«ОН ТОЛЬКО НЕ КУПИЛ КОВРИКИ». ПРО РЕФОРМУ НУШ В ОВІДІОПОЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

Вы всё, что могли сделали?” – з таким запитанням звернулись батьки до в.о. голови Овідіопольської райдержадміністрації Ільченко І.О., намагаючись почути від нього відверту відповідь по ситуації зі шкільними партами, які не відповідають необхідним вимогам. І вони почули від нього відповідь:

Ну, единственное, что я не сделал, это не купил коврики…”. Така оцінка діяльності Овідіопольської РДА за результатами восьми місяців «ходінь по муках» до кабінету в.о. голови адміністрації.

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій буде приємно вчитися і яка буде давати учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх в життя.

Але коли за справу беруться чиновники Овідіопольської райдержадміністрації на реформах можна «СТАВИТИ ХРЕСТ». Так і сталося в 2018 році, коли управління освіти вирішило «пустити пил в очі» і відзвітувати, що вони беруть активну участь у формуванні Нової української школи і виділили 1 млн.грн. платників податків для придбання 900 шкільних парт «нового» покоління для першокласників.

І очолила цю епопею Григораш Катерина Валеріївна, багаторічний керівник управління освіти у Овідіопольському районі, яка нині праці. Керівником відділу освіти Таїровської ОТГ і має наразі нове прізвище: Ємельянова.

Оголосили тендер, в вимоги якого внесли норми, які абсолютно не відповідають санітарним нормам по ростової групі, не визначили відповідну якість покриття стільниці і не прописали вимогу у вигляді регулювального механізму по поверненню стільниці в горизонтальне положення. Все це надалі спричинило до нестерпних умов користування і вчиться стало нашим дітям не приємно. Але яке до цієї справи чиновникам?

Після проведення тендеру, Катерина Валеріївна, пішла на черговий лікарняний і договір довелося підписувати тимчасово виконуючому обов’язки Ткаченко Олександру Валентиновичу, який особливо не вникав в ситуацію і «підмахнув» договір.

Вийшовши з лікарняного, Катерина Ємельянова (Григораш) виконала те, що запланувала спочатку і що допомогло ТОВ «Перша меблева фабрика» виграти тендер: виправити становище із-за заниження вартості тендерної закупівлі під час торгів. Протягом місяця Ємельянова (Григораш) К.В. підписує дві додаткових угоди, де доводить кількість парт за договором до 780 при цьому саму ціну за договором залишивши практично на колишньому рівні: 1 млн. 25 тис. грн. Тобто тепер ми недоотримаємо 120 парт, а заощадимо лише 1 тис.грн. При цьому вартість одного комплекту (парта + стілець) став коштувати 1.314 грн. замість 1.140 грн. Різниця, це ті 174 грн. з кожного комплекту які і дозволили «Першої меблевої компанії” обійти всіх в конкурсі.

Ну і коли почалася експлуатація цих парт, почалося найстрашніше.

Першими забили на сполох батьки: через неможливість вирівняти поверхню парти, стало неможливо проводити урок малювання. Через невідповідність ростовій групи діти стали сидіти не спираючись на спинки, що обов’язково в подальшому позначиться на їхньому здоров’ї. Поверхня парт слизька, з неї все скочується, всі шкільні предмети виявляються на підлозі, через що діти нервують.

Але, як виявилося, це турбує тільки батьків. Чиновників це абсолютно не турбує. Перший раз ми ходили на прийом в Овідіопольську райдержадміністрацію 28 січня 2019 року. Нам вдалося поспілкуватися первинним підписантом договору Олександром Ткаченком.

…Я подписывал все согласно закону…”, – це коментар Ткаченко О.В. Неважливо, що підписав на придбання шкільної меблі для дітей ростом 145 см, а діти в перших класах переважно 115 -120 см, головне по закону…

Виконуючий обов’язки голови Овідіопольської райдержадміністрації Ігор Ільченко на тій зустрічі посвітив нас в наступному:

“…Почему IV и VI категория, потому что других в наличии не было… Эти парты делались не на заказ…”

Виявляється, партія шкільної меблі була придбана не на замовлення, а тендер підганявся під вже готові меблі. За результатами зустрічі нам пообіцяли провести службове розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності.

Минуло трохи більше двох місяців, ніяких видимих змін в шкільних партах ми не помічаємо, ніхто нас нікуди не викликає, про результати службового розслідування мовчать, про розслідування кримінальної справи – тиша. Однак напруга не спала, дітям як і раніше незручно, навчальний процес страждає, і 08 квітня 2019 роки ми знову вирішили сходити в райдержадміністрацію на прийом до Ігоря Ільченко.

“…Какой выход? Мы должны что-то предпринять, чтобы наши дети не сидели сгорбленные… Это единственный выход… У нас другого выхода с вами нету…” – головний меседж часової розмови з Ільченко І.О.

На цієї зустрічі вже не йшла мова про покарання тому що результати службового розслідування «НІЯКИ», а поліція своє розслідування не проводить, на цієї зустрічі Ігор Олександрович, не зважаючи на наші зайваження, вже показував нам «на пальцях», як він все виправить і зробить шкільні парти такими, як треба…

Ми знову пішли зі сподіванням, що якщо нікого не покарають, так хоч щось виправлять. Але, минуло ще майже півроку і знову тиша. Вже і перше вересня відзначили, діти перейшли до другого класу, але парти залишилися такими ж, як і були. Ніяких переробок, ніяких змін, ніяких поліпшень. Діти продовжують мучитися, адміністрація мовчить. Ну раз чиновники не йдуть до своїх роботодавців, роботодавці 27 вересня 2019 роки самі пішли до чиновників. Адже минуло вже ВІСІМ МІСЯЦІВ з того моменту, як нами було піднята проблема зі шкільними партами. Питання на порядку денному одне і той же. Що зроблено? Де обіцяні поліпшення?

Але на моє запитання: С партами ничего не поменялось? Так и остается?

Пока да”, – з сумним виглядом почав кивати Ігор Олександрович, – “бюджет не дозволяє зробити закупку нових парт”.

А як же реконструкція, про яку так красномовно розповідав Ігор Олександрович 08 квітня? Виявляється спробували, «обісралися» і тому зараз тихо-тихо сидять і нікого не турбують.

З розмови з ним робимо висновок: наша думка – це суб’єктивна думка окремо взятого батька, а ось його думка – це об’єктивне думка не підлягає оскарженню. Загалом нові парти, на думку Ільченко, відповідають вимогам «Нової української школи», але вони погані і незручні. Старі парти, не відповідають вимогам НУШ, але вони більше підходять навчального процесу. Але, старі більш-менш нормальні парти повернути не можна і тому залишаться погані нові.

В кінці розмови відбувся діалог, з якого і починалась ця стаття:

Вы всё, что могли сделали?
Ну, единственное, что я не сделал, это не купил коврики…

Ось так в Овідіопольському районі впроваджують реформи. Вчіться на здоров’я. А все не згодні в суд… або в приватні школи…

Попередні матеріали по темі:

Повне відео всіх зустрічей з в.о. голови Ільченко за вісім місяців:

27.09.2019 року:

08.04.2019 року:

28.01.2019 року:

17.01.2019 року:

https://youtu.be/IecRKV_rr7E

Роман Варшанідзе

ГО «НЕЗЛАМНА ПОЗИЦІЯ»
газета «АЛЬТЕРНАТИВА.ОРГ»

0 0
0
Happy
0
Sad
0
Excited
0
Angry
0
Surprise

You may also like...

37 коментарів

 1. Анонім сказав:

  Кроме всего прочего милости прошу Ильченко и Григораш прийти собрать эти парты которые сделаны ногами когда отверстия столешницы не совпадают с отверстиями ножек и болты приходится вкручивать наискос

  4+
 2. ? сказав:

  Всё как везде. 20% – в центр, ну и плюс своих пару пустяков.

  2+
 3. Анонім сказав:

  Чего вы хотите добиться от пацана не имеющего жизненного опыта. Его по протаже всунули на эту должность, а он и сам не знает как в таких случаях нужно поступать. Казалось бы, что район должен был шагнуть вперёд, а он шагнул непонятно куда. Вместо улучшения получили то, что автобусы для подвоза детей стоят без горючего под заборами, дети оказались без питания…..

  9+
  • Аноним сказав:

   Депутаты райсовета принимают бюджет с огромной дыркой, а виноват как всегда, глава администрации. Сколько таких виноватых глав мы видели за последнее время? Депутатов мы тоже выбираем по протеже? Или за “гречку”? Может у Маклашевского одолжить денег на все это? Мы же “НЕ БЕДНЫЙ РАЙОН”? Можем себе позволить содержать зама . И в этом “БОГАТОМ” районе уже работники образования вынуждены за свои копейки покупать медкомиссию и допуск. С праздником Вас !!!

   4+
 4. Анонім сказав:

  Ах да Игорь Александрович вопрос на засыпку а где обещаные с прошлого года шкафы в класы,где питание,буджета не хватает а куда же он уходит?????

  5+
  • работничек сказав:

   На зарплату

   2+
  • Анонім сказав:

   За границей каждый месяц……ваш бюджет уважаемые

   2+
 5. Учитель сказав:

  Причем тут Ильченко тут Григораш в петлю надо она еще ни зачто не ответила

  3+
  • Аноним сказав:

   При ней хоть поздравляли учителей нормально с профессиональным праздником. Посмотрим как будет в этом году с новым(старым) руководством. Уже подготовились? Как будете смотреть в глаза учителям?

   2+
 6. Житель сказав:

  Там где Григораш там воровство сплетни гнать с громады

  4+
  • Анони*тка сказав:

   Суровцевой шестерки-директора тоже уже собрали поздравление ко дню учителя по 50-100грн. с работников всех подчиненных школ. Что-то поменялось??? Нет. Разве что фамилии. Ах, да!!!! Теперь помогаем некогда угнетенным БОЛЬШИМ специалистам чпокать директоров.

   6+
 7. Фиалка сказав:

  Заказом попахивает

  0
 8. Анонім сказав:

  Жабы базарные, не лопните от зависти

  1+
 9. Анонім сказав:

  А в школах отключили отопление за неуплату. Как будем греться с 15 октября

  3+
 10. Фиалка сказав:

  Смотрю кто-то сильно хочет Таировское ОТГ уничтожить любыми путями.

  0
 11. Анонім сказав:

  Если пишете комментарии то пишите по существу. А если не хватает ума то лучше сидите и не дёргайтесь. Никаким заказом не пахнет и никто не лопнет от зависти. Речь идёт о здоровье детей, о выполнении обещаний разобраться, о разбазаривании бюджетных денег и как следствие, чего можно ожидать от районной власти которая несёт полную ответственность за всё, что происходит в районе.

  10+
 12. Карма. сказав:

  Роман теж хоче шматок пірога?
  Подивимось,якщо Альтернатива не доведе до якогось кінця,то с варшанидзе розрахувались.

  1+
 13. №Z сказав:

  Як це буде? Шафи куплять батькi, та й поставлять на баланс, спишуть цi кошти, мовляв купили за для школярикiв за кошти держави\бюджету та й по кiшеням рiзницю. А парти не просили, дiйсно непригоднi для дiтей, старi хай бы були, а шафи тай друге необхiдне приладдя хай би закупилося. Те що потрiбно в першу чергу. Будуйте краще НОВУ школу, дiти вчаться разкинутi по всему селу. Дуже зручно мабуть вчителям, бiгати на наради з утiх усiх закутках залишаючи своi комори, бо то класами назвати неможна!

  6+
 14. Люди сказав:

  Причем тут ТаировскоеОТГ доГригораш ее просто выкинуть за приделы так как она поступает с людьми в Таирово

  1+
 15. Таирово сказав:

  Григораш это дешевая продажная обвертка

  3+
 16. Анонім сказав:

  А пишут совсем не таировские

  0
 17. Анонім сказав:

  А в цьому році ще гірше лайно закупили

  1+
 18. житель!!! сказав:

  Роман, где ваше обещанное видео о Тане Матненко , о выбросе мусора на базаре ???? Дайте ответ, почему нет объяснения, вы же обещали. Что обещанного 3 года ждут или вы просто сковзняк ?????????? лишний раз доказывает что вы работаете только за деньги!!!! ждем ответа !?

  3+
 19. Житель !!! сказав:

  Вы обещали в своем интервью взять у нее объяснение!!!!

  1+
 20. Анонім сказав:

  А вы пообщайтесь с представителями СБУ. Они вам расскажут сколько раз Ворохаев ездил в г. Южный на мебельную фабрику и почему так яро прикрывают Ткаченко

  4+
 21. Анонім сказав:

  Если мебель не соответствует ГОСТам ее нужно было вернуть, у нее есть гарантия

  3+
 22. Фиалка сказав:

  Обосрать человека легко. Особенно удивляет, что пишут что в Таировской школе плохие парты. Придите и посмотрите как преобразилась школа с приходом Григораш к руководству. И не только и садик тоже! В каждом классе интерактивная доска, не во всех школах Одессы такое есть!!! Смотрю когда кто-то работает добросовестно, то обязательно найдется паршивая овца…..

  0
  • Фиалка, при чем тут Таирово? Статья не про Таирово, а про ситуацию с покупкой парт в 2018 году. Школы преобразовываются не благодаря Григораш или какому-либо другому чиновнику, а благодаря тому, что плательщики налогов платят в бюджет!!! Кто виноват в покупке парт и кому отвечать надо обязательно разбираться, но то, что Григораш была главой тендерного комитета когда их заказывали – это факт.

   6+
  • №Z сказав:

   А це як? Вона що, за своi кошти це придбала? Якось дивно виходить, вийшов закон про “Оновлену школу” де мають буди iнтерактивнi дошки то що i тут пiд спалах нiбито ii iнiциатива? Шановна, а хто до цих пiр не давав чиновникам оновити школи чи садки? Щось на груди лифик натягають не по розмiру вам не здаэться? Ось коли будуть купувати щось на своi кровнi ось тодi i пишить о здобутках обранцiв. А то як Попандополо (это мне, это тоже мне, а это тебе). Це мiж тим работа за яку платять, нагадайте (подопечной) хизувати цим не треба! Це повинно виконуватись кожного дня тай звiтувати треба теж постiйно!

   3+
 23. Анонім сказав:

  Элементарно, Ватсон. Как проводят тендер, думаю, знают многие, на 1грн.меньше стоимость и ты выиграл, а потом поделились, сколько и кому причитается, вот вам и тендер, проще—это отмывание денег, за последствия никто и ни о ком не думает, так было и так будет. Не могут решить в районе, есть телевидение, там решат всё и проверки будут не такими как тут.

  0
 24. Аноним сказав:

  Сколько денег Ильченко и Маклашевский сняли с ремонта дома культуры Слава?

  3+
 25. Администрация сказав:

  Много. Эти два коррупционеров ничего мимо себя не пропускают. Конченный!!!

  0
 26. Анонім сказав:

  Заказная статейка по всем соцсетям, много ума для грязной прессы не нужно, и заказчика все уже вычеслили,

  0
  • Голобородько сказав:

   Все ?
   А Я чого до сих пір не знаю ?
   Всі ”вичислили” , а ніхто інформацією не поділився …

   1+