24 травня 2026 року онлайн-медіа «Альтернатива.орг» спільно з представниками громадської організації «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» відвідали рибні ряди ринків «ПІВДЕННИЙ» та «ПРИВОЗ» під час дії весняно-літньої нерестової заборони 2026 року на водоймах Одещини.
Сама нерестова заборона діє з 01 квітня по 31 липня, і термін її залежить від типу водойми. Але в будь-якому разі 24 травня це був день, коли нерестова заборона діяла на всіх водоймах.
Під час відвідування ринку «ПІВДЕННИЙ» зафіксована реалізація свіжої риби таких видів, як карась, сазан, судак, сом. На питання про походження риби реалізатори відповідали, що це дика риба, і більшість її — з Дністровського лиману, річки Дністер та Маяків. Реалізатори навіть не намагалися приховувати джерело походження риби.
Після ринку «Південний» було відвідано рибні ряди ринку «ПРИВОЗ».
На прилавках рибних рядів у великій кількості була свіжа та жива риба таких видів, як карась, сазан (короп), судак, сом, а також червонокнижна риба СЕВРЮГА, БІЛУГА дика. Є у продажу навіть ікра БІЛУГИ за ціною 1 500 у. о. за кілограм.
На багатьох екземплярах були присутні таблички «риба дика», «Маяки», «Дністер».




У межах нашої перевірки у продавця НІКОЛАЄНКА Олександра Миколайовича ми здійснили закупівлю червонокнижної СЕВРЮГИ вагою 3,6 кг за ціною 800 грн/кг. Як повідомив нам Олександр, ця СЕВРЮГА — з Дунаю.
Олександр поводився настільки вільно, що його не лякала відеозйомка, і на запитання, чи ставкова риба, він відповідав, що ні, риба дика.
Після розрахунку з Олександром НІКОЛАЄНКОМ ми запросили документи на продану рибу, а саме ветеринарне лабораторне дослідження, документи, що підтверджують походження риби, які повинні бути у реалізатора під час продажу та на вимогу покупців надаватися для ознайомлення.
Будь-які документи на продану рибу та на ту, що залишалася на його прилавку, на місці торгівлі в Олександра НІКОЛАЄНКА були відсутні. Лише згодом невстановлена особа принесла документи на закупівлю біоресурсу ФОП ПРУСЬКОГО від 12.02.2026 року. Декларація виписана на ФОП НІКІФОРОВА. Тобто цим документам на свіжу рибу було вже 101 день, що є абсолютно нереальним для її зберігання навіть в умовах холодильника, при цьому вона була не очищена та не перероблена.

Та й який зв’язок між ФОП ПРУСЬКИМ та НІКОЛАЄНКОМ Олександром Миколайовичем, сам Олександр так і не пояснив. Він у нього не працює, жодної угоди з ним він також не укладав.
Також ми встановили, що сам НІКОЛАЄНКО О. М. не зареєстрований як фізична особа-підприємець, у нього на місці торгівлі відсутній реєстратор розрахункових операцій і ніякі фіскальні чеки за продану рибу ніхто не видає.
На місце продажу була викликана поліція. Також ми звернулися до ветеринарної лабораторії на ринку «ПРИВОЗ», у функції якої входить щоденне дослідження свіжої та живої риби. Саме вони повинні проводити відповідні лабораторні дослідження та видавати відповідні документи з метою подальшої реалізації.
З дій ветеринарних лікарів та їхньої поведінки нам стало зрозуміло, що майже вся риба, яка була в реалізації, не досліджена.
Ветеринарні лікарі під тиском відеокамери зняли з реалізації червонокнижну СЕВРЮГУ, і ми разом з НІКОЛАЄНКОМ О. М. та поліцейським пройшли до поліцейської станції № 5 ВП № 2 Одеського РУП № 1 ГУНП в Одеській області, де нами була написана заява.
З метою залучення до перевірки представника рибоохоронного патруля я зателефонував керівнику Одеського рибоохоронного патруля ЦИГАНКУ Сергію Васильовичу, який на місце відправив свого підлеглого інспектора.
Коли на місце прибув головний державний інспектор рибоохоронного патруля Іван Вікторович (прізвище його не запам’ятав), почалося дивне: інспектор взяв документи, які йому надав продавець Олександр НІКОЛАЄНКО, зробив розумний вигляд і сказав, що він бачить червонокнижну рибу, але вид її він визначити не може, бо в нього відсутні якісь «вимірювальні прилади».

В наданих документах від 12.02.2026 року від підприємства «Одеський осетровий комплекс» він бачить, що в них зазначена СТЕРЛЯДЬ, а він не може відрізнити «на око» СТЕРЛЯДЬ від СЕВРЮГИ, тому спочатку складати адміністративний протокол він відмовився.
На наші заперечення, що навіть якщо вірити документам від 12.02.2026 року, проте самі документи були виписані на ФОП ПРУСЬКОГО, а не на НІКОЛАЄНКА О. М., і тому не можуть бути прийняті під час цієї перевірки, адже відсутній будь-який зв’язок між ФОП ПРУСЬКИМ та НІКОЛАЄНКОМ О. М.
Інспектор Іван Вікторович вийшов із кімнати з метою телефонного дзвінка та після спілкування повідомив, що вони нарешті визначили, що це СЕВРЮГА, та він буде складати протокол і вилучати біоресурси.
Але навіть після складання протоколу та вилучення червонокнижної СЕВРЮГИ на прилавках рибних рядів продовжували реалізацію саме такої та іншої забороненої на цей час до вилову риби.
ВИСНОВОК: в Одеській області не діє нерестова заборона, а якщо і діє, то всі органи, які здійснюють заходи щодо її забезпечення, абсолютно не працюють.
Під час приватного спілкування з реалізаторами на ринку нами встановлена наступна інформація, яка, звісно, потребує додаткової перевірки:
- для нелегального вилову СЕВРЮГИ рибалками в місті Вилкове вони оплачують 500 $ США на тиждень;
- рибальство в річці Дністер, Дністровському лимані та озерах у період нерестової заборони — 20 000 гривень на тиждень.
Також реалізатори наполягають, що рибу в період нерестової заборони привозить САМА РИБІНСПЕКЦІЯ. Звичайно, ця інформація потребує додаткової перевірки, але, судячи з прилавків, я в це вірю.
З моїх джерел також стало відомо, що під час дії нерестової заборони між Рибоохоронним патрулем, екологічною інспекцією, прикордонниками та поліцією затверджується та підписується ПЛАН спільних дій. Але, як ми бачимо у звітах, за цим планом відбувається штучне затримання якихось карасиків та таранечки. Вся інша риба, у тому числі і червонокнижна, прямує на прилавки ринків Одещини.
Тільки після нашого рейду з’явилася публікація, що в місті Вилкове зловили браконьєра з СЕВРЮГОЮ. Напевно, правоохоронці вирішили таким чином «змити» з себе частину тієї ганьби, яку ми побачили на «ПРИВОЗІ».
На підставі цієї публікації ЗВЕРТАЮСЯ до Міністра екології, Міністра аграрної політики та продовольства, Міністра МВС, до якого відносяться прикордонники та поліція:
«Чи варто взагалі створювати у ваших відомствах підрозділи для боротьби з браконьєрством, витрачати бюджетні кошти на їх діяльність, якщо ніякої боротьби не відбувається?»
Нагадаю вам, що все таємне обов’язково стає відомим, а СВІТЛО завжди перемагає темряву.
Роман ВАРШАНІДЗЕ
АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ







Уже поліз і в Привоз
Думаю своєю смерть не помреш,Кисловський дав на лапу?
А тебе завидно или что? Какая тебе разница, кто кому дал и что дал
Мені ні,але знаємо і бачимо на кого він працює,коли кожна його стаття від 200 доларів коштує,і він називає себе чесним?Чогось не знімає що в районі закривають школу,за прильоти,що дітям немає нічого їсти,тільки все що замовляють,бо за те не платять
https://www.stopcor.org/ukr/section-suspilstvo/newsamp-hejteri-odeskogo-zooparku-dose-chastina-2-13-04-2026.html
!!!
овідіополь напроти лікарні сітка на сітці.
То сітки Корчового. Йому можна!
Шо за хрень ти пишеш?
Як є так і пишу. Прикордонники у темі!
Думаю Володимир Давидович тут би не писав,немає йому чим займатися,чим спорити із селюками
Боже, когда наши мужчины рыбалили , всегда держались сроков нереста и запрета. Ну что ж за народ то такой гнилой, проданный, нахрена сами убиваете природу? По гениальности тупизны и жадности мы, украинцы, на одной линии с узкими братьями.
Жадность всех погубит
Да правильно Рома,почему им можно ,а нам нельзя ловить,это колоссальные деньги на рыбе они что в короне ходить должны ,а мы типо лохи ,хер им ,пусть отвечают,таким лёгким способом все могут заработать.
треба було Чебурахі дати смачного ляща 😁
а ще краще декілька лящів, шоб аж потемніло в очах 🫣
Эти люди годами, десятилетиями торгуют на рынке, закупают товар по низкой цене у тех, кто готов рисковать таким выловом, оплачивают сбор/взнос на рынок, имеют какой-то ФОП в лучшем случае, оборот рыбы на рынке огромный, и рассказывают как они тяжело работают и как много кому-то платят. обычный человек не может пойти выловить рыбу с водоёма, который принадлежит всем, а вот избранные строят бизнес. и виновата в первую очередь администрация рынка, где даже не из-под полы, а открыто лежит запрещённая к продаже рыба. завтра коноплю будут продавать, а они скажут мы ничего не знаем.
Там всё куплено и лаборатория и администрация.
Там ещё Мадестовича с Татьяной спросите, что и откуда?
дайте Ромчику підсрачник щоб боявся.
Нрест нужен в любом случае, для всей рыбы, даже сетями запрет нужно сделать
Но на одну удочку с одним крючком ловить можно всем , с определённым размером
Торгоши в шоке😂 !!! А что это такое и про что вы имееете ввиду ?! 😂😂😂🤣🤣🤣
и что кто то из покупателей отказался покупать рыбу в знак протеста?
спрос рождает предложение! ах как хочется свежей рыбки в запрет!
Спасибо за вашу работу, расследование!!! За 100 кг карася тебя обложат штрафами в 1,3 мл грн, а за краснокнижную рыбу не чего не кому не будет! И по какому это, рыб инспектор не знает как выглядит северюга, самая охраняемая рыба водоемов ? Позорище 🙉🤯😵💫
Інспектор рибохорони , не може визначити назву риби ??? Чи не смішно ??? Цьому головному інспектору треба намотати сітку на ноги та пустити по течії…
За цим репортажем пане Романе не можу Вас не підтримати. Тут Ви абсолютно праві, це гарна та правильна робота. А раки то взагалі страшний біль.
Роман,а навіщо ви поїхали до села Калаглія та знімала вагітну неповнолітню дитину,їй стало погано,і вона ледве не втратила ту дитинку.Навіщо це робити?Хто буде нести за це відповідальність?
Я сейчас живу в Турции ,и купить здесь рыбу в запрет невозможно ,ее просто не продают ,,закон и наказание здесь суровы
Повертайся в Україну. Виконай 65 статтю Конституції.
«Цікава спеціалізація: раніше люди записувалися на брови, тепер — на почуття провини».
А що судове провадження за хабар скасовано? Хабарник робить вигляд правдолюба.
Крышуется всё 😂 такая кормушка, там начальник рыбоохраны в таком замке живёт, вам и не снилось
Свободу карасям і всім рибам, і таким болотяним як тцк і продажні копи…!!!! Робите контент, нема питань…???! Але, внутрішні вороги…