14 серпня 2018 року в Овідіополі, у залі районної ради відбулось спільне засідання у формі слухань постійної комісії Овідіопольської районної ради з питань освіти, науки, культури, спорту, у справах молоді, соціального захисту та охорони здоров’я.
На засіданні були присутні члені комісії Шубладзе Давид Костянтинович, Пушкаренко Наталія Федорівна і Мельникова Уляна Миколаївна, а також депутати районної ради, депутати селищної ради, представники департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, керівництво КУ «ОЦРЛ» і КУ «ОЦПМСД», працівники апарату Овідіопольської РДА і громадськість.
На порядку денному було два питання:
- про перетворення КУ «Овідіопольська центральна районна лікарня» відповідно до медичної реформи в комунальне некомерційне підприємство (КНП).
Доповідач: Сорочан Оксана Миколаївна заступник департаментам охорони здоров’я Одеської ОДА; - звіт КУ «Овідіопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» щодо реформування першого етапу медичної реформи в Овідіопольському районі.
Доповідач: т.в.о. головного лікаря КУ «Овідіопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тимошенко Ганна Валеріївна.
Основні тези доповіді Сорочан О.М. (на відео 2’56’’ – 28’35’’):
- система охорони здоров’я потребує реформування і без цього ніяк (!!!);
- кінцевий термін всієї реформи (первинна, вторинна та третинна ланка) до 01.01.2020 року (!!!).;
- кінцевий термін реформування первинної ланки до кінця 2018 року;
- з 01.01.2019 року вся первинна ланка починає фінансуватись з Національної служби здоров’я (далі – НСЗ).;
- основний посил реформи – „гроші ходять за пацієнтом“ – ті лікарні, або лікарі, які не будуть мати пацієнтів та не будуть надавати конкретну медичну допомогу, з різних причин, фінансування отримувати не будуть;
- нема обмежень по території, нема обмежень по лікарю – громадянин України заключає угоди в будь-якій лікарні у бідь-якого лікаря на його власний вибір і має право на перезаключення у будь-якій момент;
- лікувальний заклад ОБОВ’ЯЗКОВО повинен пройти процедуру переоформлення з „комунальної установи“ на „комунальне некомерційне підприємство“;
- комунальне некомерційне підприємство повинне заключити догорів з НСЗ;
- керівник лікувального закладу, після заключення договору з НСЗ, сам визначає розмір заробітної платні, сам визначає яке обладнання придбати і які послуги отримувати і т.д. і т.п.;
- лікувальні заклади повинні бути зацікавлені у високопрофесійних лікарях, у сучасному медичному обладнанні;
- до кінця 2018 року діє процедура спрощеного переходу комунальних установ вторинної ланки (лікарні) в комунальне комерційне підприємство.
ЦЕ ОЗНАЧАЄ:
- якщо ми не підпишем декларацію з нашими сімейними лікарями до 31.12.2018 року на 2019 рік у них НЕ БУДЕ ФІНАНСУВАННЯ І НАША АМБУЛАТОРІЯ БУДЕ ЗАЧИНЕНА;
- у нас залишилось МЕНШ ЧИМ ПІВТОРА РОКУ НА РЕФОРМУВАННЯ НАШОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ, при тому, що сам перехід з комунальної установи на комунальне некомерційне підприємство триватимуть не менш 3-4 місяця, тобто, для прийняття рішення У НАС ЗАЛИШИЛОСЬ МЕНШЕ РОКУ ;
- якщо районна рада не буде «чухатись» і ще в 2018 році на сесії прийме рішення про перехід КУ «Овідіопольська центральна районна лікарня» в комунальне некомерційне підприємство, то у нас БУДЕ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ ВСІ НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ПО СПРОЩЕНІЙ ПРОЦЕДУРІ, ЩО ЗАОЩАДИТЬ НАМ КОШТИ РАЙОННОГО БЮДЖЕТУ;
- ніхто не буде рятувати ніяку лікарню в Україні, ТІЛЬКИ ЧЕСНА І ВІДКРИТА КОНКУРЕНЦІЯ, ПЕРЕМОЖЕ КРАЩИЙ;
- якщо наша лікарня не витримає конкурентної боротьби НАША ЛІКАРНЯ МОЖЕ ПРИПИНИТЕ СВОЄ ІСНУВАННЯ.
Це я так, легесенько…
Далі звітувала Тимощенко Г.В. (на відео 29’50’’ – 1:01’15’’):
- до складу КУ «ОЦПМСД» входить 9 медичних установ-амбулаторій (Таїрово, Овідіополь, Надлиманське, Кароліно-Бугаз, Новоградківка. Йосипівка та інші) і 6 фельдшерсько-акушерських пунктів (Молодіжне, Петродолина, Миколаївка, Мар’янівка ті інші);
- всі дев’ять амбулаторій підключені до “eHealth” – Національна електронна система охорони здоров’я;
- підписано 9’617 декларацій, або 15% від загальної кількості населення (всього населення 63’990)
- ще потрібно заключити 54’373 декларацій, або 85%;
- по Україні середній показник заключений декларацій – 35%;
- в Балті заключено біля 80%;
- в наших амбулаторіях працює 29 сімейних лікарів при штатному розпису на 48 лікарів;
- Овідіопольська амбулаторія тимчасово не працює, т.к. не має інтернету та сигналізації;
- нам дуже бракує молодих спеціалістів.
Порядок денний на цьому було вичерпано.
Після цього на трибуну вийшов (на відео – 1:06’15’’) головний лікар КУ «Овідіопольська центральна районна лікарня» Солтик Сергій Михайлович, якій розповив про деякі труднощі при переводі сімейних лікарів Овідіопольської амбулаторії до приміщень районної лікарні. Сергій Михайлович повідомив, що для визначення об’єму фінансування на капітальний ремонт будинку Овідіопольської поліклініки необхідно 230 тисяч для складання проектно-смітної документації, але виділено лише 180 тисяч.
Для внесення ясності в питання аварійності будинку поліклініки я запитав (на відео 1:10’45’’ – 1:13’35’’) у Солтика С.М. – з якого часу було відомо про аварійний стан будинку. Відповідь Сергія Михайловича була приголомшливою – цьому документу ТРИ РОКИ. Три роки тому було відомо про аварійний стан будинку, але на нього виділялись кошти, ремонтувався дах, стелі, регистратура. А зараз, можливо доведеться все це знести.
Зі слів Солтика С.М. вся вина лежить на попередньому керівнику. Нагадаю, в той період головним лікарем був Сливка Олексій Михайлович.
Свою точку зору по питанню капітального ремонту будинку Овідіопольської поліклініки висловив і голова Овідіопольської РДА Левчук Володимир Володимирович (на відео 1:17’05’’). Зі слів Володимира Володимировича передача приміщень амбулаторій та лікарні у власність місцевих сільських та селищних рад можливо лише за згоди всіх органів місцевого самоврядування Овідіопольського району, так як це спільна власність всіх громад. Лише при створені об’єднаних територіальних громад можлива передача без цих рішень.
Левчук В.В. за проведення капітального ремонту Овідіопольської лікарні, незважаючи на первинний акт його аварійності, де вказано, що простиш знести.
Я запитав (на відео 1:20’52’’):
„Зараз всі говорять про доступність органів влади і поліклініки людям. В цю поліклініку людина-інвалід заїхати не може… як ми зможемо реконструювати не побудувавши новий будинок?“
Відповідь голови (стисло):
„…До цього використовували і все було нормально…“.
Шикарно. За неділю до цього Володимир Володимирович говорив про те, що „доступності органів влади та соціальних об’єктів нема, тому населення з обмеженими можливостями відчувають неподобства при їх відвідуванні“.
Я про це писав репортаж ще 07 серпня 2018 року, коли був присутній на нараді в Овідіопольської РДА під його головуванням, де від нього ми всі дізнались, що в фінансовому плані Овідіопольський район відкинутий на початок „2000-х років“. Читайте про це в статті ВСЕ ПРОПАЛО – ГРОШІ ЗАКІНЧИЛИСЬ. НАРАДА В ОВІДІОПОЛЬСЬКОЇ РДА.
З медичною реформою вторинної ланки Левчук В.В. теж не хоче торопитись, т.к. вважає, що медична субвенція в 2019 році ще буде і її можна використовувати, як і раніше. Для переходу на нові умови роботи необхідно створити умови для нових спеціалістів у тому числі і надання їм службового житла, як один з видів заощадження. Також потрібно визначитись з напрямком роботи нашої лікарні, тобто визначитись з її спеціалізацією.
Депутат та голова комісії Шубладзе Д.К. зауважив Володимиру Володимировичу (на відео 1:27’15’’):
„Основна задача ні щоб прийшли лікарі, а щоб ті що зараз працюють не покинули лікарню, тому що настрій сімейних лікарів вам вже озвучили, настрій лікарів «вторинки» я знаю особисто“.
Потім, після деякого обговорення питання госпітальних округів, Давид Костянтинович додав (на відео 1:29’35’’):
„…Ви прекрасно розумієте, що губернатор (голова Одеської ОДА – ред.) сказав – максимум округів це дев’ять і ніхто змінювати їх не буде, ні при яких обставинах. Чорноморськ зараз проведе реформи, перетвориться в КНП і більшість нашого населення піде за медичної допомогою саме в Чорноморськ. Наші лікарі остануться знову без грошей“.
„Якщо ми нічого не будемо робити“ – відповів Левчук В.В.
„Так ми встигаємо в «останній вагон»“ – уточнив Шубладзе Д.К.
„Краще встигнути в «останній вагон» ніж сісти в «перший» і не знати куди їхати“ – несподівано придумав Володимир Володимиорович, забувши про те, що «перший вагон» давно вже зайнятий і всі хто в нього «сів», давно отримують заробітну платню по 15-16 тисяч (приклад Балтської громади про якій на цьому засіданні постійно говорили).
Також згадали про колишній будинок СЕС, щоб його використовувати під поліклініку. Але поки по цьому питанню немає ладу.
Потім надали слово (на відео 1:35’55’’) пані Марчук Надії Борисівні. Про її спіч я вже писав, як про спіч „тьоті з минулого“. Хто ще не читав, вам сюди: «ТЁТЯ З МИНУЛОГО».
Мій висновок її виступу: ні Надії Борисівні Марчук, ні Володимиру Володимировичу Левчуку, ні Олегу Вікторовичу Маклашевському вся ця реформа не потрібна – вони мешкають у місті Одеса, там знаходяться їх сім’ї, вони там лікуються, і навіть там б’ють наші автомобілі. Їм чхати на нашу лікарню, вони можуть собі дозволити навіть приватну клініку, а справи звичайних смертних їх цікавлять тільки в тому сенсі, як:
- ВИДІЛИТЬ КОШТИ НА ЯКЕСЬ ЧЕРГОВЕ ОБСТЕЖЕННЯ
- ТА СПИСАТИ ЇХ ПО АКТУ ВИКОНАНИХ РОБІТ.
Але головний висновок засідання зробила Чегодар Наталія Анатоліївна (на відео 1:46’56’’). Про це я детально писав ДОРОЖНЯ КАРТА ВІД ЧЕГОДАРЬ Н.А. ПО МЕДИЧНІЙ РЕФОРМІ В РАЙОНІ.
Чегодарь Н.А. звернулась до всіх, відкинути особистості та не думати хто буде керівником лікарні, а подумати про економічну доцільність і не затягувати зі стартом медичної реформи, чекаючи у «моря погоды».
І додала своє бачення проведення медичної реформі в районі, як-то кажуючі створила «дорожню карту від Чегодарь»:
- на наступну сесію (яка планується на початок жовтня), підготовка проекту рішення про перетворення КУ «Овідіопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» на нову установу, відповідно до реформи;
- на наступну сесію (яка планується у листопаді), підготовка проекту рішення вже про перетворення КУ «Овідіопольська центральна районна лікарня» в нову установу.
На тому і розійшлись. Почекаємо подальших подій.
Або, може заставимо владу діяти? Первинну ланку практично довели “до ручки“, будемо чекати коли теж саме зроблять і з вторинною?
Журналіст Роман Варшанідзе
оператор/монтаж Андрій Хлопчик
Та який сенс підписувати ці декларації, якщо лікарі один за одним звільняються???
Так як у нашому випадку з лікарем Голубєвою… Про те, що лікар звільняється, нас повинні були попередити. Але виявилося, що всім на це, як завжди, просто насрати, як і самому лікареві.
Про який розвиток медицини можна говорити?!?!?!
Вот, вот. Все делается, чтобы все завалить. Пока не знаю с какой целью, но однозначно не на пользу народу. Спасибо Маклашевскому О.В., Левчуку В.В., Марчук Н.Б. и всем руководителям наших мед.учреждений.
Да причем тут руководители наши, берите выше, это “реформа”
Ніфіга собі скільки букв…
100% пишет один из руководителей, которого отрывают от корыта! С реформами хоть какой-то шанс, без них мрак.
Все идет к распаду раена.к Беляевки.
Какой же Левчук брехло. Как же оно хочет немедленной экспертизы. И ведь понримает, что никакого ремонта не будет, просто Солтык уже всем рассписал кто и сколько получит. У них откат с экспертизы 50%!!!
Будут сопротивляться до последнего. Левчук, Марчук все это люди не живущие в Овидиополе. Чтобы не говорили за Чегодарь, но она живет здесь и переживает за поселок.
Ооо, Голубова это отдельный разговор!!! Как можно было регистрировать к себе детей, если она собиралась увольнятся… А теперь говорят куда можно к ней обратится, но если вам не удобно туда ездить – то можете перезаписатся к другому врачу( Лучше уж ездить к педиатру в ЦРБ, чем в Дальник! Это пи*ец ребята!!!
Кто был у нового педиатра в детском отделении? Как она? Есть отзывы?