть,хоть звідти будете нам транслювати,як там наші герої. І синочків своїх з закордону заберіть..ви такі ж самі українці,як і мій чоловік,ви повинні захисти нашу землю,знищити ворога,а не перечекати,поки це зробить хтось інший,а Ви після перемоги замотаєтесь в прапор і громче всіх будете кричати: СЛАВА УКРАЇНі!!!!
Рома, вітаю! Я вас під тим постом не дочекалася,то прийшла продублювати сюди. Хочу почути відповідь,коли ви підете на підмогу нашим хлопцям? Ви ж розумієте, що ваша професія в даний час тут не прямо так життєво необхідна. Ви з вашим сином потрібніші там,на захисті нашої держави,їм там дуже важко.Ми якось тут в тилу протримаємося без ваших репортажів, а після Перемоги повернетися і наші герої допоможуть вам навести тут лад, розібратися в цих сарафанах, кокошниках
Молодець ! Ви вірно написали, але він тільки тут такий сміливий! Слава Украіні🇺🇦❤️
Я теж думала,що я молодець,допоки мій чоловік не вийшов з *позиції ” і не почув про цей срач,наверещав на мене, вибачте, дослівно: ти що там вообще йобнулась,нах@я нам це гімно тут,ти не понимаешь,шо воно гниле,жило би на окупованій території, з першої мінути бігало би в тому кокошніку і сарафанові,прекрати дивитися,слухати цього дятла,воно спеціально добиває всіх внутрі, добивається,щоб не було школи, больници,щоб були тупими і лечились подорожніком . В принципе Ти да, правильно сказала,шо после перемоги,воно одіне вишиванку,замотаеться в прапор і буде громче всіх кричати: СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЇЯМ СЛАВА!*
Коли ти помер, ти про це не знаєш, тільки іншим важко. Те саме й коли ти тупий. Аби шо, просто плітки, зневага і повна некопентаність як журналіста, і невихованість. Наче з аула в люди вийшло.
У чому Рома не правий? Ми зараз не говоримо любимо ми журналіста чи ні. Вся школа діти, вчителі у вишиванках, а чому ігнорує це директор? Чому Ножка директор другої школи як завжди взірець для дітей та колег?
які ж ви примітивні.Одним словом , вівця з отари
Вижу скрытая съемка была от пани Павлюк Танечки?Хоть бы обое не пались что-ли😁😁
Журналист не дорос еще обрезать видео,а вторая не палится,мы все видим,заиньки😁😁
Купіть директору вишиванку, вивчіть з нею українську мову і навчіть визивати швидку людям. Совість вас захисницю і директора не мучить? Що діти сироти?
Тетяна, не звертайте уваги, її внучкам потрібна допомога на ЗНО того і пише
Еще одно вылезло, у нас нет уже Зно для особо одаренных,у меня дети умные,и могут сами сдать в будущем.Вы леди ошибаетесь,дети мои не сдают в этом году Нмт😁😁
Мы с вами уже поговорили в фейсбуке,Пани Тетяна.Если вы такая патриотка почему ник в фейсбуке Татьяна?Не на часі?
И хотите сказать,что у вас вишиванка?Прикупила платье, и орет что это вишиванка,разуй глаза,дорогая.
Уже про этот случай знает все село,крутите херней,а оно оказывается ложь,а во лжи не вернитесь к себе же,Тетяна.Не хочу продолжать диалог,не нравится что-то – уйдите с работы, эта же такая тема больная, и люди окружают.Боже мой 😁😁
Доброй ночи,мнимая патриотка 😄
А чому ви людину заставляєте звільнятися з роботи? А іі дітей хто буде годувати, ви?
А что школ нет совершенно?😁
А що там робили воєнкоми людолови нелюди. Якого біса до школи завітали на передову нехай пиз…ють
Одна дуреха вирішила виділилась. Видно щось очікує, напевно русаків.
А що там робили тцкуни? Якого біса вони нарядили форму і приперлися до школи? Нехай ідуть на передок війни людолови. Що пришли там винюхувати?
Ви геть вже хворі. Які Тцк? Роззуйте свої сліпі очі!!! Це хлопці, які з 2014 року боронь країну. І побували в багатьох гарячих точках. На відміну від вас всіх “сцикунів”.
Світлано Іванівно, як вам? Правда життя — це бумеранг, який має чудове почуття гумору. Ваше каміння повертається у вигляді валунів!
У Бокал не такі апетити, як у тебе😆 чи ти забула, чого ти стала директором і чого тебе звідси поперли? Хабарниця! Вся кримінальні справи вже закрили?
Бокал припини писати від різних людей! Всі і так знають, що ти за особа!
У Бокал СССР в голове.
Геть не схожа на директора ліцею… Попередні деректорки мали вигляд керівництва навчального закладу
Так це ж шахрайка разом зі своїм чоловіком колишнім ментом а нині адвокатом Ворсуляком. вони навіть розвелись офіційно, щоб отримати від держави квартиру безоплатно.
Романе, чому директор горить російською мовою і обзиває дітей мавпами? Закиньте це відео на горячу лінію МО.
Вона так з усім колективом також розмовляє, точніше оре. Гнати її з цієї школи , не місце їй у ліцеї
ЧЕБУРАХА як завжди заглядає в труси інших. Яке ж воно позорисько. А твоя коханка чубата хоча б раз одягала вишиванку??? Кулупайся в трусах олєсі чубатій
Варшанідзе,
Ти знову розігнав чергову істерику — цього разу через те, що директорка ліцею Бокал прийшла на свято не у вишиванці.
Але давай по суті.
Людина, яку офіційно засудила Комісія з журналістської етики за платну «журналістику», за розголошення даних дітей і тотальну відсутність професійних стандартів, раптом вирішила повчати інших про «українськість» і мораль.
Ти не журналіст. Ти — інструмент. Інструмент, який роками працює на створення конфліктів у громаді. Сьогодні — Бокал винна. Завтра — ще хтось. Головне, щоб був хайп і щоб це було вигідно твоїм замовникам.
До речі, цікаво, скільки тобі заплатили за цькування директорки школи? І хто цього разу спонсор — ті ж самі люди, що й під час історії з Одеським зоопарком?
Патріотизм — це не полювання на сукню. І точно не те, чим займаєшся ти: системне отруєння громади ненавистю за гроші.
Ти вже давно перетворив «Альтернативу» на сміттєзвалище. І саме тому нормальні люди тебе давно перестали сприймати серйозно.
А хто заплатив за зоопарк?Скажіть будь-ласка.
Його коханка Чубатюк,треба подати в Сбу за її висловлювання,ось що вона писала на Фейсбуке
«Страна йиб-бутых псидишеских больных
двуногих. Которые творят что угодно из за отсутствия законов. Конченая страна.
Достойная чтоб не просто стёрли с лица земли всех, а даже и воспоминания. Мне очень жаль ,что я украинка. Национальная блдь идентификация – это общее психическое расстройство на фоне абсолютного беззакония. Я рада, что огнем и смертями нас уничтожат ,надеюсь, навсегда. Мы должны исчезнуть, как нация, как народ. Мы не должны жить»
Як дуже красиво жінка висловлюється……
На основі аналізу відкритих джерел, публікацій видання «Альтернатива.ОРГ» та коментарів у соціальних мережах, можна зробити висновок про характер відносин між одеським депутатом Андрієм Кисловським та журналістом Романом Варшанідзе.
1. Контекст конфлікту: Одеський зоопарк
Основною точкою перетину інтересів Кисловського та Варшанідзе у 2026 році став Одеський зоопарк.
Навесні 2026 року закінчився контракт багаторічного директора зоопарку Ігоря Білякова. Навколо зоопарку розгорівся масштабний скандал, пов’язаний з умовами утримання тварин, фінансовими питаннями та призначенням нового керівництва.
Андрій Кисловський, як власник дельфінарію «Немо» та приватного «Біопарку», має прямий комерційний інтерес у сфері утримання тварин. У місцевих медіа та серед активістів поширюється інформація, що Кисловський зацікавлений у встановленні контролю над територією або активами комунального Одеського зоопарку [1].
2. Роль Романа Варшанідзе в інформаційній кампанії
Роман Варшанідзе та його видання «Альтернатива.ОРГ» (разом із журналісткою Анжелікою Карапетян) стали головними медійними рупорами в атаці на колишнього директора зоопарку Ігоря Білякова.
Аналіз публікацій Варшанідзе показує специфічну риторику:
• Атака на Білякова: Варшанідзе системно критикує Білякова, звинувачуючи його в корупції, неналежному утриманні тварин та «політичних іграх» [2].
• Згадки Кисловського: У статті від 16 квітня 2026 року Варшанідзе пише, що Біляков перед звільненням призначив своєю першою заступницею Олександру Швець, яка є «людиною депутата Андрія Кисловського» (раніше вона керувала «Біопарком» Кисловського). Варшанідзе подає це так, ніби сам Біляков «передав» зоопарк Кисловському [2].
• Маніпуляція фактами: Варшанідзе намагається перекласти відповідальність за захід людей Кисловського в зоопарк на самого ж звільненого директора Білякова, що виглядає як спроба відбілити Кисловського або заплутати аудиторію.
3. Оцінка громадськості: Варшанідзе як інструмент рейдерів
У коментарях під публікаціями та в незалежних розслідуваннях (наприклад, від Олени Лазуткіної) діяльність Варшанідзе щодо зоопарку прямо називають замовною [3].
У статті на сайті «Альтернатива.ОРГ» (у розділі коментарів, які, ймовірно, залишили опоненти Варшанідзе) прямо вказується:
«Варшанідзе транслював лише ту інформацію, яка була вигідна рейдерам. Місцеві жителі побоюються, що підприємство спіткає долю зруйнованих господарств…» [4].
Коментар користувача у Facebook (з наданого вами скріншоту): «ну зато Кисловскому не продались… Как ты с Вершанидзе… Сколько платят вам? Спонсор уже понятно кто» — є прямим відображенням суспільної думки. Місцеві жителі бачать, що інформаційна кампанія Варшанідзе проти зоопарку та інших установ (лікарні, ліцею) фінансується зацікавленими особами, і головним підозрюваним у спонсорстві цих атак називають саме Андрія Кисловського.
Висновок
Прямих документальних доказів (наприклад, банківських переказів) між Кисловським та Варшанідзе у відкритих джерелах немає, що є типовим для схем чорного піару.
Однак непрямі докази та медійний аналіз вказують на те, що:
1. Варшанідзе веде агресивну інформаційну кампанію проти конкурентів або цілей Кисловського (зокрема, Одеського зоопарку та його ексдиректора Білякова).
2. Варшанідзе використовує маніпулятивні технології, щоб виправдати появу людей Кисловського в керівництві зоопарку, перекладаючи провину на попереднє керівництво.
3. Громадськість та незалежні розслідувачі відкрито називають Варшанідзе «інформаційним палієм» та виконавцем замовлень рейдерів, а Кисловського — ймовірним спонсором цих атак.
Таким чином, зв’язок між ними має характер «замовник (Кисловський) — медійний виконавець (Варшанідзе)», де останній використовує статус журналіста для інформаційного супроводу бізнес-інтересів депутата.
Джерела:
[1] Розслідування щодо спроб захоплення Одеського зоопарку (StopCor, 2026).
[2] Публікація «НАВІЩО ІГОР БІЛЯКОВ “ПЕРЕДАВ” ОДЕСЬКИЙ ЗООПАРК ЛЮДИНІ ДЕПУТАТА КІСЛОВСЬКОГО?» (Альтернатива.ОРГ, 16.04.2026).
[3] Розслідування Олени Лазуткіної щодо ситуації в Одеському зоопарку (Facebook, січень 2026).
[4] Коментарі до публікації «БІОПАРК КИСЛОВСЬКОГО & ОДЕСЬКИЙ ЗООПАРК» (Альтернатива.ОРГ, 17.05.2026)
Бачу знайдені ліків проти цього всього, що ви тут будували роками. Це правда. Як же ви її боїтесь!
Дякую Романе. Вони і далі хочуть давати хабарі вчителям, лікарям, ментам, прокурорам. Але ваша камера потроху робить дива – вони почали тремтіти. Сил вам!
а з яких пір квітчасте,стало російським?
Квітчасте не стало. але ящо всіх змусили одягнути вишиванки то і в.о.директора повинна бути у вишиванці. Директор у кожній школі це приклад для учні і вчителів. Але нажаль не в ліцеї Шевченка
как при совдепе заставляли галстуки одевать так сейчас вышивания, главное чтобы душа не была гнилая
Ромчик, а твой беглый сынишка сбежав в Германию в чем ходит? разве в вышиванке? Слабо сделать репортаж где он по Германии ходит в вышиванке? или твоему сыну ухилянту фейковому инвалиду закон не писан?
о,хоть знаєм де синочка
Як та Баба Яга! Бокал геть не пасує ця посада. Сором для Овідіополя
Україна вже призначала послів(чи правильніше, послиць) модельної зовнішності в інші держави. Так сором був для всієї України на весь світ. Сумний досвід підказує, що вибір за зовнішніми ознаками – ще той треш. Між іншим, носіння вишиванок – також не ознака патріотизму. Українські суди вже стільки відправили за грати цих вишиваних. Мабуть, їм більше пасувало грабувати свій народ у вишиванці. Ви ж мама учня, повинні знати ці приклади з історії нашої країни. Так що Баба Яга може виявитись не самим поганим варіантом керівника.
Тоді навіщо всіх забовʼязувати приходити у вишиванках якщо керівнику можна в « сарафані». Який приклад подає дітям керівник. А обзивати дітей? А шарпати?
😁😁Ніхто нікого не має права зобов’язувати.Це якщо нормальні керівники.А дебіли зобов’язують, так само, як у радянські часи з червоним прапором і галстуком.
Це не той приклад…..
Директор є прикладом для молоді та просвітою,тому дивно що зневажає символи нашої нації, нашої прекрасної країни. Тим паче розмовляючи московською мовою в школі. Тому маємо, те що маємо, якщо не батьки, то хоча б вчителі повинні бути прикладом та просвіщати нашу молодь,щоб усвідомлення в їх головах зародилось!
. Ходили колись активісти по Овідіополю з гаслами , обгорнувшись прапором, а потім під час війни чухнули за кордон , а дехто жиріє на волонтерстві. і т.д.Повно лицемірів ,тож не розказуй про вишиванку.😁😁Ворюги у вишиванках прикривають свою сутність удаваним патріотизмои.
Не знаю який вона директор….
Але я спочатку подумав що це людина без постійного місця проживання……
Чомусь вештається там…
та вона виявилася директором, та ще й принижує інших на загал “сосійською мовою”
Це дно……
Дном є те, як ми сприймаємо цей світ. Для нас в авторитеті люди в брендовому одязі, який коштує як кілька зарплат того ж таки вчителя. Та й язик не повернеться їх назвати людьми без постійного місця проживання при наявності такої кількості маєтків, квартир, автомобілів, земельних ділянок і вишиванок. Після випадку із Зеленським в Овальному кабінеті, вже, здавалося б, що всі усвідомили, що одяг людини не варто обговорювати. Також дивує одне: є претензії до людини – підійди і скажи. Для чого вихлюпувати бруд в світову мережу?
Так Роман приходив спитати. Чому ховається за спинами дітей і не пускає? Це дно…., ні один керівник себе так не веде.
До чого тут бренди і люксовий одяг? Можна придбати скромний, але мати вигляд керівника. А от вишиванку замінити на руський шмаркальний сарафан – оце і є дно.
Дивуєшся маніакальному бажанню деяких людей виставляти напоказ свою неосвіченість. Ну не знаєте ви різницю між платтям та сарафаном, так сидіть і тихенько мовчіть. На жінці звичайне плаття. А плаття воно і в Африці плаття. Не розумію, чим це плаття не вгодило людям, щоб прям обзивати його сарафаном, та й ще шмаркальним. Про смаки не сперечаються. Може мені деякі Ів Сен-Лорани здаються людьми і обмеженими і невихованими. Але свої думки тримаю при собі.
Куди пана Романа не пускають? На війну, рити окопи? Там чекають всіх. Може досить швендяти по лікарням та школам і влаштовувати черговий сморід в селищі? Читаєш дописи і розуміш, що в священній боротьбі за зовнішній вигляд директора, дехто втратив усякий контроль і у запалі вивернув все своє нутро назовні. І ось питання: ну одягли ви на свою, як виявилося, не зовсім білу душу вишиванку. І що, ви стали українцем? Який українець назве жінку, навіть якби вона і не була директором школи, людиною без постійного місця проживання? Беріть приклад з наших воїнів. А вони себе достойно ведуть навіть з ворогом. Пам’ятаймо, що ми українці, а не зграя з боліт, яка зібралася для того, щоб когось покусати.
Дісно, за що воюють наші хлопці? За корупцію яку розвела бокал у школі? Чи за те, щоб в лікарні крали мільйонами? А Савєльєва сидить і моя хата з краю…
Наші хлопці воюють за те, щоб ми залишилися жити і були достойними своєї України. А ви ніяк не хочете, чи не можете зрозуміти, що якщо людина і винна, і її судять за корупцію, то жоден суддя не дозволить собі коментарі на кшалт: вам не пасує ваша посада, або, ви схожі на людину без постійного місця проживання, ви одягли не такий “сарахфан”. У нас правова держава, а не збіговисько, на якому змагаються, хто вправніше кого принизить.
Так як принижує наших дітей Бокал і пресує вчителів у правовій державі, такого керівника ще треба пошукати.
Коли ця Бокал прийшла в цю школу?Вона зі старих вчителів? Чи працює ще Микола Саввич Буряк( хімік) Олексій Олексійович Шкрьоба(Історик),мої улюблені вчителі.Виїхала закордон у 2000 ще,тому й питаю.Дякую за адекватну відповідь.
Бокал по відчуттях завжди там була))) Шкрьоба вже наче 4 роки як пішов на пенсію, а Буряк наче збирається. Я школу закінчувала у 2012, Бокал була.
https://www.facebook.com/share/p/1ELScnsRY9/