МЕШКАНЦЯ ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ГОСПІТАЛІЗОВАНО З ДІАГНОЗОМ БОТУЛІЗМ

Минулого тижня до Одеської міської клінічної інфекційної лікарні було госпіталізовано мешканця Овідіопольського району Одеської області з ботулізмом. Пацієнт пов’язує захворювання із вживанням в’яленої риби. Хворому була своєчасно введена протиботулінічна сироватка.

Департамент охорони здоров’я Одеської міської рада повідомляє, що наразі в Одеській інфекційній лікарні наявна достатня кількість ботулінічної сироватки (антитоксину). Сироватка канадського виробництва отримана по лінії централізованих постачань Міністерства охорони здоров’я України.

Пам’ятайте: ботулізм – це вкрай небезпечна інфекція, яка викликає ураження нервової системи і часто призводить до смерті. Ботулотоксин – одна з найсильніших у світі отрут.

Порятунок людини з ботулізмом багато в чому залежить від того, наскільки швидко з моменту початку захворювання буде введений антитоксин. При появі перших симптомів ботулізму та інших харчових токсикоінфекцій необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Паличка ботулізму розвивається тільки в анаеробних умовах, особливий ризик пов’язаний із вживанням консервів домашнього приготування, в’яленої, копченої, солоної риби, особливо з нутрощами.

Перші симптоми – зорові розлади, погіршення зору, двоїння об’єктів, можливе блювання, зазвичай без підвищення температури і розладу шлунку. Через кілька днів починається порушення дихання та інша важка симптоматика.

Щоб не захворіти на ботулізм:

 • Не купуйте в місцях стихійної торгівлі домашні консерви, солоні і копчені м’ясні продукти, сушену, в’ялену і солону рибу.
 • Під час домашньої консервації на усіх етапах дотримуйтеся правил особистої гігієни, ретельно промивайте продукти і видаляйте землю з поверхні. Для консервації беріть лише свіжі фрукти і овочі.
 • Паличку ботулізму і її спори можна знищити тільки при автоклавуванні. Кип’ячення не вбиває паличку ботулізму. Закрутку консервів у герметичні банки в домашніх умовах можна проводити тільки при використанні автоклава, інакше усі, хто їстимуть ці консерви, наражаються на смертельну небезпеку. Без автоклавування можна маринувати або солити гриби і овочі, які зберігатимуться у відкритому посуді із забезпеченням доступу повітря.
 • Якщо у консервних банок “вздулися” кришки, то їсти ці консерви не можна – їх слід знищити. Категорично заборонено кип’ятити вміст бомбажної банки і їсти.
 • Швидкопсувні продукти тримайте лише в холодильнику, суворо дотримуйтеся термінів їх зберігання, не беріть їх в дорогу і на відпочинок.
 • Діти особливо чутливі до ботулінічного токсину, тому їм не рекомендовано давати домашню консервацію взагалі.

По інформації: Департамент охорони здоров’я Одеської міської рада

Роман Варшанідзе

АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ

2 0
0
Happy
0
Sad
0
Excited
0
Angry
0
Surprise

1 Response

 1. Доктор сказав:

  Уважаемый Роман, а что говорит пострадавший об источнике приобретения сомнительной рыбы? Это крайне важная информация для жизни и здоровья других людей!

  0