МЕШКАНЦЯ ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ГОСПІТАЛІЗОВАНО З ДІАГНОЗОМ БОТУЛІЗМ

Минулого тижня до Одеської міської клінічної інфекційної лікарні було госпіталізовано мешканця Овідіопольського району Одеської області з ботулізмом. Пацієнт пов’язує захворювання із вживанням в’яленої риби. Хворому була своєчасно введена протиботулінічна сироватка.

Департамент охорони здоров’я Одеської міської рада повідомляє, що наразі в Одеській інфекційній лікарні наявна достатня кількість ботулінічної сироватки (антитоксину). Сироватка канадського виробництва отримана по лінії централізованих постачань Міністерства охорони здоров’я України.

Пам’ятайте: ботулізм – це вкрай небезпечна інфекція, яка викликає ураження нервової системи і часто призводить до смерті. Ботулотоксин – одна з найсильніших у світі отрут.

Порятунок людини з ботулізмом багато в чому залежить від того, наскільки швидко з моменту початку захворювання буде введений антитоксин. При появі перших симптомів ботулізму та інших харчових токсикоінфекцій необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Паличка ботулізму розвивається тільки в анаеробних умовах, особливий ризик пов’язаний із вживанням консервів домашнього приготування, в’яленої, копченої, солоної риби, особливо з нутрощами.

Перші симптоми – зорові розлади, погіршення зору, двоїння об’єктів, можливе блювання, зазвичай без підвищення температури і розладу шлунку. Через кілька днів починається порушення дихання та інша важка симптоматика.

Щоб не захворіти на ботулізм:

  • Не купуйте в місцях стихійної торгівлі домашні консерви, солоні і копчені м’ясні продукти, сушену, в’ялену і солону рибу.
  • Під час домашньої консервації на усіх етапах дотримуйтеся правил особистої гігієни, ретельно промивайте продукти і видаляйте землю з поверхні. Для консервації беріть лише свіжі фрукти і овочі.
  • Паличку ботулізму і її спори можна знищити тільки при автоклавуванні. Кип’ячення не вбиває паличку ботулізму. Закрутку консервів у герметичні банки в домашніх умовах можна проводити тільки при використанні автоклава, інакше усі, хто їстимуть ці консерви, наражаються на смертельну небезпеку. Без автоклавування можна маринувати або солити гриби і овочі, які зберігатимуться у відкритому посуді із забезпеченням доступу повітря.
  • Якщо у консервних банок “вздулися” кришки, то їсти ці консерви не можна – їх слід знищити. Категорично заборонено кип’ятити вміст бомбажної банки і їсти.
  • Швидкопсувні продукти тримайте лише в холодильнику, суворо дотримуйтеся термінів їх зберігання, не беріть їх в дорогу і на відпочинок.
  • Діти особливо чутливі до ботулінічного токсину, тому їм не рекомендовано давати домашню консервацію взагалі.

По інформації: Департамент охорони здоров’я Одеської міської рада

Роман Варшанідзе

АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ

1 0
0
Happy
0
Sad
0
Excited
0
Angry
0
Surprise
2+

One thought on “МЕШКАНЦЯ ОВІДІОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ГОСПІТАЛІЗОВАНО З ДІАГНОЗОМ БОТУЛІЗМ

  1. Уважаемый Роман, а что говорит пострадавший об источнике приобретения сомнительной рыбы? Это крайне важная информация для жизни и здоровья других людей!

    0

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Next Post

ЗАВТРА НАМ ПРЕДСТАВЛЯТЬ НОВОГО ГОЛОВУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На 11 жовтня 2019 року запланований робочий візит до Одеської області Президента України Володимира Зеленського. Під час візиту в будинку Одеської обласної філармонії відбудеться представлення нового голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого. Акредитація ЗМІ триває до 15:00 10 жовтня за тел.: (048) 718-93-06, (048) 718-96-46 та за e-mail: commun@odessa.gov.ua. […]